Skocz do zawartości

Karta do 800zł


Recommended Posts

Zgadzam się, tyle że w niektórych wersjach (przywołany do tablicy Asus Dual), pomimo użycia mniej zaawansowanego chipa, kultura pracy nadal pozostawia sporo do życzenia - podczas gdy podobne konstrukcje konkurencji całkiem dają radę.

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak rozważasz 4GB :D

 

RX 570 ma po lekkim OC wydajność 480 4GB - 900 PLN to wciąż duzo jak za kartę, która na premierę miał MSRP w okolicach 850 pln.

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-radeon-rx-570-rog-strix-4gb-i7287935996.html

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-480-rs-8gb-i7287940086.html

 

Jak widać zaczynają się pojawiać wersje 8GB w niższych cenach.

Link to post
Share on other sites

Jedna z tych kart była kupiona w sklepie "joker" a druga nie ma już prawie gwarancji. Do tego pewnie kopały. Wszystko na nie. Nie wiem jak będzie z cenami kart. Może się okazać , ze w ciągu tygodnia znowu wszystko pójdzie w górę. RX 570 to wydajność w granicach gtx 1060 3gb + większy zapas ramu. Wydaje mi się, że to dobra cena.


Szczerze mówiąc słabo widzi mi się dopłata do jakiegoś Palita Jet Stream 1060 6gb (1200zł).

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Kup GTX 970 z gwarancją max do 830 negocjuj.

GTX 1060 tylko dwuwentylatorowe 3gb bierz max do 900 z gwarancją

1060 6gb z gwarancją do 1200

 

RX 480 8gb sam szukam, każdy chce 1000zl :) albo i więcej z gwarancją

 

RX 580 4/8gb 1100++ z gwarancją

 

Nic taniej nie znajdziesz bo sam pisze szukam, nikt nic nie ma a rx480 4gb mnie nie interesuje.

 

RX 470/570 są dobre ale za 730-/+750zl tak ale nie więcej:) z gwarancją

Aaa i nie znajdziesz używki rxa który nie kopał a jak już to chyba mega fart.

Tyle w temacie

Edit: ale jak na długą gwarancję z dobry rok to bierz. Po kopaniu karty i tak są w lepszym stanie niż jakby miał je ktoś kto nigdy nie czyści kompa i gra na słabym kompie z wyjątkiem grafiki. Karta się tam gotuje, szczególnie w obudowie.

Mam kumpla co ma MSI 970 i ma kompa w biurku gdzie wszystko jest na styk. Brak miejsca na jakie kolwiek powietrze, ale on mówi że etam, a ja mu mówię że potem nie narzekaj jak znów będziesz musiał wydać 900zl znów na kartę:).

W życiu bym od niego nie kupił jak tak traktuje kartę gdzie pogra godzinę i karta od MSI ma pewnie tam z 75/80 stopni jak nie więcej

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz też polować na RX 470/570 w wersji 8GB, ale te karty potrafiły być droższe od wersji 4GB 480/580 więc nie wiem czy tutaj da się coś znaleźć bez głębszych poszukiwań.

 

Dopłata do 1060 6GB jest proporcjonalna do wzrostu osiągów (~20%) przy czym w tytułach mniej zależnych od ramu podkręcony rx 480/580 4GB praktycznie nie traci nic - z tego też powodu stojąc przed wyborem Polaris z 4 czy z 8 ram wybrałem tańszego.

Link to post
Share on other sites

Zawsze myślałem, ze rx 570 to wydajność gtx 970 lub 1060 3GB. Skoro 970 z gwarancja na minimum rok jest warta jakieś 800-850zł to czemu rx 570 jest wart 750? Jak dla mnie 970 to już za stara karta bez wsparcia i z trefnym ramem. W większości wątków które przejrzałem wszyscy bardziej polecają rx 570 4gb niż 970 czy 1060 3gb. 900 za nowa kartę to tak dużo?

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Chodzi o to że Radeony gorzej schodzą dla graczy, bo bardzo rzadko kto je kupuje, można to zobaczyć porównując na olxie chociazby wyświetlenia kart Radeon vs GTX , ale kopacze radeony uwielbiają.

 

Dlatego jak chcesz szczególnie nie trafić na z koparki to patrz lepiej w gtxy, a już wogolę w 970 na gwarancji.

 

Jak ci nie zależy to bierz 470/570.

 

480/580 to już porównanie z 1060 3 i 6gb

Edit: ta 580 4gb w linku na allegro jest lepsza od 480 8gb, w DX12 radeon przewyższa GTX 1060 6gb, w dx11 zależy jaka gra :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym się tym ramem nie przejmował. Mam 3,5 gb 970 o mocy niewiele ustępującej tej karcie i zdarzało się, że gdzieś trzeba było z teksturą zejść, ale na tę chwilę zaczyna być więcej tytułów gdzie zaczyna brakować mocy niż Vramu - więc moim zdaniem lepiej mieć mocniejszy model 4gb, niż słabszy 8gb.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Nie patrz na GB patrz na testy wydajności.
Zaraz mnie <ciach> weźmie. Tyle testów jest a ty dalej się pytasz i zastanawiasz..

Jak będzie chińska karta z 11gb i będzie napisane że GTX 1080 ale firmy chińskiej to weźmiesz?
Po co jej tyle pamięci jak to tylko fejkowa pamięć.

Są podróbki GTX 970 np gdzie ma ta karta wydajność GT 630 o ile się nie myle. Była ostatnio na allegro i kretyn jakiś ją kupił za 850zl 3miesiace temu.. bo myślał że to zwykła 970:)



Bierz z gw ta w linku nic lepszego nie znajdziesz chyba że 1060 6gb z gw.

 

//Trochę więcej ogłady słownej.

//Crout

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...