Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Proszę o doradzenie który smartfon wybrać. Mam też na uwadze HTC U11 ale boję się że brak jacka będzie mi dokuczał. 

 

 

  • mój budżet : do 2000 zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : w Polsce
  • nowy czy używany : nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : do około 6 cali
  • preferowany system mobilny : Android
  • do czego będę używać urządzenia : muzyka, wideo, internet
  • najważniejsze wymagania : slot micro sd i jack

Bardzo dziękuje za pomóc

Link to post
Share on other sites

S9 jest lepszy pod każdym względem

Zastanawiałem się nad zakupem S9 ale po zobaczeniu tego 

 

Stwierdziłem , dlaczego ja mam wydawać prawie 4tyś za telefon Exynos v.EU  który jest znacznie wolniejszy od snapdragona v.NA??

Co jest fajnego w s9 to ma  lepsza kamerkę i slow motion 960 . 

Stwierdzam że nie warto teraz kupować, lepiej poczekać na Oneplus6 lub przeczekać z niecały rok aż wejdą inne lepsze i bardziej dopracowane telefony.

 

 Samsung s8 idzie kupić za 2090 po zwrotach np x-kom lecz trzeba brać pod uwagę że to mogą być wadliwe telefony z różową matrycą .

Też idzie kupić w miarę fajny telefonik za 1500zł " Huawei p20 lite 5.8cali ,4gb ram .

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

Nie jest znacznie wolniejszy. Zawsze było wiadomo, że jeden uruchamia trochę szybciej aplikacje a drugi lepiek radzi sobie z trothlingiem i wydajnością w grach, ale generalnie zawsze exynosy były bardziej polecane. Poza tym - zauważyłem jedną zależność. Apki pod snapdragony są chyba w pierwszej kolejności optymalizowane i przypuszczam, że za 2 miesiące ten test będzie wyglądał całkowicie inaczej. S8 przyspieszył po aktualizacjach (na początku chodził chyba wolniej od s7 w interfejsie). Nie twierdzę, że tym razem snap może faktycznie jest wydajnieszy, ale różnice są kosmetyczne i patrząc na to ile urządzeń dostanie s845 a ile tego exynosa - według mnie to kwestia czasu (aktualizacji i optymalizacji pod ten procek)

Link to post
Share on other sites

Wersje z Exynosem o wiele lepiej się starzeją niż wersje ze Snapdragonem. S7 ze Snapdragonami po aktualizacjach gorzej trzymały na baterii i zwalniały po czasie dużo mocniej niż egzemplarze europejskie (z Exynosem). Podejrzewam, że wynika to z samych aktualizacji oprogramowania, które lepiej optymalizowane są pod Exynosa.

 

Filmikiem za mocno bym się nie sugerował, ale jeżeli zależy Ci na szybkości to szukaj OnePlus 5T albo czekaj na OnePlus 6. 5T to zdecydowanie najszybszy smartfon na androidzie i pewnie podobnie będzie z OP6. Każdy Samsung i tak zacznie kaszleć po kilku miesiącach...taki ukryty dodatek w Samsung Experience.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie U11, tyle, że nie każdemu pasuje "stary" design, ale to bardzo niedoceniony smartphone i można go dostać w dobrej cenie

 

IMO

 

Dla mnie brak podłączenia muzyki przy jednoczesnym ładowaniu jest nie do zaakceptowania..

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

 

 

Dla mnie brak podłączenia muzyki przy jednoczesnym ładowaniu jest nie do zaakceptowania..

 

Właśnie oto chodzi. Ja jeżeli jestem w pociągu i mam możliwość podładowania to z tego korzystam. A jack pomaga podłączyć słuchawki i nie przeszkadzać nikomu.

Link to post
Share on other sites

Odniosę się jedynie do Samsunga, aby spróbować wyklarować sytuację odnośnie właśnie tego modelu.

