Skocz do zawartości

Jaki gt1030 silent


Recommended Posts

Witam, posiadam kartę graficzną Zotac GT 1030 LP i ku mojemu zdziwieniu, ten mały wentylatorek jest dosyć głośny, pod niedużym obciążeniem(10-30%).

 

Zależy mi na jak największej ciszy, wiec chciałbym was zapytać jaką wersje gt 1030 silent wybrać lub ewentualnie, czy mój egzemplarz można przerobić na silenta, odpinając mu chłodzenie :D?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu zdemontowałbym oryginalny wentylator i zastąpił go wolnoobrotowym 80x80mm przyklejonym do radiatora na kleju termotopliwym. Nie zniszczysz radiatora więc nie utracisz gwarancji, klej tego typu łatwo usunąć a wydajność chłodzenia będzie wystarczająca przy znacznie niższym hałasie.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za rade, ale nie ma sensu kupować drugiego chłodzenia, gdy wymiana na kartę pasywną wyniesie ok 30-50zł :D

 

Zastanawiam się tylko, czy nie odłączyć tego chłodzenia, jest takie małe, że pewnie nie dużo daję, na karcie nie gram w nic wymagającego, wiec obciążona zbytnio nie jest :)  

Link to post
Share on other sites

Gigabyte i MSI mają pasywne modele w przyzwoitych cenach, Gigabyte posiada DVI + HDMI a MSI HDMI i DP.

Pamiętaj że Zotac jako jeden z nielicznych (jedyny ?) montował złącze analogowe na GT1030 więc jeśli używasz monitora przez złącze D-Sub/VGA to wymiana karty może być słabym pomysłem.

Link to post
Share on other sites

Obecnie hdmi, ale w najbliższym czasie, komputer nie będzie nawet podłączany do monitora itd. Będę nim sterował z podstawowego komputera :)

 

Dziękuje wszystkim za pomoc, spróbuje najpierw ustawić ręcznie obroty, później odpiąć wentylator i w najgorszym wypadku podmienić kartę. Jak zjaram kartę odpinając wentylator, dam znać :D  

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie potrzebnie się nakręcasz z tym demontażem. Nie wiem na ile może być głośny ten wentylator, bo przy dużych obrotach to może jest odrzutowiec, ale z drugiej strony nie sądzę by przy niskich było go słychać, a nawet wtedy karta nie powinna się gotować, bo to mimo wszystko tylko 1030.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...