Skocz do zawartości

Duże słuchawki do gier, muzyki, rzadko filmów~ 150 / 200?


Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję słuchawek jak w tytule. Wiadomo, warto dołożyć do lepszego sprzętu jednak tak w 150-200 zł chciałbym się zamknąć.

Korzystając z magicznych właściwości CTRL-C oraz CTRL-V.

Budżet (>/</~ kwota): 150-200

Czego potrzebujesz? (słuchawki, głośniki, amplituner, toster z Wolfsonem): Słuchawki nauszne, zamknięte lub półotwarte.

Przeznaczenie (gry, muzyka, filmy): Przede wszystkim FPS'y takie jak CS czy jakieś Battlefieldy itd. Filmy rzadko oglądam jednak się zdarza.

Chciałbym ich używać również do muzyki, gdy idę na piechotę lub jadę pociągiem/autobusem.

Źródło (czyli do czego podepniemy dany sprzęt): Zintegrowana na MSI M5 lub telefon Xiaomi Redmi Note 4
Oczekiwania
(czego oczekujemy od urządzenia): Bardzo podobają mi się Senheisery HD555. Podoba mi się zarówno ich bass oraz to, że mieszczą mi się na uszy.
Inne (wszelkiej maści pytania):
 

 

Ewentualnie:

Muzyka (gatunki, które słuchamy): Wszystkiego po trochu. Ostatnio rap jednak rocka (nie metalu) też lubię posłuchać. Tutaj jednak nie liczę na jakiś niesamowicie dobrą jakość dźwięku.

 

Ogólnie chcę zmienić swoje aktualne słuchawki czyli jakieś słabe Tracery za 20PLN z Auchana w których w grach słyszę jedynie, że "ktoś idzie" więc spazmatycznie macham myszką z nadzieją, że akurat na niego trafię. Dobre słuchawki to jednak duża przewaga.

 

Bardzo mi zależy na tym, by były duże. Powiedziałbym, że mam dużą głowę i małżowiny uszne. Senheiser HD 201 jest po prostu za mały. HD555 jest ok.

 

Fajnie by było gdyby były dość wyciszone. Mieszkam w akademiku... Chyba nie muszę dalej tłumaczyć :D

 

Superlux HD669 powinien być ok? Były w polecanych na forum więc sądzę, że powinienem być zadowolony. CAL wydają się być zbyt małe na moje małżowiny- czy mi się wydaje i w rzeczywistości są przestronne?

 

Dzięki za pomoc

 

 

Link to post
Share on other sites

Gdy przechodzisz ulica zachowaj szczegolna ostroznosc, sluchanie muzyki nie jest najlepszym pomyslem. Ostatnio czesto trafiam na przejsciu dla pieszych na malolaty z telefonami ktore nie patrza czy cos jedzie tylko wala na jezdnie. Wtedy wciskam pedal hamulca w podloge az im telefon z wrazenia upada na droge.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gdy przechodzisz ulica zachowaj szczegolna ostroznosc, sluchanie muzyki nie jest najlepszym pomyslem. Ostatnio czesto trafiam na przejsciu dla pieszych na malolaty z telefonami ktore nie patrza czy cos jedzie tylko wala na jezdnie. Wtedy wciskam pedal hamulca w podloge az im telefon z wrazenia upada na droge.
Słuchanie muzyki jest dobrym pomysłem o ile zdajesz sobie sprawę z ograniczonej percepcji.

Inaczej jazda samochodem też była by kiepskim pomysłem. Pamiętaj, że ty też masz zachować szczególną ostrożność.

Co do małolatów to w słuchawkach czy bez są tak samo bezmyślne.

Edytowane przez anemus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie/Panie, zdaję sobie z tego sprawę. Zawsze rozglądam się na boki tak jak uczyli w podstawówce :D

Co nie zmienia faktu, że to mocne wyciszenie trochę mnie przeraża. Właśnie chodzi mi o takie sytuacje na drodze.

Jednak tak jak mówię, mieszkam w akademiku.

Przychodzi lato. Okna będą otwarte na okrągło. A dokładnie pod moim oknem jest cały plac grillowy. Tak więc mam wielką ochotę kupić sobie słuchawki, które po założeniu pozwolą mi się cieszyć dźwiękiem efektów specjalnych w najnowszym Far Cry'u zamiast drącym mor... twarz typem, który siódmy raz śpiewa Dżem. Tak, lubię. Sam czasami tak darłem z gitarą w ręce, ale no jednak nie w środku tygodnia o 4 w nocy.

