Skocz do zawartości

Recommended Posts

to co napisales, ze msi uncore jest nizsze niz na asrocku.

 

 

filmik wkleiłem

U msi jest nizsze o 300 mhz niz core tj dla 6/12 jest 4000 a dla 3/6 4.1 ghz a dla 1/2 4.3 ghz

 

czyli wychodzi na to, ze msi z370 lepiej sie podkrecaja.

 

 

Wychodzi na to że może być odwrotnie ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

jesli grasz jakies kilkugodzinne maratony, to przy taktowaniu 4,6Ghz i tym fortisie 3 jakie masz temp. na tym kebabie?

 

Koło 80 stopni mam w wygrzewaczu occt (test 10min). W grach o wiele mniej (nawet nie kontroluje) bo nie mam karty, która by wystarczająco męczyła ten procek i na tyle mało, że nie słyszę chłodzenia (a na 85 stopni mam ustawione 100% obroty wentylatora).

 

Tylko to tak jak wspomniałem wcześniej jeśli wierzyć wskazaniom płyty... :P

 

O ile temperatury rdzeni nie jesteśmy w stanie łatwo sprawdzić i trzeba zaufać płycie to temperaturę sekcji przy użyciu pirometru już tak i tylko takie testy poprawności budowy sekcji zasilania są dla mnie wartościowe.

Link to post
Share on other sites

Jasne i z takim zamiarem sprzedałem 1060 (za niska wydajność). Chwilę później ceny poszły w kosmos. A, że do ogrania mam sporo nie wymagających tytułów to czekam sobie cierpliwie na ceny sprzed boomu a jak się nie doczekam to kupie nową 2070 za tyle za ile będzie w sklepach:P

 

Tak czekając chodzi mi też po głowie 8700k i extreme4. Nie wykorzystuje tego co mam a myślę o zakupię jeszcze wydajniejszego. to chyba już choroba;)

Link to post
Share on other sites

a jak uzależnienie :) znam kolesia z innego forum, mial wczesniej i7 6700 + gtx 1080 potem sprzedal gpu i kupil 1080Ti. i pisal mi ze wymienil i7 6700k na i7 8700k bardziej z kaprysu niz z potrzeby. i7 6700 plus gtx1080ti bez zadnego problemu radzi sobie w nowe tytuly a gra na monitorze 2k+144hz. Na twoim miejscu dokupilbym tylko gtx2070 a procka wymienil w 2020 roku.... powaga.

Link to post
Share on other sites

Złamałem się i kupiłem Asrocka.

Wcześniej zrażony tą firmą, skupiłem się na Msi i nie byłem zawiedziony.

Przede wszystkim lepsze poruszanie się w biosie, dla małego dziecka pestka i to lubiłem, oraz nigdy nic pierdyknęło :D

Na Asrocku proc nie kręcony na luzie 28*C, stres 60*C(i7 8700k) tak więc zarzutów brak, ale interfejs bios wygląda słabiej a to też się liczy, bo kręcenie go przeraża mnie i nie wiem czy nie wymięknę, ale trzeba się będzie przestawić i tyle...taniej jest :!:

Jeśli coś skiśnie w niej  jako trzeciej z tej stajni, powiedzmy w ciągu trzech lat, będę wściekle odradzał kupowania czegokolwiek od nich :[

i bez ostrzeżeń mi tu, tym bardziej że goodram iridium zakupiony i freezów nie odnotowałem, tak więc w tym przypadku plotkarzem byłem i sorki ale co do Asrock to się zobaczy... :P

Link to post
Share on other sites

Na Asrocku proc nie kręcony na luzie 28*C, stres 60*C(i7 8700k)

 

dobry wynik jak na glut

 

u mnie skalpowany 4,7GHz + pamieci 3600, CL15 mam podobne wyniki:

575R2dp.png

  • ciekawi mnie też co to jest ta Dioda PCH, pod czas długiego grania w H1Z1 potrafi się rozgrzać do 65'C

eb9bD26.png

  • btw, wie ktoś co się stało z HALEBERYM? coś na szaro się pokazuję?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...