Skocz do zawartości

problem z instalacja windows 7 RC


Recommended Posts

Jak w temacie wczoraj sciagnołem windows 7 64bit i podczas klikniecia przycisku start install pojawia sie w okienku komunikat :

"A required DC/DVD drive device driver is missing.If you have a driver floppy disk,CD,DVD or USB please insert it now"

 

Moj sprzet to e8400, 4gb ram OCZ, plyta MSi, dysk WD 500gb, naped Samsung dvd.

Wczesniej mialem windows xp 32bit i zrobilem particion magic format dysku przed instalacja Windows 7. Sterowniki z płyty od dvd nic nie daja, podłaczylem nawet dvd lg pod idle ale to samo sie pokazalo.

 

Prosze o pomoc. Czytalem ze trzeba uzyc Gnome partition ale za bardzo go nie rozumie,:( . Moze trzeba cos w biosie pozmieniac (cos powylaczac lub wlaczyc?)

 

 

Prosze o pomoc

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Musisz dać sterowniki do S-ATA, po prostu instalator nie widzi dysku i prosi o dyskietkę/płytę lub z pen drive.

po pierwsze to podobno w WIN7 nie ma żadnych kłopotów z instalacją jak jest S-ATA

po drugie z tego komunikatu przynajmniej ja rozumiem ze chodzi o napęd CD/DVD że nie ma do niego sterownika.

 

Pytanie mam system jest ściagniety od mickrosoftu ? czy z torrentów ? i w sumie to jeśli o ten CD/DVD to proponuje zainstalować system z pena (jak masz ~4GB)

Link to post
Share on other sites

Rysioo - "podobno" jest słowem kluczowym. Nie jest bowiem możliwe żeby instalator zawierał bazę wszystkich sterowników, do wszystkich kontrolerów.

 

artp44 - jesteś peiwn, że "nie ma"? - Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić producenta płyty, który montuje na niej jakieś peryferia - w tym wypadku kontroler S-ATA - do którego nie dołącza sterowników.

Link to post
Share on other sites

producent mógł nie przewidzieć win7, a poza tym stery w win7 powinny spokojnie wykryć każdy cdrom/dvdrom. Ja bym bardziej się zastanawiał czy obraz został ściągnięty z microshitu czy z innego źródła?? jeśli możesz załatwić inny dvd, to zamontuj je i zobacz czy problem się znów pojawia.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem podobny problem i przyczyna leżala po stronie nagranej płyty. Po prostu dvd nie widział nic na płycie tylko pliki startowe żeby zbotować instalator a potem brak sterownikow do cd\dvd. Sproboj nagrac a z tego co czytalem to microsh... przestal juz udostępniać RC1 na swoich serverach tylko klucze mozna jeszcze dostac.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...