Skocz do zawartości

Części do 4000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ravvv1306,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4000zł

Kiedy zamierzasz kupić komputer?: początek kwietnia - zaraz po świętach

Których części potrzebujesz?: Procesor, płyta główna i karta graficzna ( ewentualnie do tego można wcisnąć "bude" rozm. max. 26cm szerokosci i max 46cm wysokości, głębokość obojętna :) )

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: nie

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: monitor mam AOC G2460PG - 1920x1080 - monitor z Gsync wiec najlepiej podpasować kartę graficzną pod to i nie zamierzam zmieniać bo świeżo kupiony :)

Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)?: brak

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu): posiadam ram ddr4 2x 4gb hyperx fury oraz dysk 1TB HDD i zasilacz 620 mocy. Do tego mam kartę graficzną GTX 960 i GT 610 

Własna propozycja zestawu: brak

Edytowane przez Ciesielek
Link to post
Share on other sites

Jakie taktowanie tego ramu co posiadasz ? 2400 MHz?

 

Jaki dokładnie model zasilacza?

Jaki to dysk HDD?

 

Karty graficzne z pewnością na sprzedaż. Chyba że chcesz złożyć zestaw i pozostać chwilowo z GTX 960 czekając na jakiś ruch na rynku GPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakie taktowanie tego ramu co posiadasz ? 2400 MHz?

 

Jaki dokładnie model zasilacza?

Jaki to dysk HDD?

 

Karty graficzne z pewnością na sprzedaż. Chyba że chcesz złożyć zestaw i pozostać chwilowo z GTX 960 czekając na jakiś ruch na rynku GPU.

procesor mam i5-4690 3,5 GHz - Dysk to TOSHIBA HDWD110  a zasilacz to Modecom MC 620 Carbon

Link to post
Share on other sites

O taktowanie RAM się pytałem bo napisałeś że to DDR4.

HDD może zostać na magazyn.

Z tym zasilaczem bym nie ryzykował i wymienił. Nie należy do polecanych.

 

Na dobrą sprawę to i5-4690 to dobry procesor i do gier spokojnie powinien dawać radę. Inaczej z kartą graficzną.

 

Dlatego zgodnie z tym co rozumiem i do czego próbuje tu dojsc - podsumuje:

 

Masz wyłącznie dysk HDD 1TB i być może ram o ile napiszesz dokładnie co to za model.

Podstawkę chcesz zmieniać, bo taki masz kaprys i kasę na to, czy może gdzieś między tym wszystkim chciałeś zadać pytanie "czy warto?"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

szczerze? teraz gry wychodzą z coraz większymi wymaganiami więc wolałbym już teraz coś zmienić na lepszego niż później płakać, że jak miałem pieniądze to wyrzuciłem na imprezy itp. a co do ramu to źle przeczytałem. Przeczytałem o dysku i coś mi umknęło . 1600 MHz ( jednak DDR3 nie wiem czemu wyczytałem, że DDR4 ) . zawsze mogę dorzucić nowy ram bo to nie problem tylko prosiłbym o złożenie czegoś jak wyżej a zasilacz już mi trochę służy i mogę stwierdzić, że trafiło mi się z nim bo tez sporo o nim czytałem i złe opinie były a u mnie nie występowały problemy innych użytkowników :)

 

 

Jeżeli masz jakieś propozycje co do Procka + Karty + Grafiki + Ram i ewentualnie nowej obudowy to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

 

@edit nie musi być 4000zł może być więcej, znajdą się na to środki, jeżeli jest potrzeba wydać więcej

Edytowane przez Ciesielek
Link to post
Share on other sites

Tez robię rozeznanie rynku i sam skladam PC niedlugo to może wrzuce pare groszy z moich wnioskow i co sam bym wziął za te pieniadze:

 

Buda: Regnum RG4 ~150 zl

Procesor: i5 8400 ~730 zl

Plyta glowna: MSI Z370-A PRO ~460 zl

Ram: 2x8gb G.skill Ripjaws 3000 cl15 ~760

Zasilacz: Seasonic Focus Gold 550w (zakup na lata, świetny zasilacz ponoc, moze do nastepnej konfiguracji nawet byc uzyty za 3-4 lata) ~330zl

Chlodzenie: SilentiumPC Spartan 3 ~ 60zl

Grafika: jakilolwiek gtx 1060 6gb, chodza po 1500 teraz

 

 

Calosc masz za 3990zl, mysle ze wszystko w 1080p bedzie jak najbardziej grywalne na ustawieniach ultra, a na wysokich nawet powyzej 60fps powinno trzymac w wiekszosci tytulow.