 

Tak czy tak, prawdopodobnie zamówię je w x-komie. Blisko jest więc podejdę i odbiorę ot tak. Przetestuję, sprawdzę brzmienie.

Prawdopodobnie będę zachwycony więc chciałem spytać Was o opinie.

 

Uwaga, wjeżdża metafora.

Nie sztuka winszować sobie przesiadki z Poloneza na Forda Mondeo gdy w tej samej cenie można było kupić Jaguara.

Link to post
Share on other sites

Chwilkę mnie nie było ale właśnie testuję HD669.

Dźwięk mają całkiem przyjemny. Bez jakiegoś masakrycznego podbicia bassem. Bardziej powiedziałbym, że przyjemnie brzmią na nich wysokie/ średnie tony. Także ogólnie dźwięk jest przyjemny. Podoba mi się.

 

W grach powiedziałbym, że niezbyt dobrze się sprawdzaja. W sensie w fpsach jest trochę problem ogarnąć gdzie ktoś jest, ale możliwe, że po prostu jestem słabym graczem i nawet nie miałem takich słuchawek więc cieżko mi się przystosować.

 

Tak czy tak, największy problem to to jak bardzo uciskają głowę.

Dodatkowo może to zabrzmi dziwnie, ale one są po prostu na mnie za małe. Mam dość duże płatki uszne. Małżowina owszem chowa się do środka, ale na dole gąbka przyciska płatek. Chwilę można tak posiedzieć, ale później zaczynają już boleć uszy/ głowa.

Bardzo możliwe, że to przez to, że otwór jest po prostu okrągły, a nie owalny.

Prawdopodobnie będę oddawał.

Jakieś inne propozycje? Najlepiej x-kom to odbiorę na miejscu lub jakieś na tyle popularne, żeby były w większych sklepach, żebym mógł sobie przymierzyć.

Link to post
Share on other sites

ISK HD9999 chociaż całkiem fajne to trochę Out_of_my_range.

Miałem jakiegoś hyperX'a dzisiaj na głowie (na szybko, nie miałem czasu spojrzeć w ogóle co to było, ale chyba nie cloudy) i całkiem przyjemnie leżały.

 

Ogólnie przymierzałem dzisiaj tak samo Rapoo VH200 i przyznaję, że całkiem przyjemne.

 

@edit

https://www.x-kom.pl/p/404968-sluchawki-przewodowe-a4tech-bloody-m550.html

Co sądzicie? Dodatkowy plus jest taki, że gdzieś podobno mają sprytnie zakamuflowany mikrofon co by można było rozmawiać z kimś przez telefon nie wyciągając go z kieszeni.

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/p/376129-sluchawki-przewodowe-hyperx-cloud-silver-headset-srebrne.html

O te chodzi?


Z racji, że jestem na urządzeniu mobilnym, a tutaj nie wiem jak się edytuje post to napisałem nowy, a moderacja mam nadzieję, że je połączy lub przymknie oko na moje wykroczenie.
Miałem na sobie cloud 2. Nie mieściły się całkowicie na uszy ale były miękkie więc w sumie nie wydawały się takie zle.
W cloudach 2 podobał mi się tak samo ich dźwięk. Podpinalem i tak pod telefon, ale były bardzo fajne.
Dodatkowo mają odpinany mikrofon czyli idealnie (nawet nie wiedziałem, że takie istnieją)
Po czym gość pokazał mi jeszcze "HyperX King". Szukałem na necie ale nie mogłem ich znaleźć. Ogólnie 240 zł po rzekomej przecenie z 370 PLN. Chodzi o KHX?
Grały bardzo przyjemnie, ale były jeszcze nie rozgrzane i testowałem je tylko przez chwilę bo gość stał cały czas koło mnie i na mnie patrzył (widocznie czy nie ukradnę xd)
Co o nich sądzicie? Jest różnica w jakości między ISK a HyperX? Warto byłoby dopłacić do tych 240 zł, za Kingi czy lepiej zostać przy ISK?
Link to post
Share on other sites

Jak ci potrzebny mikrofon to wymieniaj, jak nie potrzebujesz mikrofonu to zostań przy ISK 8500 bo tak w zasadzie to to są te same słuchawki. A dokładniej mówiąc jedne i drugie są rozwojowymi wersjami modelu Takstar Pro80.

