Skocz do zawartości

Lenovo Y580 - nie włącza się za każdym razem, wyłącza się jakbym odpiął zasilanie


Recommended Posts

Procesor: Intel Core i7 3630QM 4 rdzenie 8 wątki 2.4GHz/ Turbo 3.4GHz
Pamięć: 8GB Hynix DDR3 1600MHz
Karta graficzna: Intel HD 4000+Nvidia Geforce GTX 660M 2GB GDDR5 128-bit
SSD: Crucial M500 120GB
HDD: Hitachi HTS545050A7E380 500GB 5400rpm
OS: Windows 10 Pro 64-bit

Zasilacz: oryginalny 120W

BIOS: svl7 mod (1GHZ 660M, whitelist removed)

 

Dwa tygodnie temu grałem sobie przez ponad godzinę na pełnym obciążeniu grafiki (99%). Niedługo po tym laptop wywalił artefakty, więc zdusiłem i wyłączyłem. Nie chciał się uruchomić przez godzinę. Później zdawało się, że wszystko jest OK, ale nie i schemat jest taki:

 

- pracuje cały tydzień bez problemów z wykorzystaniem integry, a NVIDIA tylko Photoshop i emulator Androida, a po tygodniu na zimno się nie włączy.

- kolejny tydzień i na zimnym generalnie włącza się kiedy ma ochotę, wyłącza się podczas gry po 1h na 99% obciążeniu i nie idzie uruchomić przez dłuższy czas, grałem w Overwatch działał przez cały czas (60-99% obciążenie). Temperatury max 78*C na obu podzespołach.

 

Gdy się już uda uruchomić, komputer nie zgłasza błędów, sterowników nie wywala, nie ma bluescreen. Jedynie w dzienniku zdarzeń coś takiego:

 

: Kontroler osadzony zwrócił dane mimo braku żądania danych. Być może system BIOS próbuje uzyskać dostęp do kontrolera osadzonego bez synchronizacji z systemem operacyjnym. Te dane zostaną zignorowane. Nie są wymagane żadne dodatkowe czynności, jednak należy skontaktować się z producentem komputera w sprawie uaktualnionego systemu BIOS.

Źródło: ACPI

 

 

*Nie włącza się oznacza tutaj brak BIOS POST, zasilanie jest, wentylator pracuje, podzespoły się nagrzewają, ale nie ma obrazu.

 

Co robić?

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...