Skocz do zawartości

Karty graficzne 1050 Ti


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Zamierzam złożyć komputer i chce kupić kartę graficzną rozglądam się w kartach z oznaczeniem 1050 Ti i znajduje ich trochę i teraz moje pytanie brzmi czym one się różnią od siebie ze ceny tak różne. Dla zwykłego użytkownika ?

 

https://www.komputronik.pl/product/345061/asus-geforce-gtx-1050-ti-4gb.html  789 zł

https://www.komputronik.pl/product/345293/palit-geforce-gtx-1050-ti-stormx-4gb.html 979 zł

https://www.komputronik.pl/product/358012/msi-geforce-gtx-1050-ti-4gb-gt-lp.html 899 zł

 

jest jeszcze parę w różnych cenach, tzn czy jest tak duża między nimi różnica ? Szukam do i3 8100 i zastanawiam którą wybrać. Czy może jeszcze inną. 

 

Czy ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyć prostymi słowami ?

Link to post
Share on other sites

Oprócz wielkości PCB i różnicy w chłodzeniach, Palit ma 8MHz mniej na pamięciach  :D a tak naprawdę, to różnica według mnie tylko w wyglądzie, a OC przecież sam możesz zrobić i taki najtańszy 1050 Ti będzie wydajny jak ten najdroższy. Prościej się chyba nie da  :P

Link to post
Share on other sites

Czy w przypadku gtx 1060 6gb też brać najtańszego? Bardziej jak na oc to mi zależy na kulturze pracy, cisza to jest to co wymagam w głównej mierze. 

Polecanie najtańszej 1050 TI też może być złym pomysłem właśnie ze względu na hałas

Link to post
Share on other sites

Again, zobacz w takim razie ile hałasu generuje 1050Ti KalmX od Palita (podpowiem, że jest to okrągła liczba).

 

Co zaś się tyczy 1060 6GB - kupujesz praktycznie dowolną kartę z dwoma wentylami (pomijając wynalazki typu Asus Dual czy MSI Aero), wymienisz paste termoprzewodzącą + UV + custom fan profile i masz praktycznie ciszę ze strony GPU.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co zaś się tyczy 1060 6GB - kupujesz praktycznie dowolną kartę z dwoma wentylami (pomijając wynalazki typu Asus Dual czy MSI Aero), wymienisz paste termoprzewodzącą + UV + custom fan profile i masz praktycznie ciszę ze strony GPU.

 

zapomniałeś dodać, że praktycznie żegnasz się również z gwarancją. Pasty są wystarczająco dobrej jakości i nie polecam tego robić kiedy karta ma jeszcze gware.  

Link to post
Share on other sites

Ściągnąłem plomby ze śrub w Vega 56 (Sapphire) oraz RX 580 (MSI) - 3 min zabawy suszarką, można je potem spokojnie dokleić.

 

Zdarzają się dosyć często przypadki, gdy "kleks" od pasty pokrywa 70% IHS - to raz, a dwa: dobra pasta potrafi zbić temperatury nawet o 3-4 stopnie co jest IMHO grą wartą świeczki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...