Skocz do zawartości

Brak internetu po kablu na Win7, na Win10 działa.


Recommended Posts

Witam. Sprawa wygląda następująco. Ponad pół roku temu moja stacjonarka z Win7 64bit Ultimate miała zaopatrzenie w sieć poprzez kabel ethernet ze stałego łącza. W związku z przeprowadzką byłem zmuszony przez ostatnie pół roku korzystać z modemu na kartę SIM 4G podłączonego przez USB.

Wczoraj udało mi się podłączyć i skonfigurować w domu router Orange Funbox 1.0, WiFi działa, wszystko elegancko. Ciągnę kabel ethernet, wpinam w stacjonarke i kapa, coś ikonka połączenia mieliła, ale wykazuje brak sieci. Dla pewności czy kabel jest okej, podpiąłem go do laptopa z Win10, wykryło sieć od razu bez problemu, także domyślam się że problem jest w mojej stacjonarce. Poniżej podaję listę objawów i rzeczy, które zrobiłem, aczkolwiek nie dały żadnego efektu:

1. Przy próbie nawiązania nowego połączenia, wyskakuje mi że kabel ethernet nie jest podłączony.

2. Sterowniki karty sieciowej zostały zaktualizowane do najnowszej wersji, a sama karta Relatek mówi, że "to urządzenie działa poprawnie".

3. Nie mogę połączyć się nawet z FunBoxem przez 192.168.1.1

4. Po wpisaniu IPconfig w CMD wyskakuje mi że wszystkie nośniki są odłączone

5. Przy próbie nawiązania połączenia szerokopasmowego (PPPoE) zwraca mi informację o odebraniu błędu od modemu (kod 651)

6. Próbowałem wyczyścić wszystkie stare zapisane sieci do zera i dopiero potem spróbować połączyć komputer z siecią.
7. Dla pewności próbowałem robić powyższe rzeczy przy wyłączonym FireWallu, również bez efektu.

8. Żeby było ciekawiej, w ustawieniach FireWalla, przy sieciach domowych mam "nie podłączono", natomiast przy publicznych mam "połączono".
9. Sprawdzałem ustawienia typu TCP/IP itp, wszystko jest wszędzie na automatyczne.

Powoli kończą mi się już pomysły. Panowie, jakieś sugestie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

 

1. Przy próbie nawiązania nowego połączenia, wyskakuje mi że kabel ethernet nie jest podłączony.

Na tym punkcie bym się skupił. Jeżeli nie wykrywa podłączenia kabla sieciowego, to możesz mieć uszkodzone gniazdo ethernet w PC.

Sprawdź czy w gniazdku wszystkie piny są ok,

 na wszelki wypadek sprawdź inny kabel. Spróbuj też podłączyć kablem ethernetowym komputer bezpośrednio do laptopa, sprawdź czy wykryje w ogóle kabel. 

Link to post
Share on other sites

Po podłączeniu kabla sieciowego do PC (z drugiej strony Funbox) zwróć uwagę na to czy zapalą się gdziekolwiek lampki koło gniazd (czy to w PC czy Funbox) - jeśli nie, to kwesta kabla/wtyczki czy gniazda (można spróbować kilka razy wyciągnąć wtyczkę i wsunąć ponownie by złapało styk). Jeśli diody koło portów LAN świecą to coś jest z konfiguracją w systemie - trzeba by sprawdzić czy przypadkiem nie jest to kwestia braku konfiguracji z DHCP Funbox'a i wtedy PC ustawia sobie adres prywatny. Wklej wynik cmd->ipconfig /all

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...