Skocz do zawartości

Można więcej wyciągnąć z OC Corsair Vengeance LPX 2133?


Recommended Posts

Witam

 

Rok temu za jakieś 400 zł kupiłem zestaw 2 x 8 GB Corsair Vengeance LPX (CMK16GX4M2A2133C13  - 2133 Mhz i CL13). Po jakimś czasie stwierdziłem, że był to błąd, bo niewiele więcej bym dopłacił i miał o wiele lepsze parametry bez ręcznego podkręcania. W tej chwili nie za bardzo mi się kalkuluje by zainwestować jednak w te lepsze kostki więc pobawiłem się w małe OC.

 

Co mi się udało osiągnąć?

a) Jedyny profil XMP dla kostek (2133 MHz, 13-15-15-28, 1.2V)

PU7U2aZ.png

 

b) Po OC na 3200 MHz (17-19-19-38, 1.35V)

P8nBSEN.png

 

Skok konkretny z 2133 do 3200 MHz. Zauważalny przeze mnie nawet w codziennej pracy, którą wykonuje przed komputerem. Próbowałem ustawić CL niższe (np.: 16-18-18-38), ale albo nie było stabilności w trakcie testów pamięci, albo trzeba było użyć zworki, bo płyta wpadała w bootlopa.

 

Pytania:

1. Da się jakoś jeszcze zbić te CL, i czy zbicie ich w ogóle ma jakiś sens (np.: poprzez zauważalną poprawę)? Chodzi mi o inne wartości w BIOS, z tym, że wolałbym pozostać przy napięciu max 1.35V z obawy przed ich spaleniem :P

 

2. Czy jak na te parametry przepustowość/opóźnienie są ok? Zmierzam do tego, czy jednak kupno lepszych kostek w przyszłości o tej samej częstotliwości da jakiś konkretny boost, czy mogę sobie na spokojnie na tych kostkach latać do końca ich żywotności?

Edytowane przez user91
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...