Skocz do zawartości

Komputer do gier [2800 zł]


Recommended Posts

Witam tak jak w temacie poszukuję zestawu do 2800zł.

Zastosowanie komputera :Gry(głownie CSGO i PUBG)

Maksymalna kwota :2800zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : w ciągu 2 tygodni

Których części potrzebuję :Procesor,ram,płyta,zasilacz

Czy będę podkręcać sprzęt? :Jeżeli będzie taka potrzeba to tak 

Rozdzielczość mojego monitora i model :Lg24gm77-b

Specjalne wymagania:  Płyta główna z dobrym układem audio 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :2 dyski(Goodram c40 120gb,WD BLUE 1TB),obudowa aquarius x70w

Własna propozycja zestawu :



Inne :

Edytowane przez selitaroo
Link to post
Share on other sites

Po przeanalizowaniu dalej nie mogę się przekonać do proponowanego zestawu.Nie ukrywam,że od samego początku kiedy wyszły ryzyeny nie mogę sobie ich wybić z głowy.Prosiłbym o argumenty dlaczego lepiej jest kupić i5 8400 zamiast r5 1600,bądź na odwórt.Czy może lepiej poczekać do procesorów ryzen z serii 2000?

Link to post
Share on other sites

Testów i5 8400 i Ryzen 1600 w sieci masz od groma.

Do CS GO i PUBG lepszym wyborem jest i5 8400, to jest mocniejszy procesor o równej wydajności 

https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i5_8400_vs_amd_ryzen_5_1600_wojna_szesciu_rdzeni?page=0,10

 

 

 

Czy może lepiej poczekać do procesorów ryzen z serii 2000?

Tak samo jak na nowsze procki Intela.

Link to post
Share on other sites

Czy będę podkręcać sprzęt? :Jeżeli będzie taka potrzeba to tak 

Specjalne wymagania:  Płyta główna z dobrym układem audio

w takim razie polecam [600 zł] ASRock Z370 Extreme4, ponieważ:

  • jest idealna do mocnego OC, przydatne jak byś chciał wymienić kiedyś na procesor z K
  • ma bardzo dobry układ dźwiękowy ALC1220

 

 

na zasilaczu lepiej nie oszczędzać, ma kompa chronić przed zwarciami itp. i dawać stabilne napięcia dla podzespołów

 

 

GTX970 to wydajna karta, lepsza od GTX1050Ti, ale ciężko ją dostać z sensownym GW,

kurs krypto-walut spada od dłuższego czasu, myślę że za miesiąc będzie można kupić nowego GTX1060 6GB za ~1300 zł

Link to post
Share on other sites

w takim razie polecam [600 zł] ASRock Z370 Extreme4, ponieważ:

  • jest idealna do mocnego OC, przydatne jak byś chciał wymienić kiedyś na procesor z K
  • ma bardzo dobry układ dźwiękowy ALC1220

 

 

na zasilaczu lepiej nie oszczędzać, ma kompa chronić przed zwarciami itp. i dawać stabilne napięcia dla podzespołów

 

 

 

Zasilacz z obecnego komputera,wydaje mi się,że 600zł za płytę w tym budżecie to za dużo. 

Link to post
Share on other sites

Nie widzę sensu zakupu 160zł droższej Extreme 4 gdy ktoś idzie w i5 8400. Albo na start 8600K z MOBO pod OC albo CPU stock i tańsze MOBO.

Przy tym budżecie wychodzi na to drugie.

 

 

 

myślę że za miesiąc będzie można kupić nowego GTX1060 6GB za ~1300 zł

Chciałbym to zobaczyć ;).

Link to post
Share on other sites

Chciałbym to zobaczyć ;).

 

już 6GB jest za 1550 zł (z KW), poczekaj jeszcze miesiąc..

1bf25af35e76e.png

 

Zasilacz z obecnego komputera,wydaje mi się,że 600zł za płytę w tym budżecie to za dużo.

to masz:

[520 zł] Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_434&products_id=299878

 

z bólem polecam tą płytę do OC procesorów K to prawdziwy grzejnik, ale za to ma dobre audio ALC1220 (pro 4 ma stare ALC892)

Link to post
Share on other sites

Akurat ten model to już jest od jakiegoś czasu dostępny w takiej cenie.

 

 

 

z bólem polecam tą płytę do OC procesorów K to prawdziwy grzejnik

To lepiej nie polecaj bo się tego nie poleca :D. Tomahawk, a przy obecnej różnicy w cenie Extreme 4. Albo i poczekać jeszcze trochę na tańsze chipsety. 

Link to post
Share on other sites

TomaHawk również zawiera legendarny 10-letni kodek dźwiękowy ALC892

 

jedynie ten gigabyte za 520 zł dostał świeżego ALC1220, jeśli autor nie ma zamiaru kręcić procesora,

a chce mieć dobry dźwięk to może być to dobry kompromis.

Link to post
Share on other sites

Uczepiłeś się integry nie wiedząc nawet jakie są tu głośniki/słuchawki. Za różnicę w cenie między tym Asrockiem Pro 4, a Gigabyte można sobie dorzucić lepszą używaną dedykowaną kartę.

 

Ta cała dyskusja jest na tyle jałowa, że nie powinna się dalej toczyć, szczególnie przy braku zainteresowania przez założyciela tego tematu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...