Skocz do zawartości

Ulepszać czy kupować nowy komputer?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez WoJDek3321,

Recommended Posts

Mam pytanie ponieważ mam taki komputer

 

CPU- i3-4160

GPU-AMD Radeon R7 240 

Płyta główna MSI H81M-E33

Zasilacz Silentium Vero L2 500 WAT

RAM:

4gb ddr3 1333

4gb ddr3 1600

 

 I nie wiem czy lepiej w niego inwestować czy od razu kupić nowy? W razie ulepszania pc mam budżet do około 1000 zł. A jak bym chciał nowy pc to muszę czekać rok za ok 3,5k troszkę mi się nie chce czekać no ale nie wiem proszę o poradę  :)

Link to post
Share on other sites

Sprzedaj tą i3, za ok 300 zł powinna pójść. Weź lepszy procesor i5 np: i5-4690 http://allegro.pl/i5-4690-4-rdzenie-3-5-ghz-turbo-3-9ghz-gwarancja-i7265131551.html. Za resztę kwoty kupisz nową kartę w postaci Asus GeForce GTX1050Ti Cerberus 4GB z pół-pasywnym układem chłodzenia. Jeśli chodzi o gry takie połączenie da Ci płynną rozgrywkę w nowych grach. 

Edytowane przez smoke
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Druga opcja sprzedać całość i złożyć zestaw z Ryzen 5 2400G a w perspektywie czasu dokupić kartę graficzną. Integra w Ryzenie generalnie daje radę (po OC wydajność dobija do poziomu Geforca 1030) a cała platforma będzie przyszłościowa (na AM4 maja wychodzić nowe procesory do 2020r), bo nie czarujmy się takia i5 Haswell to poziom współczesnego najtańszego i3.

Ja właśnie w Niemczech kompletuje sobie taki zestawik i za

AMD Ryzen 5 2400G

https://www.compuland.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-2400G-4x-3-60GHz-So-AM4-BOX_1227065.html

MSI B350M GAMING PRO 

https://www.compuland.de/product_info.php/MSI-B350M-GAMING-PRO-AMD-B350-So-AM4-Dual-Channel-DDR4-mATX-Retail_1144077.html

8GB G.Skill RipJaws V

https://www.compuland.de/product_info.php/8GB-G-Skill-RipJaws-V-schwarz-DDR4-3466-DIMM-CL16-Dual-Kit_1013779.html

wychodzi mi 316 euro czyli ~1300zł. Jak sprzedasz obecne części i dołożysz 1000 powinno ci starczyć. I masz nową platformę na gwarancji z prostą ścieżką upgradu na kilka lat w przód.

Edytowane przez kombajn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

I jak sie ma wydajnosc 2400g do minimum 1050ti i i5 4460?

Jak autor za rok ma miec 3tys na nowy pc to beda zdecydowanie lepsze rzeczy do kupienia niz r2400g.

 

@autor

jaki masz monitor w co grasz?

I5 4460 za 300 to dobra opcja z 1050ti pograsz we wszystko praktycznie na minimum medium/high fhd

za rok odsprzedasz i kupisz nowy pc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

I jak sie ma wydajnosc 2400g do minimum 1050ti i i5 4460?

Zauważalnie lepiej od i5-4460 pod kątem CPU. Oczywiście że kombo  i5-4460 + GTX1050 TI będzie sporo wydajniejsze w grach od gołego Ryzena 5 2400G ale pytanie brzmi czy komputer ma być na chwile a potem znowu będzie wymieniał całość (być może zostawiając sobie tylko grafikę) czy raczej ma być na dłużej. Na dodatek chodzą słuchy że w drugiej połowie roku Chińczycy wydadzą dedykowany sprzęt do kopania Etherum i pokrewnych kryptowalut więc o ile okaże się to prawdą kopanie na GPU z dnia na dzień stanie się nieopłacalne i czeka nas wysyp używanych GPU i normalizacja cen nowych kart. A na dzień dzisiejszy taki GTX1050 TI to kosztuje chore pieniądze. Dlatego właśnie ja swojego GTX770 sprzedaje właśnie na eBay i zamierzam przeczekać to szaleństwo cenowe na Ryzenie 2400G  zamiast wydawać absurdalne pieniądze na nową kartę

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak pc do gier to niestety liczy sie calosc nie tylko cpu. Tu duet 4460 i 1050ti pozwoli na zabawe fhd na minimum srednich detalach a za i3 odzyska 200pln a za r7 strzelam 100 - 150 wiec tak jakby i5 mu sie zwraca a jak malo gra lub nie wymaga duzo to mozna zadowolic sie 1050 bez ti.

Jak za rok ma miec 3 tysie to inwestowanie teraz w 2400g nie ma sensu bo za roku kupi i5 8400 ktory zjada 2400g a kosztuje podobnie. Pozatym za rok to nie wiadomo co bedzie. Na to chwile i5 plus gpu 1050 lub ti bedzie lepsze i tansze od r5 2400g

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

I jak sie ma wydajnosc 2400g do minimum 1050ti i i5 4460?

Jak autor za rok ma miec 3tys na nowy pc to beda zdecydowanie lepsze rzeczy do kupienia niz r2400g.

 

@autor

jaki masz monitor w co grasz?

I5 4460 za 300 to dobra opcja z 1050ti pograsz we wszystko praktycznie na minimum medium/high fhd

za rok odsprzedasz i kupisz nowy pc.

Monitor z LG Flatron E2441 60Hz Ogólem jest wejście HDMI jak coś. Gram w World of Tanks

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wgl ktoś kupi te moje części. Są one raczej mało atrakcyjne jak na te czasy. Niby podstawka z Ryzen jest na te kilka lat. Ale z intela choćby procesory 8 gen powinny wytrzymać dość dłużej przypuśćmy obecna i5-8600 jest lepsza od i7-7700. AMD od zawsze stawiało na uniwersalizm i kusi naprawdę to że AM4 jest na kilka lat ale grając w wota bardziej się przyda intel co nie?

A ceny kart są obecnie nie zbyt fajne nawet 1050 Ti powinno się kupić za 700 zł a teraz to co najmniej 800 . No nie wiem temat naprawdę trudny :)


Grasz tylko w WOT ? Używasz do czegoś komputera poza graniem ?

Gram w inne gry typu hurtoworld ale głownie wot. Używam do yt bardzo dużo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...