Na początek przykłady - krytycznie, ale trafnie:

 

S9 wygląda jak by był robiony na siłę - tylko po to aby dotrzymać tradycji i wypuścić nowy model. Oprócz aparatu nic się nie zmieniło na plus. Sporo niedopracowanych rzeczy......Animoji Samsungowe dopiero zaczyna kopiować Apple - jest to dopiero zalążek, który Samsung dopiero dopracuje za kilka edycji ;)   Samo niefortunne przeniesienie o kilka milimetrów czytnika linii papilarnych nie wprowadza rewolucji...nadal nie jest to optymalne umiejscowienie. Np. Huawei zrobił to już znacznie lepiej (kilka edycji temu) umieszczając aparaty na skraju obudowy, tak aby unikać dotykania palcem obiektywów.

Na plus to, że w końcu są głośniki, a nie jeden głośnik w obudowie - inni producenci implementowali to już wieki temu;) Samsung w końcu dojrzał do tej decyzji - brawo! 

 

Warto posłuchać:

Link to post
Share on other sites

Znów się zaczyna.. Akurat używam iP8 więc przynajmniej teraz będę miał możliwość odniesienia się do androida. iPhone X nie ma czytnika lini - apropo "dojrzałości i podejmowania decyzji"

Edytowane przez davv1882
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przestańcie mieć obsesję na moim punkcie tylko dlatego, że krytykuję markę Samsung. Niezasadnie? Chyba w przypadku S9 jest to bardzo zasadne.

Nie rozumiecie o co chodzi w moim poście? Już pędzę z wyjaśnieniami - jesli autor ma około 2k na telefon, to wiadomo że nie kupi iPhone X, bo nie ten budżet. Dlatego w powyższych filmach zawarte są wypływające minimalne różnice pomiędzy S8, a S9, natomiast duża różnica w cenie. Na chłopski rozum - nie warto kupować S9 jesli za sporo mniej można mieć niewiele różniącego się S8. Różnice oprócz aparatu i głośników są praktycznie tylko w przemieszczeniu czytnika linii papilarnych. O beta wersji Animoji nawet nie warto rozmawiać.

 

Starałem się tylko odradzić S9 autorowi podając konkretne powody dlaczego nie warto kupować ‚S8 po lifcie’, jak zwykle zostałem odebrany tak jak widać.... Nigdzie nie napisałem, żeby w tej kwocie kupił Appla;)

 

Jesli nadal nie rozumiecie - ostatni filmik był po to, żeby pokazać, iż S9 nie jest rewolucją i nie jest lepszy od iP X.

 

Krótko mówiąc - za 2k, ani 2,2 na chwilę obecną nie kupisz S9, więc S8 będzie dobrym rozwiązaniem, jak nie zdroworozsądkowo lepszym od S9.

 

Można się wykłucać o liderowanie S9, ale jak to zwykle Samsung pokazał - soft nie jest dopracowany, poprzednie generacje działają lepiej....kwestia aktualizacji i czasu ktoś powie spokojnym tonem....Jeśli jednak Apple zrobi jakis bubel z softem i naprawi go znacznie szybciej niż Samsung jest to bandyctwo i niedopuszczalne. Dziwi mnie to, że kolejny raz wychodzi flagowiec Samsunga, a dopiero użytkownicy testują oprogramowanie....które Samsung po długim czasie testów na ludziach poprawia.

To samo można powiedzieć o Animoji - przecież to obok Applowskiego nie leżało, Samsung to nierzetelnie skopiował i się tym chwali....to jest porażka. Ponieważ we flagowcu skopiowana rzecz od konkurencji działa jak jakaś wersja testowa pierwowzoru.

S9 miało premierę na siłę. Nic nie poprawili oprócz aparatu, dodali słabo zerżnietą funkcjonalność.... Nadal jest problem z różowymi ekranami. Dlaczego po problemach z S8 nie ustrzegli się tego w kolejnej generacji? Dlaczego nie wyciągają wniosków ze swoich wpadek? Wygląd telefonu też się nie zmienił względem S8...

Autorze drogi - bierz S8 i będziesz zadowolony. Jesli chcesz koniecznie S9 - poczekaj. Niedługo ceny spadną - za trzy miesiące będzie już znacząca obniżka cen za ten model, być może zostanie też dopracowany soft po zgłoszeniach użytkowników.