 

Co do karty to mozna zrobić myk, ze kupic 1050/1050ti i przeczekac az ceny spadna albo NV wypusci cos nowego w sensownych cenach no ale to najwczesniej na jesien pewnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym polecał zamiast MSI Z370-A PRO , to ASrock Z370 PRO4. a reszta jest spoko.
Ale z kupnem GTX 1050 TI za 1000zł +/- a później kupno gtx 1070 który spadnie najniżej do 1800 jest nieopłacalne. To dzisiaj za takie pieniądze 2800 (1050ti+1070) masz GTX 1080.
Ja tam bym brał ZOTAC'a gtx 1060 za 1500zł póki jest.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gtx 1050ti po 750 znajdziesz, ew 800 to juz nie przesadzaj z tym 1000 :) poza tym mozna kupic za 500zl 1050 zwykle na przeczekanie ktore w sumie jest z 15-20% slabsze od 1050ti ale dalej spisze sie calkiem w porzadku na nizszych detalach w 1080p. Ja bym się wstrzymal z kupnem lepszej karty teraz mimo wszystko bo widze po sklepach ze z tygodnia na tydzień ceny ida powoli w dol.

 

EDIT:

Poza tym kupujesz 1050ti za ~800, sprzedasz za pol roku za 700 (650 najmarniej) a w tym czasie gtx 1080 moze spadnie z 2800 do 2300 co pozostawi ci 400zl w kieszeni po odliczeniu kosztow.

Edytowane przez TheSimon
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ja dorzucę swoje :) jak chcesz mieć progres to idź w i7-8700 i masz spokój z procesorem na długi czas.

 

http://www.morele.net/inventory/info/fd36a160/

 

Zasilacz, obudowa, ram i płyta główna taka sama jak u kolegi wyżej. Nieco bardziej wydajne choodzenie.

 

Co nie GPU to już kwestia podejścia czy chcesz czekać na stabilizację cen - wtedy zostań z tym GTX 960 który aktualnie osiadasz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lepiej za te kilka dyszek wiecej wziąć już Ram 3200 Mhz, ale jak wolisz, potem już go nie wymienisz przez najbliższe kilka lat.

 

Jesli masz GTX 960, to zakup GTX 1050 Ti nie da zbyt wiele.

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-960-vs-Nvidia-GTX-1050-Ti/3165vs3649

 

Ja bym został przy 960 i czekał aż GTX 1060 6gb będzie do kupienia za przyzwoite pieniądze lub celował w 1070.

Pamiętaj że karty nie musisz kupić teraz. Możesz obserwować jak wyglądają ceny co jakiś czas, albo licytować co ciekawsze na allegro.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gvkb-788195/

ten ram biorę

wole wziąć 1050ti i poczekam aż 1070ti spadnie z ceny a 1050ti zawsze mogę sprzedać. a ta 960 ledwo mi wyrabia. chyba ze 1060 znajdę po dobrej cenie na xkom bo mam bliski odbiór a własnie składam zamówienie z linku 

-> https://www.morele.net/inventory/info/fd36a160/   te części a grafikę najlepiej pod GSYNC do monitoru 


czy ta byłaby odpowiednia do zestawu? https://www.x-kom.pl/p/316924-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1060-g1-gaming-6gb-gddr5.html


czy też ta https://www.x-kom.pl/p/370343-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1060-aorus-6gb-gddr5.html

 

@edit zakupilem tą aorus także Dziękuję Panowie za rady i pozdrawiam :) 

Edytowane przez Ciesielek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...