Skocz do zawartości

GoodRam IRDM Pro gen2 - słabe wyniki


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera: MSI Z97-G43, XFX Core 550W, i5-4670K, RipjawsX 2x4GB 2133, MSI GTX 970, GoodRam IRDM Pro 240GB, Plextor M5P 128GB


2.System operacyjny: Windows 7 Pro x64


3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: Na Plextorze były 2 partycje - systemowa i z programami, dzisiaj dołożyłem nowy dysk - GoodRam IRDM Pro gen2 240GB i przeniosłem partycję z programami z Plextora na GoodRama przy pomocy AOMEI.


4.Używany program antywirusowy: Avira


5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: Myślałem o aktualizacji firmware, jednak po ściągnięciu GoodRam SSD Toolbox ten nie wykrywa dysku.


6.Informacje dodatkowe: AHCI oczywiście ustawione, Plextor śmiga bez problemu od dawna.


 


 


Z lewej GoodRam, z prawej Plextor. Co może być przyczyną? Widziałem, że inni mają znacznie lepsze wyniki nawet w wersji dysku bez "pro".


 


75ee27d5b7f61.png


Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

odpal AS SSD (i daj screen-a), zobaczysz czy masz wyrównanie dobrze zrobione + stawiam że niestety klonowanie jest kłopotem, nawet jak wyrównanie będzie ok. 

Odpal dla pewności jeszcze system z plextora (bo masz tam jeszcze system?) i spróbuj puścić testy ponownie.

Bardzo możliwe że bez secure erase i ponownego czystego wgrywania systemu się nie obejdzie. 

Link to post
Share on other sites

System cały czas jest odpalany z Plextora i tak wyglądają testy. Ewentualnie mogę też wywalić te programy i partycję z GoodRama, a potem na nowo zainstalować jeśli by to coś pomogło, bo w sumie aż tak dużo to tam nie ma. AS SSD widzę pokazuje bad przy Offset/Alignment @ 4K Cluster, wyczytałem, że można też zrobić wyrównanie partycji.

 

44bea794b57e3.png

 

 

 

 

//Edit:

 

Dobra, w sumie dzięki za nakierowanie :) Zrobiłem to wyrównanie (też przy pomocy AOMEI) i póki co jest ok, a i tak za jakiś czas będę reinstalkę robił, bo zamierzam zmienić platformę.

 

838e608cecd56.png

Edytowane przez O2lsie
Link to post
Share on other sites

ok, czyli pierwsza myśl wyrównanie było złe, pewnie była opcja do zaznaczenie przy klonowaniu, trzeba o tym pamiętać, bo nawet przy HDD daje to duży spadek wydajności jeśli źle ustawisz. 
można zamknąć?  


Ps. pamiętaj że jak robisz reinstalacje (i usuwasz wszystko na całym SSD), aby nie formatować SSD, tylko robić secure erase (usuwa wszystko na całym SSD) i zakładać znowu MBR, czy tam GPU + tworzyć partycje, jest to zdrowsze dla SSD i odzyskujesz pełną prędkość SSD, jakiego byś syfu tam nie miał. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...