Skocz do zawartości

I7-8700k zintegrowana grafika - niska rozdzielczość przez DVI-D


Recommended Posts

Witam,

 

Nie mogę ustawić monitora na jego najwyższej rozdzielczości czyli 2560x1440. Podłączony jest do płyty złączem DVI-D. W komputerze nie ma dodatkowej karty graficznej. Najwyższa rozdzielczość jaką mogę ustawić to 1920x1080.

Czy to problem złącza bo w specyfikacji procesora piszą tylko o Displeport i HDMI ?

 

Na starym komputerze przy podłączeniu przez kartę graficzną wszystko było prawidłowo.

 

I7-8700k

Asrock z370 gaming k6

Win 10.

Link to post
Share on other sites

,,Supports DVI-D with max. resolution up to 1920x1200 @ 60Hz,,

O matko, przy zakupie musiałem to przeoczyć a płyta nie ma display port :(.

Jak można rozwiązać problem nie kupując dodatkowej karty graficznej ?

 

Mam moją stara NVIDIE 1GB RAM DDR3 ale czy jak ja podłączę to czy nie spowolnić mi wszystkiego ?

Monitor to NEC PA272W

Link to post
Share on other sites

K6 nie ma DisplayPort :/

No właśnie nie ma, miałem brać zdrówka thaichi ale stwierdziłem że DP nie będzie mi potrzebny- A teraz problem

Mozesz mieć czy masz ?Bo u nvidii to właśnie po hdmi można puścić 255 a po dvi jest ograniczony

podobno po HDMI często są te problemy ale osobiście nie sprawdzałem. Po za tym chciałbym uniknąć podłączania starej karty graficznej

Link to post
Share on other sites

Tonalny ale na nvidii bez problemu po hdmi ustawisz rgb full jeśli o to chodzi.

Tylko to wiąże się z włożeniem starej karty graficznej a tego chciałem uniknąć, zresztą jak bym ja włożył to i tak po DVI by mi wszystko działało. Po za tym nie wiem czy stara karta nie spowolnić mu całego kompa.

Link to post
Share on other sites

A co to za geforce że jest wolniejszy jak igpu intela ?

 

 

Video Chipset: NVIDIA GeForce GTS 250   Video Memory: 1024 MBytes of GDDR3 SDRAM       [Video Card]   Video Card: Gainward GeForce GTS 250   Video Bus: PCIe v2.0 x16 (5.0 GT/s) @ x16 (5.0 GT/s)
Link to post
Share on other sites

HD 630 jest lepszym wyborem od tego GTS. Sterowniki i architektura karty mocno przestarzała.

 

Tak też myślałem, ale z HD 630 nie mam jak pełnej rozdzielczości wyciągnąć bo płyta obsługuje przez DVI max 1920x1200.

A mogę tylko wykorzystać port tej karty grficznej aby uzyskać pełną rozdzielczość a reszta żeby była obsługiwana przez HD 630 ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...