Skocz do zawartości

Karta do 800zł


Recommended Posts

@Up nie ma co wyzywać od kretynów, ktoś nie wiedział i się naciął.

 

@Op jak nie umiesz się zdecydować to podejdź do tematu od strony pieniędzy: określ kwotę, którą Ci najbardziej odpowiada wydać na kartę i kup to, co najmocniejsze jest do dostania w budżecie.

 

900 PLN? To śmiało bierz rx 570 /480 w wersji 4GB.

Link to post
Share on other sites

Nie patrz na GB patrz na testy wydajności.

Zaraz mnie <ciach> weźmie. Tyle testów jest a ty dalej się pytasz i zastanawiasz..

 

Jak będzie chińska karta z 11gb i będzie napisane że GTX 1080 ale firmy chińskiej to weźmiesz?

Po co jej tyle pamięci jak to tylko fejkowa pamięć.

 

Są podróbki GTX 970 np gdzie ma ta karta wydajność GT 630 o ile się nie myle. Była ostatnio na allegro i kretyn jakiś ją kupił za 850zl 3miesiace temu.. bo myślał że to zwykła 970:)

 

 

 

Bierz z gw ta w linku nic lepszego nie znajdziesz chyba że 1060 6gb z gw.

 

//Trochę więcej ogłady słownej.

//Crout

Wyluzuj koleś bo Ci żyłka pęknie. Testy przeglądałem ale tak do końca się nimi nie sugeruje. Według mnie zakup rx 480 czy 580 w wersji 4gb mija się z celem. W lutym 2017 miałem rx 480 8gb gaming x. Pamiętam, że takie gry jak nowy Tomb Raider, Batman Arkham Knight czy Doom spokojnie wciągały nosem ponad 5GB Vram.

 

Ostateczny wybór. Miesięczny RX 570 4gb aorus za 900zł czy 1060 6gb gaming x kupiony 05.2017 za 1100? Obie kupione w Komputronik. Różnica w wydajności warta 200zł? Wydaje mi się, że tak. Oba chłodzenia podobno radzą sobie świetnie. Za Msi nie przepadam z powodu strasznie skopanego serwisu.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Pomimo, że ostatnio bardziej patrzę na świat przez "czerwone okulary" to wziąłbym 1060. W tytułach mocno zorientowanych na zieloność (Gta V, W3) różnica jest jednak spora, w tytułach bardziej sprzyjających team red Polaris tak duzo nie odrabia. Jeżeli przeżyjesz te 200 pln to nie ma się co zastanawiać (poza tym 1060 6GB to zawsze karta "oczko" wyżej)

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Jak jest z gwarancją gdy na fakturze są 3 sztuka karty? Podobno niektóre firmy ja unieważniają przy większej ilości egzemplarzy na jednej fakturze. Czy w przypadku GTX 1060 mógł zostać wgrany jakiś bios który sprawiłby że mam po gwarancji? W Radeonach coś tam wgrywają chyba i jest lipa.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

W US były jakieś cyrki z reklamacjami u producentów, bo uznawali, że skoro kupiłeś tyle kart, znaczy, że do kopary, a tego gwarancja nie obejmuje.

 

W Polsce gwarancję realizuje sklep i mają psi obowiązek reklamację przyjąć, nie ważne czy na fakturze jest jedna karta czy stodwajściaosiem. Czy ci potem nie odrzucą z błahego powodu i czy nie będziesz się z nimi musiał po rzecznikach praw konsumenta bujać to już inna kwestia.

Link to post
Share on other sites

A tak, to fakt.

 

Chociaż czasem się nie przywalają - odsyłałam kiedyś sypiącego artefaktami gtxa 970 (za pośrednictwem esc.pl) do MSI, karta miała wgrany nowszy bios i zerwaną plombę gwarancyjną (bo wcześniej wymieniałam uszkodzony mechanicznie wentylator - wkładanie palców do pracującego wentylatora to nie najlepszy pomysł), uznali gwarancję i wymienili kartę na nową (która też zresztą też umarła w ciągu roku, niestety już po gwarancji). Więc to zależy jak trafisz.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem Palita super jetstream 1060 za 1150. Chyba nawet nowego bo folie nie ściągnięte i zero kurzu. Jutro będę testował. Wolałem dołożyć 50zł względem MSI i mieć nową kartę nie roczną. Do tego jak wspominałem mam alergie na tą firmę i jej serwis.