Link to post
Share on other sites

A jeżeli chodzi o te Kingi? Jest to jakaś wyższa półka niż Cloudy?

Pytam bo nigdy nawet o nich nie słyszałem. Facet w sklepie wydawał się coś tam ogarniać i zachwalał je jak Janusz Passata.

Mikrofon by się przydal... Nie ukrywam, że to wygodniej. Ale albo bez mikrofonu albo odpinany. Innej możliwości nie rozważam.

Całkiem przyjemny dźwięk był w cloud 2. W sensie powiedziałbym, że bardzo przestrzenny.

Na słuchawkach było napisane, że 7.1 itd.

Te same przetworniki i technologia jest w cloud 1 albo King? Mówicie, że właściwie to to samo, ale skądś musi być ta różnica w cenie.

Link to post
Share on other sites

...

Wybacz, ale gdybym chciał otrzymywać takie odpowiedzi to pytałbym na SB lub w statusie.

Nie znam się na słuchawkach więc pisze i pytam.

Na Cloudach 2 było napisane, że "7.1 surround" itd. I faktycznie, była całkiem przyjemna głębia i wrażenie przestrzeni.

Na Cloudach 1 nie było takiego napisu ale też nie miałem ich na głowie więc nie mam jak porównać.

Spytałem więc grzecznie czy to, że nie ma tej notki na jedynkach sprawia, że nie posiadają tej technologii czy jest ona wszędzie, a Ci od marketingu napisali to na Cloud 2 żeby móc podkręcić cenę.

Spytałem również co sądzicie o tych Kingach i czy w ogóle coś takiego istnieje.

 

Gdybym wiedział to bym o to nie pytał. Więc proszę, nie zgrywaj jakiegoś wielce przemądrzałego tylko po prostu mi odpowiedz.

Z pewnością gdy zepsuje Ci się auto chciałbyś od mechanika usłyszeć "Ło Panie he he. To było zamiast tego sobie passata kupić" albo "He he, no i mówi Pan, że ma turbo, tak? No to jak stoi na lawecie to tego nie widać he he".

Link to post
Share on other sites

maxxam97 problem polega na tym że temat był już tyle razy wałkowany że już nikomu pisać się nie chce. Człowiek ma dwoje uszu a słuchawki maja dwa przetworniki lewy i prawy. 7.1 to softwerowe zniekształcenie dźwięku lepiej lub gorzej (przeważnie fatalnie) symulujące zestaw głośników 7.1. W słuchawkach gamingowych jest z reguły realizowane przez badziewny tani kodek najczęściej C-Medii umieszczony na kablu podpinanym do USB. Jak ci bardzo zależy to możesz sobie do dowolnych słuchawek doinstalować Razer Surround a Windows 10 ma nawet własne wbudowane rozwiązanie Windows Sonic. Generalnie jest to pic na wodę i dobrej klasy słuchawki poradzą sobie doskonale bez takich pseudo ulepszaczy pracując z tym co stworzył producent gry czy studio filmowe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

cloudy 1 i 2 to te same słuchawki. Do 2 dodają tą "kartę dźwiękową", która Ci się nie przyda :)

mdh 8500 mają zdecydowanie lepsze pasy niż cloudy. Jeśli rzeczywiście pasuje Ci dźwięk, może warto dać szansę isk mdh8500?

Oczywiście nic na siłę. Możesz ewentualnie superluxy hd 669 kupić i wymienić na jakieś wygodne pady. Mają większe muszle, ale bardziej uciskają.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
cloudy 1 i 2 to te same słuchawki. Do 2 dodają tą "kartę dźwiękową", która Ci się nie przyda :)

mdh 8500 mają zdecydowanie lepsze pasy niż cloudy. Jeśli rzeczywiście pasuje Ci dźwięk, może warto dać szansę isk mdh8500?

Oczywiście nic na siłę. Możesz ewentualnie superluxy hd 669 kupić i wymienić na jakieś wygodne pady. Mają większe muszle, ale bardziej uciskają.

Superluxy mu nie odpowiadały. Częściowo ze względu na pady, docisk i duże uszy czego podałeś rozwiązanie ale coś wspominał o pozycjonowaniu i że basy nie są podbite co wygląda na to, że Integre ma fatalną i nie daje rady nawet z takimi słuchawkami. Tak więc nie wiem co można by mu poradzić.

 

Edytowane przez anemus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@neckol,@@kombajn, @@anemus, Wybaczcie, że nie pisałem ale sami wiecie. Święta. Nadal mam jeszcze jakieś 2.4 promila majonezu we krwi...

