Skocz do zawartości

Stare zestawy do grania


Recommended Posts

głównie mnie interesuje maksymalny obsługiwany dysk, żeby znowu niespodzianki nie było.

 

Jeśli bios jest z 1999r to możliwe że limitem będzie 33GB. Następny "poziom" jest z 2001r i obejmuje pojemność do 137GB.

 

 

 

Diamond Sound 3D DT197A30 - j/w tylko za 9zł. Nadaje sie to do czegoś?

 

Ten model był sprzedawany chyba jako Diamond Sound Lite 3D.

Do Windows 98, 2000, XP może być.

 

 

 

Żeby było weselej, mam jeszcze sprawnego Voodoo3 2000 AGP

 

V3 do Pentium II 400 pasuje idealnie. Na takim zestawie polecam postawić Windows 98SE i pokonfigurować to również dla DOS'a. Tylko kartę dźwiękową na ISA trzeba dorzucić.

Link to post
Share on other sites

No dziwadło, ale za 30zł warto było choćby dla procesora.

To nie jest złącze AT, wg instrukcji to złącze 5V, ale nie widziałem nigdy takiej wtyczki.

Bios to Phoenix 4.06 rev 1.06.1064

Dodatkowy psikus jest taki że płyta startuje bez żadnego power switcha, zaraz po podłączeniu zasilania. Wyłączyć się ja da tylko wyłącznikiem na zasilaczu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ta grafika nie wygląda wam na Voodoo3? nie ma na niej oznaczeń
 

Voodoo 3 2000.

 

 

 

A co do poprzedniej płyty odpuściłem, nie wiem jak to ogarnąć.

Ale co ogarnąć ? Pisałeś że na zasilaniu ATX działało stabilnie.

Link to post
Share on other sites

Ale on się nie wyłącza? Czy po prostu sam włącza po przywróceniu zasilania?


 

Nie wiem co to i czy w ogóle działa.

Procesor to ponoć PII 400

 

Płyta to http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-6bxc#kf

Dźwiękówka to SB64/128 ew. Ensonique.

CD Teaca, solidna rzecz.

Procesor masz wprost opisany na nim, na moje oko to może być PIII 450 jeśli ma być koło 400MHz.

 

Grafikę zidentyfikował już Fenio.

Link to post
Share on other sites

Płyta sama się włącza po przywróceniu zasilania.

Nie ma czegoś takiego na płycie jak power SW, a przynajmniej ja tego nie potrafię znaleźć.

 

Z nowych gratów tylko zasilacz jest trefny, reszta jak na razie działa. Grafika to faktycznie V3 2000. Procesor to PII 400

Zasilacz uruchamia się, wentylator kręci, wydaje jakieś szatańskie odgłosy. Od razu widać, że nie trzyma napięcia.

Jest wyraźnie przypalony u podstawy jednego z dwóch dużych kondensatorów.

Szkoda, bo przydałby mi się zasilacz ATX z chłodzeniem na tylnej ścianie. Jest szansa na jakiś przeszczep, czy szkoda zachodu i na złom?

Link to post
Share on other sites

Jak nie masz pojęcia o zasilaczach to w nim nie grzeb i od razu na elektro śmieci. Tam są napięcia groźne dla życia (ponad 300V po wyprostowaniu) nawet po wyłączeniu, zanim się kondensatory nie rozładują.


Nie ma czegoś takiego na płycie jak power SW, a przynajmniej ja tego nie potrafię znaleźć.

 

A C6? No i powinien się wyłączać automatycznie po zamknięciu systemu.

Link to post
Share on other sites

C6 jest podpisane "ON"

Podłączenie do tego przycisku nie daje żadnego efektu.

Nie próbowałem tylko spinać tego na stałe zworką.

Systemu na tej płycie nie instalowałem.

 

Karta dźwiękowa to Ensoniq PCI 5200

Co ciekawe chip na kracie jest od Creative. To z czasów jak creative przejmował Ensoniq?

 

W tym tygodniu spodziewam się jeszcze jednej paczki z kartami graficznymi, więc gdzieś to dopasuję.

 

Zasilacz w takim razie idzie na przemiał.

 

Na dysku znalazłem win98 po niemiecku i prawie pełny dysk programów

Pewnie Hansowi komputer przestał działać, bo padł zasilacz to wstawił na strych. Po 10 latach robił porządek, wystawił na śmietnik a Janusz przywiózł to do PL. 

Kupiłem to za połowę wartości samego V3, więc też sam nie wiedział co sprzedaje.

Edytowane przez Workwork
Link to post
Share on other sites

Wyłącz kompa z systemu, powinien się normalnie wyłączyć po wybraniu zamknij system. Następnie zewrzyj na chwilkę te piny, powinien wystartować. Jak jest wystartowany i zewrzesz na kilka sekund to powinien się wyłączyć.

 

Co do Ensoniqa to pewnie przejściówka właśnie. Płytka ze starych zapasów a na chipie zdążyli już Creative nadrukować. Na 99% to jest ES1370 więc mógłbyś potestować kompatybilność z DOSem i opisać co działa a co nie.

 

Tu masz podpowiedzi i stery:  https://www.vogons.org/viewtopic.php?t=26252

Link to post
Share on other sites

To jest ES1373

Póki co włożyłem SB16 na isa i testuje

Do SB-LINK nie mam kabla, poza tym potrzebny mi będzie to tego Ensoniq?

Na tej karcie nawet nie ma gdzie tego podłączyć.

Mam jeszcze Diamond Sound DT197A30, zobaczymy co zostanie.

 

Jakim programem przetestować stary dysk pod kątem bad sectorów?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...