Skocz do zawartości

TV 4k w cenie do 5-5.5k (Filmy, TV)


Recommended Posts

Szukam dobrego TV jak w tytule. Wymagania:

 

- 65 cali

 

- panel 4k "dobry" do filmów i tv 4k

 

- jak najlepsze wyświetlanie także filmów i tv poniżej natywnej rozdzielczości ekranu (materiały 1080p, 720p)

 

- pierdoły typu czarna/ciemna obudowa (najbardziej wizualnie pasują mi modele od SONY)

 

Myślałem o SONY LED KD-65XE7096

 

Dzięki. Pozdr.

 

Link to post
Share on other sites

A może Philips 65PUS7101 z Ambiligtem: przekątna  65", 4K,  HDR Plus, odświeżanie 2000 PPI, dwustronny pilot z klawiaturą qwerty - fajna z a ambilight co dodatkowo optycznie poszerzy Ci obraz.
W tym wypadku jest on trójstronny wiec jak TV będzie zawieszony na ścianę da to fajny efekt. Za poniżej 6k był dostępny np. w sferisie. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycję. Do ambilight mnie nie ciągnie ale generalnie ten ekran od Philipsa ma dobre noty. Aktualnie wybieram pomiędzy

 

SONY KD-65XE7096

PANASONIC TX-65EX600E

SAMSUNG UE65MU7002T

 

i tym Philipsem.

 

Jeszcze się zastanawiam 65 czy 55 cali. Dzisiaj oglądałem 65 w media markt i trochę duże to. Oglądam z odległości ca. 3m.

 

 

 

Edit

 

Ostatecznie już 99% zdecydowałem się na

TX-58EX780E

bo ma dobre recenzje, między innymi tu

 

https://hdtvpolska.com/panasonic-ex780-tx-75ex780e-test-wielkiego-telewizora-2017-ultra-hd-z-hdr/

 

wygląda na to, że idealnie nadaje się do moich potrzeb. Poza tym miałem wątpliwości czy 65 nie jest za duży, a ten jest 58.

 

 

Jeszcze tylko się zastanawiam czy zamówić z południa polski już teraz, czy poczekać aż będzie dostępny u mnie w mieście i osobiście odebrać lub dostawa z wniesieniem i instalacją. Aktualnie sonduje pytaniami te sklepy odnośnie tego jak się zabezpieczyć przed odebraniem fizycznie uszkodzonego tv, skoro kurier nie ma obowiązku czekać. Widać, że nabierają wody w gębę nieziemsko przy takich pytaniach :) Babka napisała np. że jak będzie wadliwy to można zwrócić. Ale wadliwy to nie to samo co fizycznie uszkodzony.

Edytowane przez xbk123
Link to post
Share on other sites

Ogólnie im większy tym lepiej bo to wielkości szybko się przyzwyczaisz. Sam decydowałem się Philipsa 50cali który tez początkowo wydawał mi się duży, ale po miesiącu użytkowania już tak duży nie jest :) Co do samego uszkodzenia w razie W koniecznie spisz z kurierem protokół szkody lub po prostu odmów odbioru takiej przesyłki. 

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem już

 

 

 

TX-58EX780E

 

Nieco drożej ale z wniesieniem, zamontowaniem podstawy lub powieszeniem i uruchomieniem. Jak będzie za mały wymienię na 65 cali ale pewnie Shajsunga MU7002T bo 65 calowa wersja tego Panasa kosztuje ponad 7k.

 

Co do transportu, odpowiedzialności i ryzyka to ktoś to powinien uregulować. Moim zdaniem firma kurierska powinna przy mnie udowodnić, że przywiozła cały, czyli dobrze wykonała usługę i dopiero wołać podpis odbioru.

 

 

 

Edit.

 

Tv dotarł cały i zdrowy. Po całodniowym testowaniu powiem, że panel to jest to czego oczekiwałem, bardzo dobre odwzorowanie barw, piękna czerń, dobry HDR, upłynniacze obrazu to trochę kwestia gustu ale zastosowane w tym modelu sprawują się znakomicie. Materiały 1080p, a nawet 720p (NBA) wyglądają dużo lepiej niż się spodziewałem. 4k... 4k trzeba samemu zobaczyć. Ramka mogłaby być bardzie elegancka, a podstawa to już kicz po całości (całkowicie subiektywnie) dlatego tv głównie do powieszenia na stoliku z uchwytem lub ścianie.

