Skocz do zawartości

Upgrade serca PC z monitorem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

 

Zbliżają się urodziny, gdzie bliżej już mi -ści niż -ścia, więc do świetna okazja na mały upgrade maszynki. 

 

Ze względu na wiadomą sytuację z GPU na rynku, upgrade sprowadzam do MoBo, CPU, RAM oraz... monitora.

 

Jestem zdecydowany zainwestować w monitor, który ma minimum 144Hz odświeżania, rozdzielczość FullHD oraz G-Sync na offline'owe tytuły (na online ponoć średni pomysł ze względu na input lag). 

Poniżej więcej info.

 

  • Zastosowanie komputera: gry, filmy, internet
  • Maksymalna kwota: 4000 PLN
  • Kiedy zamierzam kupić komputer?: do 11 kwietnia
  • Których części potrzebuję: MoBo, procesor, pamiec, chlodzenie
  • Czy będę podkręcać sprzęt?: tak, troszkę :)
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: AOC 2757fm (full HD @ 60 hz / IPS) ale do wymiany
  • Specjalne wymagania: płyta główna musi mieć obsługę PCI - posiadam ASUS Xonar D2s i nie mam zamiaru go się pozbyć

 

Części z poprzedniego komputera: 

 

  • Dysk: SSD Transcend 370 128GB 
  • Obudowa: SilentiumPC Brutus M25 Pure Black,
  • Zasilacz: Corsair VS 550W, 
  • Dodatkowo: SSD SAMSUNG na M.2 (128GB na gry wyjęty z Lenovo Yoga 2)
  • HDD: WD BLUE 1TB
  • GPU: ZOTAC GTX 970

 

Własna propozycja zestawu:

 

  • Procesor: Intel Core i5-8600K, 3.60GHz - planuję wykręcić go na 4,5 GHz
  • Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144) - wystarczy?
  • Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 - do tej pory marka mnie nie zawiodła 
  • RAM: Pamięć GoodRam DDR4 IRDM X 8GB, 3000MHz, CL16
  • Monitor: AOC AG241QG

Generalnie chciałbym poczuć pęd wysokich Hz z naciskiem na rywalizacje online w grach jak CS, Titanfall2, PUBG, Fortnite, etc. 

 

W niedalekim czasie nadejdzie też czas na upgrade GPU i generalnie zależy mi na uzyskiwaniu coraz większego wrażenia ciszy przy każdej przyszłej modernizacji.

 

Czy macie jeszcze jakiś inny pomysł jak można byłoby rozłożyć mój budżet na ten upgrade?

Czy może polecacie jakiś inny monitor?

Link to post
Share on other sites

Wiec tak : chłodzenie minimum grandis chociaz jesli trafi ci sie srednia sztuka to tez nie starczy

Płyte zmien na msi tomahawk - spokojnie sekcja da rade do 4,5, ten asrock nie nadaje sie do OC

Ramy mozesz podciągnac na 3200 jesli starczy budzetu

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej, dzięki za opinie :)

 

MSI Tomahawk odpada - w specyfikacji, ani na zdjęciu nie widzę PCI pod kartę dźwiękową, o której wspominałem. 

 

Zastanawiam się jeszcze nad chłodzeniem wodnym w rozsądnej cenie (bez fajerwerków) - byłoby to lepsze niż chłodzenie powietrzem? O LC niestety nie wiem za dużo...

Link to post
Share on other sites

Jeszcze kwestia procesora - co jeśli zdecyduje się na kupno i7-8700 zamiast procesora z K do OC?

Sztywno ustawiony aby działał na maxa z turbo boosta powinien zostawic w tyle 8600K? Roznicy w cenie az takiej nie ma :) Czy chlodzenie w dalszym ciagu musiałoby być za ponad 200 PLN?

Link to post
Share on other sites

 

 

SilentiumPC Brutus M25 Pure Black

noctua nh-d15/ d15s lub dark rock pro3

Poważnie?

 

 

 

Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144) - wystarczy?

Próbuj z Ferą.

 

 

 

ztywno ustawiony aby działał na maxa z turbo boosta powinien zostawic w tyle 8600K?

