Skocz do zawartości

PC do grania w małej obudowie


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : głównie gry, grafika(corel, ps) i streaming(w planach)
  • Maksymalna kwota : Jak najmniej, ~1.4k
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w tym miesiącu
  • Których części potrzebuję : Wszystkich oprócz dysku i karty
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : fhd, lg 24gm77
  • Specjalne wymagania : 'nowsza' platforma z ddr4, niski pobór mocy w miarę z niskimi temp. w końcu obudowa za wielka nie jest.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Inne: brak

 

Witam, tak jak wyżej, planuję zakupić komputer w niewielkiej obudowie. Znalazłem obudowę Node 202 która powinna się nadać(zależy mi na mobilności i małych gabarytach). Co do zastosowania to przeważnie gram w gry typu cs go, lol, pubg, ale czasem się włączy jakiś bardziej wymagający tytuł typu wiesiek3. Budżet jest na wszystkie części oprócz gpu i dysku/ów(gpu zapewne kupie 1050ti bo wydajnościowo starcza do wszystkich nowych gier). Niżej napisałem jakie części planuję zakupić i może mi ktoś napisać czy i5 z niżej starczy spokojnie do streamowania mniej wymagających gier typu cs go lol(fhd, 60fpsow)?

 

Node 202 obudowa(nowa)

i5 7400/500 lub i7 7700 (używki są w cenach i5 ~500zł, i7 ~750zł)

8gb ramu(używka, ~200zł)

płyta h110 od msi w wersji 'pro'(nowa) - chyba, że jest jakaś lepsza w podobnej cenie

 

Brakuje jeszcze zasilacza, tak żeby utrzymał tą i7 i gpu 1050ti/1060, najlepiej jakiś najtańszy ale sensowny(tak żeby za bardzo nie przepłacać).

 

Link to post
Share on other sites

 

 

w miarę z niskimi temp. w końcu obudowa za wielka nie jest

Szczególnie, ze jest to małe HTPC i chcesz tam pakować 1060 to niskich temperatur się nie spodziewaj bo to nierealne.

 

Node 202 to już 300zł, mało miejsca na GPU, zasilacz SFX tez swoje kosztuje. Nie myślałeś raczej o czymś typu Cube w microATX? Płyty minITX są drogie, microATX dostaniesz za ~200zł.

 

Zakup i7 7700 za 750-800zł nie ma sensu na tle nowszej i wydajniejszej i5 8400 za 730zł.

Link to post
Share on other sites

Koniecznie muszą to być rozmiary przynajmniej podobne do node 202(komputer musi wejść w plecak). Co do temperatur to miałem na myśli optymalne, a ten gtx1060 to planuje zakupić w przyszłości gdy już 1050ti nie będzie dawał rady


Czy znajdę coś lepszego w podobnej cenie(mowa o procesorze i płycie, odpuściłem sobie i7 już)?

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110i-pro-7995-004r-836208/

Do tego procesor i5 6500/7400/7500(używka, ~400-500zł)

I jaki zasilacz sfx/sfx-l?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...