Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Kilka miesięcy temu zakupiłem napęd optyczny LG GH22NS40. Od początku miałem z tym napędem problemy, strasznie głośny, wydobywał dziwne dźwięki przy czym miał problemy z czytaniem płytek. Jeżeli chodzi o nagrywanie to nie miałem okazji sprawdzić, bo praktycznie nigdy nic nie nagrywam. Jednym zdaniem: "Napęd LG GH22NS40 to jedno wielkie gó**o!". Dzisiaj próbowałem zainstalować grę i po raz kolejny napęd zawiódł, gra instalowała się strasznie wolno i oczywiście w połowie instalacji napęd miał problem, nie odpowiadał i przerwał instalację. Przytrafiło mi się to już kilka razy. W związku z tym nie będę bawił się w odsyłanie napędu do sklepu RamNet.pl, bo po prostu szkoda mi na to czasu. Chciałbym, abyście polecili mi jakiś dobry napęd do 100zł, tym razem działający naprawdę bez żadnych zarzutów, sprawdzony. Sprzęt będzie zamawiany przez firmę komputronik.pl.

Czekam na propozycję.

Pozdr. !

Link to post
Share on other sites

LG GH22LP20 ATA100 SecurDisc LightScribe (black) Cena:115zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=12817

LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black) Cena:110zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=12067

Samsung SH-S223C SATA (black) Cena:90zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=23509

Link to post
Share on other sites

Wystarczy, że będzie czytał płyty beż żadnych problemów podczas instalacji i będzie służył chociaż kilka lat. W przypadku nagrywarki firmy LG jaką kupiłem kilka miesięcy temu, nie można było na to liczyć. Nie jestem pewien czy ten model, który podaliście ( Samsung SH-S223C) nie miałem przypadkiem w moim starszym komputerze. Napęd ten służył 3-4 lata, teraz już jest bezużyteczny ale po 2-ch latach rysował płyty. Budżet to maksymalnie 90-100zł. Oczywiście im mniej tym lepiej, lecz chcę, aby napęd sprawował się dobrze przez kilka lat. Nie będę wymieniał napędu, co kilka miesięcy. Płyt praktycznie nigdy nie nagrywam.

Link to post
Share on other sites

Łatwo mówić "dołożyć parę złotych". Parę złotych to jednak wydatek z rzędu 50zł-60zł...

Nie potrzebuję jakiegoś super wydajnego napędu, jak ten firmy Plextor. Pisałem, budżet do 100zł.

Plextor = szybkie nagrywanie płyt, być może bardzo cicha praca. Jak pisałem praktycznie nigdy nie nagrywam płyt, a napędu używam tylko wtedy, gdy coś instaluję. Napędu nie używa się przecież tak często. To tylko "dodatek" do PC'ta. Takie jest moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...