 

A tak na poważnie.

 

 

 

maxxam97 problem polega na tym że temat był już tyle razy wałkowany że już nikomu pisać się nie chce. Człowiek ma dwoje uszu a słuchawki maja dwa przetworniki lewy i prawy. 7.1 to softwerowe zniekształcenie dźwięku lepiej lub gorzej (przeważnie fatalnie) symulujące zestaw głośników 7.1. W słuchawkach gamingowych jest z reguły realizowane przez badziewny tani kodek najczęściej C-Medii umieszczony na kablu podpinanym do USB. Jak ci bardzo zależy to możesz sobie do dowolnych słuchawek doinstalować Razer Surround a Windows 10 ma nawet własne wbudowane rozwiązanie Windows Sonic. Generalnie jest to pic na wodę i dobrej klasy słuchawki poradzą sobie doskonale bez takich pseudo ulepszaczy pracując z tym co stworzył producent gry czy studio filmowe.

 

 

No to tego nie wiedziałem. W sensie tak jak mówię, clody 2 miały fajną głębie/ przestrzenność. Cloud 1 nie testowałem więc nie miałem porównania. Myślałem, że może ta różnica cenowa wynika właśnie z tego kodeka itd.

 

 

 

 

mdh 8500 mają zdecydowanie lepsze pasy niż cloudy. Jeśli rzeczywiście pasuje Ci dźwięk, może warto dać szansę isk mdh8500?

 

 

Z chęcią bym dał im szansę. Wyglądają całkiem fajnie, a cloudy leżą całkiem przyjemnie. Nie są na całe uszy jak tamte Senheisery brata (nie ma już nic większego w tej cenie? lub delikatnie wyższej?) jednak leżą dość przyjemnie na uszach. Inna sprawa, że miałem je kilka minut na uszach więc właściwie ciężko cokolwiek stwierdzić. Ale przede wszystkim chodzi o to, że ISK'ów nigdzie nie znajdę lokalnie. No, ewentualnie empik.

 

 

 

 

Superluxy mu nie odpowiadały. Częściowo ze względu na pady, docisk i duże uszy czego podałeś rozwiązanie ale coś wspominał o pozycjonowaniu i że basy nie są podbite co wygląda na to, że Integre ma fatalną i nie daje rady nawet z takimi słuchawkami. Tak więc nie wiem co można by mu poradzić.

 

 

Superluxy ogólnie mają przyjemny dźwięk, nie narzekam. W sensie na początku był trochę nie taki jak sobie wyobrażałem, ale później albo się rozgrzały albo się przyzwyczaiłem.

Może po prostu mi się wydawało z tym pozycjonowaniem. Może za wiele wymagałem i spodziewałem się o wiele większego przeskoku. 

A może (i tutaj proszę, nie zabijajcie od razu) nie mam zainstalowanych sterowników z dźwiękówki? Win 10 prawdopodobnie wgrał sobie je automatycznie, w sensie te standardowe i nie wiem czy czasem wtedy tego nie zostawiłem jako "zrobię to jutro". Jak wrócę do mieszkania jutro to dam znać.

Płyta główna to MSI Z170 M5. Mało nie kosztowała, nie jest stara no i też to raczej była wyższa półka jeżeli chodzi o płyty więc powinna mieć dobrą dźwiękówkę... 

 

Teraz leżą mi na szafce superluxy które mam zamiar oddawać (x-kom) oraz HyperX Cloud (King? Wersja cała czarna, jedynie z czerwonym logiem hyperx oraz przeszyciem u góry). Kupiłem ją za 240 PLN (co i tak jest już dużym naciągnięciem budżetu). Kupiłem w Euro RTV-AGD. Powiedzieli mi, że mogę oddać do 14 dni "o ile nie będzie na nich najmniejszych śladów użytkowania" czyli ma zostać folia itd. Nawet na razie ich bardzo nie przesłuchiwałem bo najpierw pójdę oddać Superluxy (na wszelki wypadek).

Swoją drogą, zabawne. Na słuchawkach nabita cena 379 PLN. Na sklepie internetowym 299. Promocja na 240. 

