Skocz do zawartości

BSODY Windows 7 Ultimate x64


Recommended Posts

Sprawdź najpierw sterowniki od grafiki tak jak już wcześniej zostało Ci to polecone. I niekoniecznie najnowsze, bo one też mogą sprawiać jakieś problemy. Jak nadal BSOD'y będą występować to zrób weryfikację sterowników w celu upewnienia się czy sterowniki są w porządku. Jeśli komputer uruchomi się bez problemów, lecz po jakimś czasie wyskoczy BSOD, to by mniej więcej sprecyzować co Twej jednostce dolega posłuż się poniższą instrukcją.

Tutaj znajduje się kompletna instrukcja jak należy odczytać co naszej maszynie dolega. (zalecam również wykonanie pkt 1a, raport wtedy jest czytelniejszy i łatwo można się w nim odnaleźć).

Link to post
Share on other sites

Wiem, że wprowadzam teraz małe zamieszanie, ale jaki antyvirus posiadasz, czy tylko jeden? Na wszelki wypadek przed ponowną instalacją sterów przeskanuj system programem Malwarebytes' Anti-Malware.

 

I niekoniecznie najnowsze, bo one też mogą sprawiać jakieś problemy.

Prawda :)
Link to post
Share on other sites

Dobra zrobiłem to co kilka postów wcześniej Philips mi napisał.

 

Odpaliłem ten verifier wybrałem wszystkie stery oprócz MS i przy uruchamianiu się systemu wyskoczył BSOD 0x0000001E. Później odpaliłem kompa w trybie awaryjnym dałem verifier /reset poprosiło mnie o restart. Po restarcie próbowałem uruchomić system 4 razy za 1 razem BSOD tym razem inny bo 0x0000004A za drugim razem BSOD 0x00000024, za trzecim razem wyskoczył komunikat tuż przed wejściem do winy że nie znaleziono punktu wejścia Kernel24 czy coś takiego. Za 4 razem po wypięciu kabla z zasilacza i ponownym wpięciu poszło. Ale kilka chwil grozy przeżyłem. Już lapa odpaliłem :)

 

Z Debbuging Tools for Windows walczyłem, wpisywałem te ścieżki, żeby otworzyć plik i mimo to wyskakują mi krzaki. Mogę upload zrobić plików .dmp jakby ktoś był tak dobry i chętny mi je odczytać.

 

PS. Posiadam tylko Avasta to mój jedyny antywir

Link to post
Share on other sites

Przeskanuj system programem Malwarebytes' Anti-Malware. Jeżeli nic nie znajdzie spróbuj jeszcze w polu wyszukiwania plików wpisać msconfig. Na zakładce ogólne zaznacz uruchamianie selektywne i odznacz załaduj elementy startowe.

Następnie przejdź do zakładki usługi zaznacz ukryj wszystkie usługi Microsoft i naciśnij wyłącz wszystkie, naciśnij OK i uruchom ponownie.

Link to post
Share on other sites

Aha, dodam jeszcze, że nie przeinstalowywałem sterowników od grafy.

Już ściągnąłem ten program zaraz będę skanował.

 

Poszło skanowanie, może chwile potrwać bo wybrałem pełne skanowanie systemowej partycji C:

 

Przejrzałem BluescreenView i teraz jest 7 zarejestrowanych BSODow (wczesniej były 3)

 

I wszystkie 7 dotyczy ntoskrnl.exe

 

Wrzuciłem wszystkie 7 plików .dmp na serwer gdyby ktoś był chętny przejrzeć oto link http://wrzucacz.pl/file/7011301430080

Link to post
Share on other sites

I wszystkie 7 dotyczy ntoskrnl.exe

Odpal cmd jako administrator i wpisz sfc /scannow

Sprawdzi i zamieni wszystkie nieprawidłowe chronione pliki systemu

I co będzie jakiś restart ? Czy wywali bsoda ? Bo po ostatniej operacji się obawiam :)

 

Jeszcze mi chodzi ten antywir Malwarebytes przeskanował już 130 000 obiektów i jak narazie 0 zainfekowanych, czekam aż skończy.

 

UPDATE malwarebytes wykrył 4 zainfekowane obiekty, nadal skanuje. Czy po skanowaniu je usunie czy muszę go kupić, żeby to zrobił ?

Link to post
Share on other sites

Wczytałem ostatni zrzut i wskazania odnoszą się do:

- błędu 0x0000001E (dodatkowe źródła rozwiązania błędu znajdują się tutaj)

- pliku acedrv11.sys, który sypać się może z wymienionych tutaj powodów

- po analizie wskazania kierują się na 'system', czyli pewnie chodzi o wyżej wspomniany plik

 

Pełen wykaz zrzutu wraz z analizą.

 

 

Przedostatni zrzut:

- błąd 0x0000004A, trzeba by google przewertować co to może oznaczać

- plik ctfmon.exe, wyjaśnienie znaczenia pliku

 

Pełen wykaz zrzutu wraz z analizą.

 

 

Trzeci zrzut od końca:

- błąd 0x0000004A

- plik ntkrnlmp.exe, wyjaśnienie znaczenia pliku

- po analizie również wskazania na system

 

Pełen wykaz zrzutu wraz z analizą.

