Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

szukam nowych głośników komputerowych 2.0/2.1 w miejsce wysłużonych już przez naprawdę długie lata Creative Inspire T3000 2.1 ;) Głośników potrzebuję jedynie do oglądania filmów/seriali i słuchania muzyki.

 

Mam zintegrowaną kartę dźwiękową, Realtek ALC888 i raczej nie planuję żadnych zmian w tym zakresie.

 

Głośniki będą stały na biurku, po bokach monitora, ewentualny subwoofer na podłodze, pod biurkiem. Często polecane głośniki Microlab solo 6/7C mam wrażenie, że są za duże na moje biurko, zajęłyby dość sporo miejsca, a wysokością równałyby się z monitorem.

 

Wygórowanych wymagań co do jakości dźwięku nie mam, nigdy się tym nie interesowałem i raczej nie miałem styczności z wysokiej jakości sprzętem.

 

Ponadto, od zawsze irytowała mnie charakterystyka ustawień basu obecnych głośników - bas przy maksymalnym ustawieniu jest skrajnie przesadzony, co przy niektórych gatunkach muzyki może być fajne, to np. w przypadku dialogów w filmach mocno daje się we znaki, a sterowanie pokrętłem w dół dużo nie zmienia, dopiero przy minimalnym ustawieniu, basu nie ma w ogóle; a czy jest ustawiony do połowy, czy na maksimum to odczucia mam identyczne. + nawet przy względnie niskiej głośności, bas jest bardzo dobrze słyszalny na klatce schodowej, co chyba nie wszystkim się podoba.

 

Szukam porządnego zestawu do około 500 złotych, za wszelkie propozycję będę wdzięczny :)

Edytowane przez misieeq
Link to post
Share on other sites

zakładam, że i tak powinny być o niebo lepsze od obecnych? ;) mniej basu będzie ze względu na wielkość w porównaniu do C6?

 

Biurko mam o szerokości około 120 cm i długości (głębokości) ~65 cm i nigdzie indziej nie mam możliwości ustawienia głośników.

Edytowane przez misieeq
Link to post
Share on other sites

Mam od pół roku te r1600tiii i tez wybrałem je ze względu na ograniczone miejsce więc poza jakością ważny był rozmiar i z dźwięku jestem bardzo zadowolony. Na moje potrzeby wystarczające czyli głównie muzyka, filmy, seriale, transmisje sportowe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...