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites
Superluxy grają bardzo "analitycznie", każdego pasma po trochu, przez co ani nie są zbyt rozrywkowe (duzo basu nie uswiadczysz), a wysokie tony są wycofane. Niemniej, lubie mieć u siebie jedną parę - właśnie ze względu na ten ich balans.
Czy ja wiem? W moim odczuciu zależy które. 669 samo ocieplone mają całkiem przyjemny nisko schodzący bas nie zalewający reszty. Dla mnie są właśnie trochę takie bardziej rozrywkowe i przyjemne. Góra też potrafi zakuć i zasyczec.

Ogólnie Cloudy zagrają podobnie do isków 8500, te drugie trochę mają trochę inne pady i różnica zapewne z tego się bierze.

Wydaje mi się, że iski mają mniej wycofana średnicę i mniej podbite skraje ale nie porównywałem je bezpośrednio więc to może być tylko autosugestia.

Masz sl-e i cloud to porównaj na żywca. Dobry moment by się samemu dokopać co się lubi i w co iść. ;-)

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Superluxy grają bardzo "analitycznie", każdego pasma po trochu, przez co ani nie są zbyt rozrywkowe (duzo basu nie uswiadczysz), a wysokie tony są wycofane. Niemniej, lubie mieć u siebie jedną parę - właśnie ze względu na ten ich balans.

Z cyklu nie znam się, a wypowiem. :) O HD681 EVO, HD330 słyszał ?

Link to post
Share on other sites

A tak generalnie to mając słuchawki odpowiadające nam sposobem grania w większości przypadków można sobie poradzić z ewentualnymi mankamentami z wygodą wymieniając pady na lepsze. Do ogromnej ilości słuchawek pasują pady od HM5 lub ich kopie bo pady są na tyle dobre i popularne że Chińczycy zaczęli je kopiować. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za tyle odpowiedzi.

Miałem dzisiaj na sobie Senheisery HD555 brata i przyznaję, że... zawiodłem się. W sensie zapamiętałem je jako lepsze słuchawki. Owszem, przyjemny dźwięk no ale nie były jakieś niesamowite. To, że mieszczą mi się całe uszy do nich to też takie naciągane. One owszem, są duże, ale nie na tyle, żeby przykryć całe uszy. Ma miękkie welurowe pady więc i jest regulowany więc to dzięki temu przyjemnie leżały mi na głowie i wydawało mi się, że są takie wygodne.

 

Dzisiaj jechalem około 2 godzin pociągiem w SuperLuxach i przyznaję, że był to trochę problem. Po prostu boli mnie teraz od nich głowa. Od tego ścisku na głowie. Dźwięk mają przyjemny, przyznaję, no ale nie dam rady z nimi. Brak komfortu jest zbyt dużą ceną...

Dodatkowo założenie ich na szyję w momencie gdy niczego nie słucham (naprawdę, mocno wyciszają) raczej nie jest zbyt możliwe. Są po prostu zbyt duże i zbyt takie... nieporęczne.

Za testowanie Cloudów będę się dopiero zabierał. Najlepiej wezmę sobie kilka osób i poproszę ich by porównali sobie jakość dźwięku itd.

 

A co do mojej fatalnej dźwiękówki...

98901127425113199057.jpg

Sądzę, że to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zaraz zainstaluję sterowniki i miejmy nadzieję, że poczuję różnicę :D

 

 

 


Z cyklu nie znam się, a wypowiem. :) O HD681 EVO, HD330 słyszał ?

Ja? Nie. Nic mi to nie mówi. Powinno? Warte uwagi modele?

 

 

 

 

creative aurvana live obczaj w sklepach stacjonarnych. Powinny być.

CAL był jako polecany zaraz obok SL 669. Popatrzę za nimi w jakimś sklepie. Nawet widzę, że są w X-komie. Zobaczymy. W porównaniu do Cloudów i Superluxów (osobno) jaki powinien być ich dźwięk? Jakbyście go określili?

 

 

 

 

A tak generalnie to mając słuchawki odpowiadające nam sposobem grania w większości przypadków można sobie poradzić z ewentualnymi mankamentami z wygodą wymieniając pady na lepsze. Do ogromnej ilości słuchawek pasują pady od HM5 lub ich kopie bo pady są na tyle dobre i popularne że Chińczycy zaczęli je kopiować.

Sadzę, że w tym przypadku może być gorzej. Mam tu na myśli HD669. Tam to największy nacisk jest na tym drucie. Z jednej strony możnaby próbować go wygiąć- w końcu to drut... ale z drugiej, żeby to później nie rzutowało na to, że będa mi spadać z głowy czy coś. Słyszeliście w ogóle, żeby ktoś musiał "rozszerzać" HD669?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...