Link to post
Share on other sites

Jakimś innym darmowym programem mogę naprawić te błędy, które wykrył Registry Genius bo 40$ to mi się nie uśmiecha wywalać.

 

BTW. Właśnie zmieniłem hasło w banku, hajs na szczęście nie tknięty.

 

Ok skończyłem SFC /scannow jestem po restarcie. Wrzuciłem na serw loga CBS, który i tak nic mi nie mówi ale ok :)http://wrzucacz.pl/recived?upload_id=6541301434636

 

Troubleshooter dalej pokazuję te same błędy.

Link to post
Share on other sites

Jakimś innym darmowym programem mogę naprawić te błędy, które wykrył Registry Genius bo 40$ to mi się nie uśmiecha wywalać.

http://www.idg.pl/ftp/kategoria/pc_1514/narzedzia.rejestru.systemowego.html

 

Z logu wynika, że naprawił pliki: user32.dll; slmgr.vbs; systemcpl.dll w katalogach C:\Windows\SysWOW64 i C:\Windows\System32

 

Troubleshooter dalej pokazuję te same błędy.

A przeinstalowałeś stery i naprawiłeś rejestr? Najlepiej odinstaluj obecne i zainstaluj nowe poprzez opcję zaawansowane-> czysta instalacja.

 

To już wg Twojego uznania wyrzuć Avasta, a zainstaluj sobie MS antivirus essential i uzupełniaj antimalwerem.

Link to post
Share on other sites

Avast wywalony, rejestr przeskanowany. Wszystkie stery odinstalować ?

Czy po odinstalowaniu sterow np driver sweeperem przeskanować rejestr jeszcze raz ?

 

PS. jak zawsze komp chodził przez noc, rano się budzę włączam monitor a tu Bluescreen, nie mam zaznaczonej opcji automatycznego uruchamiania po bsod i pewnie pół nocy tego bsoda wyświetlał :tajniak:

Link to post
Share on other sites

Wiecie co chyba po prostu zrobię reinstall systemu bo widzę, że jest tu bajzel po tych wszystkich operacjach. Ściągnąłem nowe stery z strony asusa. Potrzebuję jeszcze listę kodeków/audio kodeków itp kompatybilnych z Windows 7 64 bit tak aby mi wszystkie filmy i muzyka hulała ale żeby nie było problemów. Gdzieś czytałem, że np k-lite w 7 może powodować bsody. I na nowym systemie zainstaluję antimalware itp.

 

PS. Czy jak teraz mam Bsody to przy instalacji nowego systemu mogą jakieś wystąpić i mi to uniemożliwić ?

Link to post
Share on other sites

A jeżeli to wina sterowników to instalacja powinna pójść bez problemu ?

 

Czy to aby na pewno tylko sterowniki są u mnie walnięte.

Dobra zrobiłem aktualizację anti-malware, skanuję teraz wszystkie partycję a nie tylko systemową. Później wywalę stery, przeskanuję jeszcze raz anti-malware partycję systemową i zainstaluję ponownie stery i zobaczymy.

Jeszcze jedno pytanie wywalić tylko stery nvidii czy wszystkie stery (od chipsetu.karty muzycznej, lan itp) ?

 

Właśnie skończyło się skanowanie wszystkich partycji antimalware nie wykrył obiektów zainfekowanych.

Link to post
Share on other sites

Wywaliłbym tylko od nvidii, a zaktualizował stery od chipsetu przed instalacją nowych do GTXa.

 

Od chipsetu nie ma nowszych sterów jest jedna wersja tylko dostępna - Version 1.3.2.54/5.10.1000.8

 

W tym wypadku olać chipset i tylko stery nvidii reinstalować czy usunąć i od chipsetu i nvidii ?

 

Może lepiej te stery beta zainstalować http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Pli ... 34124.html ?

 

Update: Odinstalowałem stery nvidii i chipsetu, wyczyściłem rejestr, po restarcie masowo leciał error (jeden za drugim) - Exception EOleSysError in module aasp.dll at 0000DF41 , jak dawałem ok albo krzyżyk to wyskakiwał kolejny, jak nic nie robiłem to i tak leciały kolejne wszystkie o tej samej treści.

Więc wywaliłem wszystkie stery i po restarcie już komunikat się nie pojawiał. Zainstalowałem nowe stery, restart i sprawdziłem czy sytuacja w troubleshooter się zmieniła po odświeżeniu są te same błędy co były...

Co mam robić ? :rotfl:

 

Ehh jeden błąd wyeliminowałem, który pokazywał troublelshooter a mianowicie nvSCPapisvr.exe Stereoscopic 3D, wszedłem w services.msc i wyłączyłem to G@#$.

I automatycznie problem znikł, jeden. Teraz zostały 2 błędy i już mi się pomysły kończą..

Link to post
Share on other sites

Po tej operacji - wyłączenie Stereoscopic 3 D via services.msc od kilku dni mam ZERO bsodow.

Wcześniej po 5 min grania w Crysis 2 był Bsod teraz przeszedłem prawie cała grę i nic. Z poziomu Windy też nie ma Bsodów.

 

Dziękuję Wam za pomoc.

 

PS. Jak się coś pojawi to na pewno napiszę :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...