 

Karta robi bez problemu 9000 na pamięciach (micron) ale na rdzeniu nie idzie przekroczyć 1920mhz w boost (power limit 120%, napięcie rdzenia nie ruszane). Nie sypie artami ale 3d mark wywala test zaraz po rozpoczęciu. Tak już chyba zostanie. Ogólnie jestem zadowolony. Kręcenie pamięci w tych kartach daje niezłego kopa. Szczególnie jeśli chodzi o minimalny fps. W Fire Strike wyciąga 14900 pkt.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Np 62 vs 73 w dirt rally. Mowa o minimalnym fps. Tylko w tej grze testowałem do tej pory.

Karwafa...takie są różnice?

Nigdy tak szczegółowo nie wnikałem...

Podkręcanie tej serii gtx jakoś nie wciągnęło mojej osoby, kilka gierek odpalonych, badane z jedno miejsce, wynik wzrost 3/4 fps, a tu ramy pocisnąć...ciekawe czy dużo jest takich gier gdzie podkręcenie daje takie efekty...

Ale sprawdzę temat, bo mnie zaciekawiłeś...

Edytowane przez tobislawow
Link to post
Share on other sites

Sprawdź bo sam jestem w lekkim szoku. Sam muszę zobaczyć jakie są różnice w innych grach. Gdzieś kiedyś czytałem, że 1060 w wersji 9Gbps jest sporo szybszy od tego w wersji 8Gbps. Widocznie szybkość pamięci ma sporo do gadania. Nawet jeśli to zysk tylko w granicach 5-10% (mowa o OC) to zawsze coś szczególnie, że za to nie płace. Ogólnie karta ma spoko chłodzenie. Normalnie dobijała do ok 72 stopni w testach. Po ustawieniu własnej krzywej wentylatorów nie przekracza 67 i jest cicha. Cewki nie piszczą, ogólnie chyba wszystko na plus. Jak dla mnie i do moich gier wystarcza z zapasem do 1080p@60.

 

Znalazłem maks tego egzemplarza. Karta przy podkręceniu pamięci do 9600 mhz zaczyna wywalać lekkie artefakty w 3d mark. Przy 9500 jest czysto ale wydajność jest lekko niższa niż przy 9400 i tak zostaje. Do tych 9400 wydajność ładnie rośnie. Ogólnie dziwi mnie to, że pamięci aż tak wysoko się kręcą. Tym bardziej, że to micron. Czyżby Palit sprzedawał wersje 9Gbps jako 8Gbps? Z rdzeniem niestety już tak fajnie nie jest. 1950 mhz w boost to stabilny maks. Zmniejszyłem do 1900 i tak zostaje.

 

Byłem w błędzie. Zapomniałem, że karta ma boost 3.0. Dopiero jak zacząłem obserwować taktowanie rdzenia pod obciążeniem zauważyłem, że karta ma niby boost ustawiony na ok 1920 ale w rzeczywistości taktowanie rośnie aż do 2075. Jestem mega zadowolony.

 

To chyba na tyle w tym temacie. Dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

@mesiah1989

Takie małe pytanko. Wybacz jeśli głupie, Zbytnio nie interesowałem się oc memory na 1060 a teraz jak patrzę w internecie, czy twój post to zaczyna mnie to trochę intrygować. Czytając w internecie ludzie piszą, że ich oc to np. +700 w memory, albo wyskakują jak ty z liczbami taktowania zegara 8-9 tysięcy. Ja na swoim mam 4000MHz i teraz głupieje. Skoro ludzie piszą, że zwiększali maksymalnie o np +700, a inni wyskakują z liczbami tak dużymi to o co tu chodzi? Bo trochę dziwne mnie te liczby się wydają nawet jak na różnice miedzy nie referatami, albo może po prostu jestem zielony i o czymś nie wiem (jedynie core oc się bawiłem)?

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...