Skocz do zawartości

TAGAN TG780 U-33II 780W do tego konfigu czy może coś innego?


Recommended Posts

Witam.

Mój konfig to:

- Asrock 870 extremeIII

- Amd phenom II X2 555 be

- 4 gb ramu

- 160 gb WD

- 8600 gt

- CHIEFTEC HPC-420-302-DF

 

Planuję zmianę zasilacza, bo chcę wymienić grafikę na coś lepszego. I teraz pojawia się moje pytanie...jaką zasiłkę kupić do tego kompa? W grę wchodzi OC proca na odblokowanych rdzeniach i zmiana grafiki na coś lepszego np (hd4870 lub 4890) + oc grafiki jak się da...Potrzebuję zasilacz który uciągnie to wszystko bez problemu...

 

 

Mam możliwość kupienia TAGAN TG780 U-33II 780W który był kupiony pod koniec stycznia tego roku za cenę ok 250 zł,Więc jest do niego jeszcze sporo gwarancji i mało używany... Ewentualnie biorę pod uwagę jeszcze takie opcje:

 

1) PENTAGRAM SilentForce 550W pfc ~200zł

2) Corsair VX550W VX 550 W używany parę miesięcy, jeszcze 52 miesiące gwarancji ~200zł

3) Be quiet! Pure Power L7-530W nowy ~230 zł

4) Corsair TX650W - 50 mcy gwarancji ~250zł

5) OCZ ModXStream Pro 600W MODULARNY - nowy ~240zł

6) OCZ StealthXStream 2 600W - nowy ~235 zł

 

Czy może coś innego ? zasilacz chciałbym aby był albo nowy albo niedługo używany i na gwarancji. Proszę o radę

 

Mój budżet to ok 240 zł

Link to post
Share on other sites

Hej

Do tego zestawu nie ma potrzeby kupowania zasilacza nawet 500 W.

Jeżeli możesz dołożyć 5zł to kup ten :D -> http://allegro.pl/nowy-zasilacz-be-quie ... 28838.html

Jeżeli nie chcesz/nie możesz kupić BeQuiet to najlepszą opcją będzie OCZ SXS2 400 W -> http://allegro.pl/ocz-stealthxstream-2- ... 52990.html (nie 500 W).

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Proc ma max TDP na poziomie 125W o ile mnie pamięć nie myli. Karty graficzne te które wymieniłeś odpowiednio 160W i 190W. Wymieniony przez mnie zasilacz ma na linii 12V 432W a więc ma zapas nawet na mocniejszy sprzęt od tego który planujesz zamontować w kompie.

Link to post
Share on other sites

ale cena dobra tego tagana 780 W...prawie tyle samo bym musiał zapłącić za OCZ SXS2 500W... to nie lepiej wziąć tego tagana ??? Czy to, że zasilacz jest taki mocny w stosunku do kompa ma jakieś negatywny wpływ ? czy mocy na zasilaczu nigdy za mało ??

Link to post
Share on other sites

Nie. Przy niższym obciążeniu zasilacz będzie działał z niższą sprawnością.

W przyrodzie nic nie ginie :D Coś za coś - nie możesz kupić tak samo dobrego zasilacza 400 i 700 W za tą samą cenę.

Najlepiej kup tego BeQuiet - jest najlepszy spośród wszystkich wymienionych w temacie.

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

ale ten tagan 780 W jest używany tylko 1,5 miesiąca i cena 250 zł czyli tak jak np OCZ SXS2 500W :-) jest na gwarancji, a w sklepie nowy taki kosztuje prawie 400 zł :-)

 

a o be quiet! słyszałem, że mimo, że to dobre zasilacze to tutaj się przepłaca za firmę

Link to post
Share on other sites

Nie przepłaca się.

Nasze zdanie znasz.

400 W od BeQuiet czy 400/500 W od OCZ będzie dla Ciebie znacznie lepsze, niż ten Tagan 780 W.

 

edit: @down, tak, a najlepiej BeQuiet. Na allegro widziałem BQ SP 450 W za 250zł - możesz poszukać, jeżeli zależy Ci na mocniejszym zasilaczu.

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

dobra udało mi się dozbierać trochę $ i mam teraz na zasiłkę 280 zł

 

I rozważam teraz kupno jednego z tych:

1)Fractal Design Tesla 550W - 287 zł

2)Corsair CMPSU-550VXEU - 277 zł

3)CMPSU-650TXEU - 277zł

4)Seasonic S12 II 520W Bronze - 285 zł

 

Tak jak pisałem wcześniej zasilacz ma pociągnąć tego kompa. Będę odblokowywał na 4 rdzenie + OC, grafikę będę zmieniał narazie na hd4870/hd4890/hd5770 w przyszłości coś lepszego i też jak się da będę ją podkręcał. Wszystko musi chodzić stabilnie i bezpiecznie i chcę aby jeszcze był bezpieczny zapas mocy. :-)

 

Proszę o pomoc w wyborze.

Link to post
Share on other sites

Tagan już nieaktualny...

 

Więc ostatecznie na placu boju zostają:

 

1)Fractal Design Tesla 550W - 287 zł

3)CMPSU-650TXEU - 277zł

4)Seasonic S12 II 520W Bronze - 285 zł

 

lub jakieś wasze typy.

 

Tak jak pisałem wcześniej zasilacz ma pociągnąć tego kompa. Będę odblokowywał na 4 rdzenie + OC, grafikę będę zmieniał narazie na hd4870/hd4890/hd5770 w przyszłości coś lepszego i też jak się da będę ją podkręcał. Wszystko musi chodzić stabilnie i bezpiecznie i chcę aby jeszcze był bezpieczny zapas mocy.

 

Kwota jaką mam to ~280 zł

 

Proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...