Skocz do zawartości

[PS4] God of War


Recommended Posts

Kolejna odsłona legendarnej serii slasherów God of War, tym razem przygotowana z myślą o konsoli PlayStation 4. Bohaterem tytułu ponownie jest Kratos, który walczy z bóstwami i dzikimi bestiami, wyciągniętymi wprost z mitologii nordyckiej





Premiera: 20 kwietnia 2018r.

Edytowane przez Sir R
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj nie mogłem znaleźć w żadnym sklepie, a na Allegro ceny oscylowały w okolicach 680-700 zł. Dzisiaj jakimś cudem dorwałem w Euro za 550.

Kolekcjonerka, za którą dałem 3 stówy więcej niż kosztuje normalna edycja, absolutnie warta tej kasy. Gentle Giant przeszli długą drogę jeśli chodzi o figurki - ich Malgus, jakie zawierała kolekcjonerka The Old Republic, był cholernie szpetny:

 

 

 

maxresdefault.jpg

 

 

 

Kratos wygląda zaś naprawdę zacnie i jest to już poziom Kotobukiyi :]

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

jak poradzić sobie z atakiem obszarowym walkirii co wznosi się w powietrze i przywala pałką w ziemię? Z wcześniejszymi jakoś sobie radziłem, tzn. byłem w stanie ustać 3-4 takie ataki, ale królowa jest mocniejsza.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

W końcu ograłem w całości, więc się wypowiem, może kogoś zainteresuje.

 

Gra bardzo dobra, ale do ideału jej nieco brakuje. Reanimacja Kratosa na plus i jestem pewny, że to dopiero początek przygody.

Fabuła wciąga, autorzy świetnie osadzili Boga wojny w nordyckie klimaty nieco zaginając fakty z podań, ale o tym nie ma sensu się rozpisywać, żeby nie było spojlerów. Bardzo podoba mi się to jak ukazali relacje między ojcem a synem. Początkowo chłodne stosunki Kratosa do Atreusa z biegiem wydarzeń nabierają innego wymiaru. To jak ojciec stara się wychować swojego syna ma sens i uzasadnienie fabularne.

Dużo różnych przeciwników również na plus, każdy ma swoje słabości jak i specjalne ataki. Poprzez świetny system walki przyjemnie się sieka oponentów. Co do poziomu trudności jest on satysfakcjonujący, grałem na średnim i wszystko pasowało (no może pod koniec było nieco łatwiej poprzez ulepszenia). Jedynie walkirie były przekoksowane, ale nie zaliczył bym tego do minusów, bo w końcu to legendarne wojowniczki-boginie.

Graficznie miazga, że świecą szukać gorszych fragmentów w grze. Widoki piękne, tekstury ostre, a efekty cząsteczkowe na spowolnieniach podczas ataków runicznych powodują opad szczęki. Niestety okupione jest to kosztem liniowego gameplay'u w otwartym świecie.

Jeżeli nie zwracam uwagi na muzykę w grze, to znaczy, że spełniła swoją rolę bycia tłem. Tutaj jest inaczej. Pompatyczne kawałki zapadają w pamięć i świetnie wpasowują się w klimat gry, który wylewa się z ekranu i głośników.

Grałem z dubbingiem i Artur Dziurman robi robotę. Kratos ma męski, wyrazisty, niemal gardłowy głos, który świetnie wpasowuje się w naturę protagonisty. Reszta aktorów ok, choć kwestie Atreusa nieco irytowały.

Fajne zagadki, o niebo lepsze jak w TR.

Świetnie wyszedł pomysł z ukazaniem gry bez przerw w pracy kamery.

Ciekawy i nieco zaskakujący pomysł z zakończeniem.

Świetnie napisany antagonista, nieco szalony, ale zdeterminowany do osiągnięcia celu.

Co do minusów, to grinding... Pewny jestem, że dwa światy zostały stworzone tylko po to, żeby sztucznie wydłużyć rozgrywkę. A jeżeli chcemy wymaksować wszystkie zbroje to kupę czasu trzeba na to poświęcić wykonując te same czynności, aby zdobyć wymagane surowce niezbędne do craftingu.

Jak podobał mi się backtracking w serii o Larze Croft, tak tutaj nie mogłem się w nim odnaleźć i mi zupełnie nie pasował, zwłaszcza jeżeli chcemy zbierać wszystko w miarę postępów z nowym ekwipunkiem. Nie raz się złapałem, że kombinowałem z dojściem do jakiejś skrzynki przez dobre kilkanaście minut zanim doszedłem do tego, że brakuje mi niezbędnego ekwipunku... Można było dodać chociaż jakiś napis, bądź komentarz, że brakuje sprzętu na danym etapie gry...

Nie rozumiem zachwytów niektórych nad systemem szybciej podróży-przecież to zwykła sztuczka z ukryciem loadingów.

 

Gra bardzo dobra ze swoimi wadami. Dla mnie 8, może z połówka. Jak znajdę czas, to ogram jeszcze raz w trybie NG+.

Edytowane przez Sir R
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...