Skocz do zawartości

Samsung galaxy s8 czy Huawei P20


Recommended Posts

Witam.

 

 

Posiadam huawei p8, ale telefon już mnie zaczyna troche irytować, nie przycina się, zdjęcia w miare... ale pamieć ograniczona i jak dokładałem karte SD (podobno class 10...) to telefon chodził jak czołg, więc nie chce się bawić w jakieś zabawy z kartami, tylko już zainwestować w coś lepszego.

 

 

Zastanawiam się nad dwoma telefonami.

 

Ewentualny zakup to z olx, telefon nie musi być nowy,  może być 2-4 miesieczny, ale nie starszy jak pół roku.

 

P20 to nowa sztuka, wieć w zasadzie są tylko nowe.

 

Na olx P20 idzie już kupić za 1700 zł, S8 w zasadzie to podobna cena, ale starszy model.

 

I teraz nie wiem co wybrać, co byście polecili..?

 

 

Link to post
Share on other sites

Studia, praca, multimedia.

 

Czyli przeglądanie książek, materiałów w pdf, robienie zdjeć, czasem jakieś filmy itp.

Nie gram w gry.

 

Chodzi o to, że by telefon nie chodził dobrze przez pół roku, tylko przez 2-2,5 roku, czyli tyle ile przewiduje go używać.

 

Huawei na pewno będzie dłużej wspierany.

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem Huawei P20 i szczerze mogę polecić.

Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony i nie mam do czego się przyczepić.

Z tym, że ja miałem mega przeskok technologiczny - bo z S4 mini :)

 

Generalnie też stałem przed wyborem pomiędzy P20 i S9.

Na korzyść P20 jest niższa cena (brałem pod uwagę tylko nowe), mniej zanieczyszczony system android i brak zakrzywionego ekranu.

 

Ze swojej strony proponuję P20.

Link to post
Share on other sites

Co do "zanieczyszczonego" systemu. Albo ma się system który ma dużo bajerów albo który jest czysty (oneplus lub seria nexus). W serii Galaxy moim zdaniem nie ma jakoś specjalnie zbędnego syfu, a to co jest to można wyłączyć lub usunąć. Poza tym bardzo dobrze chodzą te telefony. S7 Edge i S8 dalej zasuwaja a są zawalone. Zwolnienia widać dopiero jak jest mało pamięci wewnętrznej (system potrzebuje miejsca). Ogólnie to doświadczenie z P10 jest takie - po pół roku zaczął mulić. Nie wiem jak jest z P20 - wydaje się fajnym smartphonem, ale nie ma co się oszukiwać - na czymś muszą oszczędzać skoro cena sklepowa jest "atrakcyjna" nawet względem chińskiej konkurencji. S9 bym chyba odpuscil. Moim zdaniem szkoda kasy i lepiej wziąść S8 Plus lub HTC U11 plus. A i apropo chińskich telefonów. Jak są modele ze snapdragonem to jeszcze jest w porządku, ale jak wygląda sprawa ze wsparciem w apkach dla tych autorskich chińskich CPU? Bo exynosy i snapdragony raczej są priorytetem jeśli chodzi o optymalizacje..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...