Skocz do zawartości

Zestaw za około 2800 Polskich Nowych Złotych


Recommended Posts

Witajcie, po 2 latach użytkowania konsoli chce się wreszcie przeprosić z piecykiem i do niego wrócić. Komputer będzie mi przede wszystkim służył do weekendowego grania. Najczęściej będą to symulatory tj. Assetto Corsa czy Dirt Rally / Dirt 4 ale nie tylko. Czasem mam również potrzebę zagrania w FPSy, więc na pewno będę chciał na nim uruchomić Battlefielda 1 (oczywiście multi). Chciałbym zmieścić się maksymalnie w kwocie 2800zł. Zestaw musi zawierać mysz i klawiaturę, nagrywarka nie jest mi do niczego potrzebna. Po starym kompie został mi całkiem przyzwoity monitor BenQ BL2410-B, więc na razie nie muszę go zmieniać. Tutaj rodzi się moje pierwsze pytanie i potrzeba. Monitor nie jest wyposażony w złącze HDMI, tylko w DVI i Displayport. Czy podłączając grafike do monitora przez Displayport nie będzie żadnych "ubytków" na obrazie? Lepiej korzystać z DVI czy z Displayport? Od 2 lat nie jestem na czasie ze sprzętem, dlatego zwaracam się z prośbą do Was dobrzy ludzie o pomoc w ocenie zestawu i rozwianie moich wątpliwości.

      Zastosowanie komputera : Gry
      Maksymalna kwota :  2800zł
      Kiedy zamierzam kupić komputer? : najlepiej teraz
      Których części potrzebuję : Buda plus mysz i klawiatura
      Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
      Rozdzielczość mojego monitora i model :  1920x1080  (BenQ BL2410-B)
      Specjalne wymagania : brak
      Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : monitor
      Własna propozycja zestawuAktualnie na morele wymodziłem coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/b025cf7c/

Czy na takim zestawie pogram komfortowo w wyżej wymienione gry oraz w nadchodzące produkcje? Nie nastawiam się tu oczywiście na 60 fps w full hd, bądźmy realistami. Ceny kart graficznych są kosmiczne i dlatego postawiłem na GTX'a 1050Ti. Ceny ramu również mnie powalają i zdecydowałem się na 8GB. Procek to I3-8100, boxowe chłodzenie nadaje się do czegokolwiek, czy od razu mam się nastawiać na zakup innego? Jeżeli chodzi o obudowę, to zastanawiam się jeszcze nad SilentumPC Regnum RG4. Która będzie lepsza? Czy na razie mi to wystarczy? Jak ocenicie to co skleiłem, nadaje się to do czegoś?
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/bigsmile.gif 

Edytowane przez AzzyT
Link to post
Share on other sites

Szukaj najtańszych kości z taktowaniem 3000MHz, da to sporego kopa w grach.

HDD na cichszy i tańszy Toshiba P300.

Zasilacz na stabilniejszy i z dłuższa gwarancją Corsair CX450M.


 

 

boxowe chłodzenie nadaje się do czegokolwiek, czy od razu mam się nastawiać na zakup innego?

Na i3 daje radę.

Link to post
Share on other sites

Ja bym tutaj dorzucił do procesora niżeli do GTX 1060 3GB schodząc do i3 8100.

To co masz w pierwszym poście z zasugerowanymi zmianami, lepiej tego nie ugryziesz. 


Kartę tak czy inaczej trzeba będzie wymienić, sama zmiana z i3 na i5 jest bezsensowna przy obecnej różnicy w cenie wynoszącej ~250zł.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie.

 

Poza tym XFX w wersji GREN z krótszą 2 letnią gwarancją względem 5 w https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-pro-450w-p1-450s-x2b9-419031/

Do tego warto dać RAM w Dualu i obudowę zamienić na RG4T

GPU też z lipnym chłodzeniem, warto dorzucić te 30zł do cichszego modelu z Backplate https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1050-ti-cerberus-oc-4gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-displayport-box-cerberus-gtx1050ti-o4g-1783683/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...