Skocz do zawartości

Laptop Lenovo G505 i dysk SSD Goodram cl100


Recommended Posts

Witajcie

Właśnie dostałem do naprawy laptop starszego Pana który nie potrzebuje demona prędkości. Jako że był u niego zamontowany dysk HDD 1 tb postanowiłem wymienić go na dysk ssd. Po konsultacja telefonicznych wyszło na to że ma być to dysk jak najtańszy. Wybór padł na dysk Goodram CL100 za 139zł. Czy opłaca się go kupić? Wydaje mi się że nie.

Na początku zainstalowałem windows 10. Odziwo dysk ssd nie dał dużej prędkości Dziesiątce. Więc wybór padł na windows 7 A oto jakie są jego "Osiągi".

A najlepsza niespodzianka czeka na nas jak uruchomimy program od producenta: Goodram SSD toolbox- pokazuje nam że nie znaleziono dysku. Nie wiem czy takie transfery to wina dysku czy laptopa ale bardziej wydaje mi się że to wina dysku. Wszystkie sterowniki poinstalowane. Prosze o opinie lepszych znawców odemnie :) 

d01c0f8e1925187dmed.png

 

258bdecf8235d811med.png

 

 

 

Link to post
Share on other sites

@up

 

To nie dysk jest padaka chociaż jest to jeden z najtańszych dysków. Problemem jest ten lapek, no czego można oczekiwać od CPU z dwoma jajkami taktowanymi 1GHz :D

 

Jakiś czas temu wkładałem IRDM gen2 120GB do małego Sony Vaio z E-350 nie powiem chodziło to szybciej ale co bym nie robił nawet przechodząc między katalogami to obciążenie CPU oscylowało w granicach 80-100%. Komputer był przeznaczony do worda i excela i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że to był poziom masochizm+ nawet z ssd.

 

Tylko że tam było 2x 1,6GHz :) a ty masz 2 x 1,0 więc sorry. W mojej opinii Lenovo G505 to jest sprzęt do WIN XP, bo jeśli kupujemy nowy sprzęt z W7 który to jako nowy nie pozwala na komfortowa prace to takich produktów w ogóle nie powinno się robić ale niestety jest inaczej.

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Dawali do ziemniaków w Biedronce, też byś łykał jak bułki z dyskontów. Masz rację takie sprzęty nie powinny się nazywać laptopami. Niestety agresywny marketing robi swoje. Taki sprzęt można komfortowo używać jedynie jako kalkulatory. Podstawowe zadania, dodawanie, odejmowanie, dzielenie i mnożenie.

 

Dałem + bo ktoś kto kupuje takie sprzęty musi się do-edukować informatycznie ( mam na myśli protezy laptopowe )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego tematu możemy wywnioskować że w największym błędem był zakup SSD do tego laptopa :) Za dwukrotna wartość tego CL100 można by kupić lapka z C2D który z HDD by wciągał jedna dziurka od nosa tego z zamontowanym SSD a wydmuchiwał druga. Oczywiście na baterii nie wytrzyma nawet połowy tego o ile będzie miał w miarę baterie ale można na nim popracować jeszcze.

Link to post
Share on other sites

Dobra to już wszystko wiemy. Więcej nie da się wycisnąć spróbuje zoptymalizować windowsa 7 jakoś ale powyłączałem już troche funkcji i wystarczy mozilla (najnowsza wersja)+ wp.pl i juz są ściny :( Chińczyk płakał jak składał :(
A tak to cudo wygląda w środku:
35b2c0f1bfa5fd75.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...