8600K po OC na te chwile będzie ciut wydajniejszy niż i7 8700, ale tu i tak masz 4,3GHz dla wszystkich rdzeni.

 

 

Czy chlodzenie w dalszym ciagu musiałoby być za ponad 200 PLN?

Nie, Twoja Fera będzie jak ulał.

Wtedy z MOBO schodzisz do Z370 Pro 4 gdzie masz złącze PCI.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Zdaję sobie sprawę, że ta obudowa nie jest najwyższych lotów, ale masz na myśli tutaj że cooler nie wejdzie z tych zaproponowanych przeze mnie? Jakbyś mógł, to rozwiń to proszę.

W sumie to jestem gotów powiększyć budżet na rozsądną obudowę.

Myślałem o Zalman Z9 NEO i NZXT S340.

 

Słucham Państwa :)

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

Z9 Neto to taka obudowa bez duszy, nie wiadomo co. Wykonanie słabe na tle chociażby S340 w praktycznie tej samej cenie.

Jak chcesz wyciszoną obudowę to bez okien - M70 / Define C, bardziej przewiewną X70 / S340 / Meshify C / Enthoo Pro M.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Dziękuję serdecznie Wam za pomoc i rady.

 

Ostatecznie zdecydowałem się na:

 

CPU - i7-8700K

FAN - Mugen 5 rev. b

Mobo: ASROCK Z370 PRO4

RAM: HyperX 3200mhz 2x8GB DDR4

Case: SilentiumPC PAX M70

PSU: XFX 650W single rail

 

Całość uzupełniłem swoimi dyskami twardymi i GTX970. Po premierze nowych układów od NV kolejna część rozbudowy.

 

Jest power!

Link to post
Share on other sites

Do ostrego OC zgodzę się - ta płyta się nie nadaje, Nie kupiłem jednak nowego procesora, żeby od razu robić OC, bo po co?

Stockowo upgrade z i5-4460 na i7-8700k to już bardzo duży skok, który widoczny jest z miejsca.

 

Zgodze się też, że Seasonic pod względami co wymieniłeś jest lepszy.

 

Ale Twoja ostatnia linijka postu niekoniecznie musiała się już znaleźć. Na forum pytamy, aby skonfrontować swoje opinie, zapytać o zdanie innych, mniej lub bardziej doświadczonych użytkowników, więc wybacz, ale nie jesteś moim szefem ani dyktatotrem, aby mówić mi co mam kupić :)

 

Padło na te części a nie inne, bo trafiłem po prostu na kilka okazji, gdzie zaoszczędziłem kilka stówek, więc nie, nie przepłaciłem.

 

Swoją drogą, obudowę mi podsunałeś w jednym z postów, za co wielkie dzięki, bo jest świetna :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Nie kupiłem jednak nowego procesora, żeby od razu robić OC, bo po co?

Wiesz co, za 1200zł jest 8700 z takim samym taktowaniem przy obciążeniu wszystkich rdzeni, do tego nie potrzeba dokupywać chłodzenia lub wystarczy takie za 100zł żeby mieć cicho.

Za 100zł więcej co Pro 4 jest Z370 Tomahawk i ta płyta radzi sobie już z OC 8700K. Ale co tam, wymienisz MOBO żeby podkręcić procesor, zero logicznego myślenia

 

 

 

nie jesteś moim szefem ani dyktatotrem, aby mówić mi co mam kupić

Jedną z bardziej kompetentnych osób, które tu mogą Ci fachowo doradzić. Jak dobrze liczę w zestawach komputerowych ze wszystkich for osób takich jest garstka i można ich policzyć na palcach jednej ręki.

 

Powodzenia ze sprzętem.

Można zamykać?

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, fachowo doradziłeś i na pewno nie staram się podważyć Twojej wiedzy. Nie brnij proszę dalej w brak logiki z mojej strony - mój egzemplarz CPU trafiłem za 1200PLN, MoBo również za 300 (i jako jedyne ma leciwe PCI pod moje audio). 

 

Temat oczywiście do zamknięcia :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...