 

Z powieszeniem mam problem bo ten tv ma otwory na śruby do montażu uchwytu vesa nisko, a nie pośrodku jak inne modele. Ktoś wie jak obniżyć tv poniżej tego co jest przewidziane przez producenta na powiedzmy takim stoliku rtv

 

09b77dd74b22893b18932c9ece08.jpg

 

Adapter vesa jakiś?

Edytowane przez xbk123
Link to post
Share on other sites

Z powieszeniem mam problem bo ten tv ma otwory na śruby do montażu uchwytu vesa nisko, a nie pośrodku jak inne modele. Ktoś wie jak obniżyć tv poniżej tego co jest przewidziane przez producenta na powiedzmy takim stoliku rtv

Przykręcasz TV w najniższe możliwe otwory w stojaku, tak żeby ramiona nie wystawały spod telewizora.

Link to post
Share on other sites

 

 

Przykręcasz TV w najniższe możliwe otwory w stojaku, tak żeby ramiona nie wystawały spod telewizora.

 

To oczywista sprawa jest ale jak wspomniałem ten tv ma otwory na śruby do montażu ramion uchwytu vesa nisko, a nie pośrodku jak inne modele. Dlatego nawet jak przykręcisz do najniższych otworów w stojaku to przy tych stolikach i tym konkretnym modelu tv i tak jest on dużo wyżej niż inne, które mają otwory z tyłu pośrodku.

 

Jedyna opcja na obniżenie to odkręcenie uchwytu vesa od stolika (4 śruby) i przykręcenie go niżej (tylko na 2 śruby - średnica 8mm). Na pożyczonym niżej foto widać o co mi chodzi. Kwestia tylko, czy to bezpieczne. Waga tv 24kg. Przy normalnym mocowaniu producent podaje dla tych uchwytów 40kg.

 

Bez_tytu_u.jpg

 

Kombinuje bo szkoda mi rozkręcać i wrzucać do piwnicy ładny stolik za parę stów, który pasuje mi w salonie i wydać dodatkową kasę na inny lub porządny uchwyt ścienny.

Link to post
Share on other sites

Gratuluję wyboru. Co do uchwytu Twój TV obsługuje standard Standard VESA 400x200 i uchwyt również powinien być tego typu, z odpowiednie rozstawienie śrub. Teoretycznie powinno to spokojnie wytrzymać, jeżeli chodzi o te boczne skrzydła to powinny być regulowane, zobacz w instrukcji uchwytu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, każdego ranka podoba mi się bardziej. Piękna czerń i naturalne kolory. Idealny do filmów. Jestem też w lekkim szoku jak dobrze na tym wyglądają materiały 1080p. Ta funkcja wygaszania pasów ...

 

 

daje fajny efekt kina w domu.

 

Co do tego o co mi chodziło w poprzednich postach wyjaśnia zaawansowany rysunek techniczny poniżej.

 

rysunek.jpg

 

 

 

Na rysunku w obu przypadkach wykorzystano najniższe otwory w ramionach vesa. Ale kwestia jeszcze tego jak umieszczone są otwory montażowe w samym tv. Po lewej to mój z nisko umieszczonymi będzie wyżej. Po prawej inne modele z otworami po środku są zdecydowanie niżej.

 

Ale zaryzykowałem i powiesiłem go dzisiaj zgodnie z tym

 

 

Jedyna opcja na obniżenie to odkręcenie uchwytu vesa od stolika (4 śruby) i przykręcenie go niżej (tylko na 2 śruby - średnica 8mm).

 

Jeśli chodzi o wysokość jest idealnie i wygląda na stabilne.

Edytowane przez xbk123
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Update.

 

Pożyczyłem sobie aktywne okulary Panasonika 3d i ściągnąłem jeden film na próbę ale nie ma efektu 3d. TV niby je wykrywa bo po włączeniu okularów pokazuje ikonkę ich naładowania. Ale napisałem "niby" bo z drugiej strony nie ma ich na liście urządzeń bluetooth. Nie ma efektu 3d ani w filmie ani żadnym demku do ściągnięcia, czy trailerze filmu 3d na youtube. Jedyne 3d jakie działa to po wejściu w panel Nvidia - skonfiguruj stereoskopowy obraz 3d - testuj stereoskopowy obraz 3d. Tutaj jest ok i całkiem ładne 3d. Ktoś wie w czym problem z filmami?


Rozwiązane gdyby ktoś chciał wiedzieć. Można wrzucić na dysk USB, podłączyć USB do TV i odtwarzane z USB już rozpoznaje sygnał 3D.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...