Skocz do zawartości

Samoczynne wlaczanie sie karty graficznej


Recommended Posts

Witam

Mam maly problem w moim komputerze. Wczoraj zauwazylem ze karta graficzna (Sapphire 4890 Vapor-x) samoczynnie zalacza sie po wylaczeniu komputera. Na sekundke wlacza sie niebieska dioda oraz wiatrak w tylniej czesci obudowy komputera. Nie sprawdzalem jak dlugo sie tak dzieje wiem ze przez jakies kilka minut napewno (dzis sprawdze) Czy to normalne? Co moze byc przyczyna? Dodam tylko ze plyta glowna to Asrock P55 pro a zasilacz to Seventeam V-force 650. Z gory dzieki za pomoc...

Link to post
Share on other sites

Wiem że w niektórych zasilaczach(głównie BQ) tak jest, że po wyłączeniu wentylator jeszcze się kręci, ale żeby karta graficzna "to robiła" to nie słyszałem

 

Na sekundke wlacza sie niebieska dioda oraz wiatrak w tylniej czesci obudowy komputera.

Chodzi ci o wentylator na karcie czy w obudowie? Jeśli 2. to jak jest podłączony?
Link to post
Share on other sites

Wiec tak... cos napewno jest zle. Wlacza sie w tym samym czasie: wentylator na procesorze, w obudowie i na karcie... Temperatury podczas pracy w normalnym zakresie. Komputer skladal moj znajomy w sobote... ja sie na tym nie znam.... Zrobilem sobie test wydajnosci 3dmark 06 - wyszlo niecale 15k punktow, na procesorze robil 1,2 klatki - czy to moze byc zwiazane z wczesniejszym problemem? Procesor to i3 550 3.2mhz. Pokazalo tez ze ram choc mam 1333mhz to pracuje w 667mhz... Lamie sie powoli....;)

Link to post
Share on other sites

Ram ddr3 pracuje poprawnie a co do tego chłodzenia to może płyta ma taki system (mało prawdopodobne) albo jakiś nagły dopływ mocy lub źle skonfigurowany bios. Ale szczerze mówiąc to nie wiem , natomiast wiem że niektóre zasilacze mają taki system aby wydłużyć jego żywotność.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...