Skocz do zawartości

czy monitor eizo jest opłacalny?


Recommended Posts

Witam!

To mój pierwszy post więc cześć wszystkim.

Pytanie jak w temacie. Mój stary monitor umarł po prawie 6 latach, i muszę kupić coś nowego,

i myślę na tym monitorkiem Eizo ev2450, ma dobre opinie ale nie podoba mi się jedna rzecz, skoro eizo robi jedne z najlepszy monitorów to czemu dajaą jedynie 6 miesięcy gwarancji na uszkodzone piksele?

W moim poprzednim asusie wymienili mi matryce po 2 latach, a monitor kosztował niecałe 800zł, a tu nie potrafią dać gwarancji na swój produkt za ponad 1000zł, i podobno eizo to jedne z lepszych monitorów. A jako że ja lubię mieć pecha w życiu to nie stać mnie na nowy monitor co pół roku za ponad 1000zł. Raczej jest to inwestycja na jakieś 5 lat.

 

Ale skoro tak podchodzą do swoich produktów to ja się wole trzymać asusa i matrycy TN a konkretnie myśle o tym Asus vg245q, bo z tego widze to IPS cierpi na straszny back light bleed.

Nie moge sie jeszcze nigdzie doczytać jak Dell alb LG do tego podchodzą.

Jakie sa wasze opinie na ten temat?

Edytowane przez andy939
Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam jestem fanem tej marki z miasta Nanao stolicy prowincji Noto leżącej w dalekim "Nippon-ie".

Obecnie mam drugi od nich monitor poprzedni nadal sprawny z 23383 godzinach pracy służył mi 10 lat, wymieniłem bo 19 " to za mało do gier i filmów, ponadto trochę było problemu z równomiernością podświetlania ( jedna z katod CFL trochę mniej światła dawała), jak sprawdzałem ostatnio jakiś rok temu nie było żadnych problemów z sub pikselami/pikselami.

Obecnie mam od prawie 7,5 miesięcy(1890 h) nowy monitor na matrycy AHVA IPS bez żadnych widocznych wad sub pikseli/pikseli.

Co do przeciekania światła na czarnej planszy nawet w wrześniu 2017 utworzyłem temat, na 100% podświetlaniem wyglądało nie ciekawie.

Ale monitor zostawiłem po programowym skalibrowaniu i włączeniu kilku opcji jestem zadowolony z poziomu czerni ( dodatkowo w sterownikach ustawieniach dla DP/HDMI mam ustawiony format Pikseli Full RGB 4:4:4).

 

Oczywiscie najlepiej monitor kupować w sklepie internetowym, jako osoba fizyczna wtedy jest prawo do testowania przez 14 dni od dnia dostawy, i w razie czego można go zwrócić.

 

Co do wyboru konkretnego modelu, przydało by się więcej informacji na temat zastosowania nowego monitora ( gry, filmy, praca biurowa), oraz jaki dokładnie model karty graficznej ma obsłużyć monitor?

 

Osobiście uważam że monitor kupuje się na lata tak by nie jedna karta graficzna go obsłużyła i nie raz lepiej dołożyć, np do dynamicznych gier akcji, bardzo fajnie sprawdza się monitor z odświeżaniem 120-140 Hz ( sam się o tym przekonałem i ciężko było mi wrócić do standardowego 60Hz ekranu).

Link to post
Share on other sites

Obecnie posiadam gtx970, i kisze kasę na wymianę, ale dopiero jak się moda na koparki skończy, chyba ze wcześniej coś się zmieni w cenach. Monitor ma być dla mnie złotym środkiem, gry grafika i praca. Obecnie posaidam LG Flatron L1718S, 8ms czas reakcji.

Wcale mi to nie przeszkadza w zdobywaniu fragów w Quake Champions. Czy smuży - tak, czy jest ghosting - tak, ale muszę się naprawdę skupić żeby to zobaczyć, i na siłę tego wypatrywać, normalnie mi nie przeszkadza. Nie chce monitora 4k, bo dorgie i mam na razie słaba kartę, chociaż do pracy taki monitor by się nadał i przynajmniej 30 cali, 2k czy wqhd też odpada po 1080p lepiej się skaluje do 4k niż 2k. Nie potrzebuje monitora typowo do gier czy do pracy z grafiką, tylko takiego co amatorsko do wszystkiego mi wystarczy.

Lubie podziwiać widoki w grach więc IPS najlepsze kolory da, ale jak mam mieć pożułkłe rogi, to już wole TN, zawsze takie miałem, i niebyły tak złe jak ludzie piszą.

Te monitory 120Hz i więcej mnie nie przekonują, osiągnę tyle FPS tylko w 1080p i tylko w grach sieciowych jak quake, w które nie gram nałogowo. A w grach typu Wiesiek będę miał max 60 fps, i to przy dobrych wiatrach. Więc na co mi taki odświżanie jak nawet połowy tego nie osiągnę, a do gsynca żeby się to synchronizowało nia mam zamiaru dopłacać

I jak wcześniej pisałem 1300zł to jest dużo, trochę nie to dziwi że nie chcą dać gwarancji na te martwe piksele na dłużej, przegram loterie po 6 miesiącach zostanę z irytującą plamą. A Asus mi po 2 latach wymienił matryce jak sie pojawiły problemy z pikselami.


nikt nic nie powie ?

Edytowane przez andy939
Link to post
Share on other sites

Sam się świadomie w 4 k nie pchałem wiedząc że Vega ma mi starczyć na lata a obecnie przy niektórych  tytułach trzeba ściąć ustawienia, i dlatego wybrałem monitor o rozdzielczości 2560x1440.

Plus był do tego taki że wystarczyło przesiąść się na i 7 4770 K ( Haswell) i platforma starczy mi do gier w tej rozdzielczości na lata zwłaszcza z obecną kartą.

Pakowanie się w 1080 p w monitorze większym niż 25" to moim zdaniem nie najlepszy pomysł ( wielkość plamki jest widoczna na ekranie oglądanym z typowej odległości 50-70 cm).

Co do "herców" nie wypowiem się więcej, nie którym pasują "kinowe" doznania na konsolach w grach akcji, i mi nic do tego.

 

Co do gwarancji nie podlegają najczęściej ekrany z "przeciekami światła" występującymi najczęściej na czarnej planszy typowej wady na ekranach IPS, i dlatego polecam kupować w sklepach internetowych, jako osoba fizyczna by mieć czas na przetestowanie i zwrot w ciągu 14 dni od dnia dostawy.

Niby są matryce TN z 8 bit kolorem, ale ja podchodzę z dystansem, inna sprawa to kąty widzenia, i oczywiście często ta cena, lepsze TN też swoje kosztują.

Wady matrycy z świecącymi/wypalonymi sub pikselami/pikselami najczyściej podlegają wymianie po przekroczeniu normy dla klasy II matryc LCD nie przekraczając odpowiednią ilość godzin na dzień, do tego oczywiście tych wad matrycy które sam producent sobie ustalił np na 0 wad w określonym czasie.

Za producentem z miasta Nanao przemawia 5 letnia gwarancja ( nie dawali by tyle gdyby nie byli pewni swoich produktów).

Ja w pierwszym przypadku jak i teraz jak na razie nie musiałem skorzystać z gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...