 

Bardzo jednak zastanawia mnie to, dlaczego tacy użytkownicy jak powyżej, ze stoickim spokojem piszą, że optymalizacja leży i to tylko kwestia aktualizacji....chyba zaślepienie. Jesli inna marka tak traktowałaby swoich użytkowników wieszaliby na niej psy....padałby teksty typu „ kup ten model po premierze za niemal 4k, bądź darmowym testerem dla tych cwaniaków, niech Cię dymają, a dopiero po testach takich frajerów jak ty łaskawie poprawią ci soft. Przecież zawsze tak jest, że ta dziadowska firma najpierw testuje urządzenia na naiwnych klientach. Zanim wyłuszcza odpowiednio zoptymalizowany soft ten telefon będzie kosztował już 50% tego co zapłaciłeś, więc przetestujesz im sprzęt i jeszcze jesteś z 1-1,5k w plecy zanim telefon zacznie działać tak jaknpowinien’ - przepraszam za wyrażenia, ale tak tutaj się odbywa wieszanie psów na innych producentach niż Samsung. Samsung może wszystko, a jego fanboje bronią go na każdej linii, mimo żesytuacja co roku wygląda tak jak opisano w cytacie. Trochę obiektywizmu by się przydało, a nie ślepego zachwalania każdej kolejnej wersji serii Galaxy...

Apropo S7 - ten Twój S7 to już ma filmiki jak nawet najnowsze i7 rozkłada na łopatki.....w Twoich postach s7 rozkłada wszystko co do tej pory wyszło - S8emki, iPhone X-y.....

Link to post
Share on other sites

Nie, iOS nie biorę pod uwagę, wystarczy że moja kobita ma iP 8 Plus. Nie przepadam za tym systemem.

 

S9kę odpuszczam, brać LG V30?

 

Niebawem wychodzi Nokia 7 Plus za 1699 zł lub 399 euro. Warto brać pod uwagę?

 

Snapdragon 660+ 4gb ramu + 64gb pamięci. Bateria 3800mAh, ekran IPS 6 cali. Aparat z F1.75.

Najnowszy android Oreo 8.1.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Nawet za 2200 bardzo ciężko będzie kupić. Za 1900/2100 można szukać nowki S8. Poza tym jak od operatora to tylko orange ;)

 

Play również nie blokuje telefonów - chyba, że przez ostatnie 2-3 miesiące się coś zmieniło.

 

Do wyboru jest jeszcze Huawei Mate 10 Pro. Sam kupiłem nie dawno i jestem bardzo zadowolony.

 

Polecam.

Link to post
Share on other sites

Nawet za 2200 bardzo ciężko będzie kupić. Za 1900/2100 można szukać nowki S8. Poza tym jak od operatora to tylko orange ;)

No dobra ale co w sytuacji jak kupisz taki telefon od kogoś.

On przestanie za niego spłacać raty w sieci?

Telefon jest blokowany i co wtedy?

 

Poza tym patrząc po allegro jest masa S8 plus za 2300-2400

Warte to swojej ceny? :D

Link to post
Share on other sites

Panowie, mały update

 

 

Co byście wybrali U11 128GB za 2000 zł czy większy U11+  128GB za 2700 zł?

 

Lub jako alternatywę podam LG V30 64GB za około 2100 zł.

 

Sony,Nokia czy Xiaomi odpadają.

 

Akurat miałem G4 i złapał bootloopa i to stało się 1mc  po skończeniu GW. :( Także mam mniejsze zaufanie do tej firmy. Czy ryzykować ponownie przy V30?

 

Przy HTC jakoś będę zmuszony przeboleć brak mini jack,ale za to jest slot micro sd i dobra kamera.

 

Jakieś sensowne rady. Bardzo dziękuję.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites
co w sytuacji jak kupisz taki telefon od kogoś.On przestanie za niego spłacać raty w sieci?Telefon jest blokowany i co wtedy?

Telefon blokuje tylko plus i t-mobile. Orange i Play tego nie robią więc można śmiało kupować.

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...