Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie , mam pytanko... orientuje się ktoś jaki może być koszt budowy domu o powierzchni użytkowej 190m2? ...stan na gotowo już do zamieszkania - może są tu jakieś osoby które się niedawno wybudowały i powiedzą ile to tak naprawdę kosztuje. Na chwile obecną mam projekt który ujmuje 102m2 parteru i 89m2 piętra... ale boje się , że na taki projekt może 300tyś nie starczyć na stan w którym można się wprowadzić . 

Link to post
Share on other sites

Ja jestem w trakcie budowy. Myślę że 300 tys nie starczy. Chyba że dużo prac będziesz sam wykonywał. Na same materiały na stan surowy zamknięty wydałem 75 tyś. U mnie powierzchnia użytkowa to 130m² plus garaż dwustanowiskowy. Za wybudowanie stanu surowego cenią sobie u mnie w rejonie (Grodzisk Mazowiecki) 45-60 tyś.

Link to post
Share on other sites

Metraż jest duży, więc i koszty będą spore. Pojęcie duży czy w sam raz jest względne. Duży metraż to i koszty utrzymania większe, choćby koszty ogrzewania. Ale komfort mieszkania w przestronnych pomieszczeniach jest znacznie większy niż w małych. Nie da rady wybudować duży dom małym kosztem, choćby wiele rzeczy robić samodzielnie.

 

Postawić dom do stanu surowego zamkniętego jest szybkie, niezbyt drogie i nieskomplikowane. Pracochłonność zaczyna się przy wykończeniach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No trochę dużo metrów, ale to akurat każdy według siebie musi wybrać. Nikt Ci nie podpowie jaki metraż dla Twojej rodziny jest odpowiedni. Ja buduje dla rodziny 2+2. Wybraliśmy projekt Lisandra 2m.

 

Postawić dom do stanu surowego zamkniętego jest szybkie, niezbyt drogie i nieskomplikowane. Pracochłonność zaczyna się przy wykończeniach.
Wiem. Napisałem o tym żeby zobrazować że 300 tyś nie starczy raczej na 190 m²
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
Przed budową domu warto zrobić badania geologiczne gruntu , polecam profesjonalistów w tej dziedzinie 

 

A przed wstawieniem posta z reklamą na forum warto sprawdzić chociaż datę tematu, żeby całkiem śmiesznie to nie wyglądało.... 

 

Ale Pani Dominika robi wpisy "123".... w końcu płacą jej od sztuki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...