Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Wczoraj podczas renderowania wideo z wakacji komputer nagle się wyłączył.

 

Pomyślałem że zawiesił się i zrobiłem reset no i zaczął się problem bios nie wstał...

 

Specyfikacja

i5 6600k

MSI Z170A Gaming Pro Carbon

RAM DDR 4 G.SKILL

OCZ 500W

SSD Kingston HyperX 3K

1TB WD Blue

MSI GTX970

 

 

Zrobiłem chyba wszystko clear CMOS, wyciągałem, przekładałem RAM, wyjąłem wszystkie dyski, odłączyłem napęd, grafikę próbowałem włączyć na zintegrowanej.

 

Wyjąłem procesor sprawdziłem socket płyta nie wstaje dalej

 

Wiatraki wszystkie odłączyłem, przepinałem kable od zasilacza nic....

 

Na 99% płyta która nie daje sygnału do klawiatury, myszki a nawet diody na obudowie nie świecą

 

Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ?

Pozostaje mi jeszcze sprawdzić procesor na podobnej płycie.

 

Sprzęt kupiony w Proline na szczęście na płytę i CPU jest 36msc gwarancji ale jak wiadomo teraz minimum miesiąc bez podzespołu :(

Link to post
Share on other sites

Nie koniecznie, zasilacz to nie urządzenie zero jedynkowe które działa lub nie. W zasilaczu masz różne napięcia, i wystarczy że jedno jest nie takie jak trzeba. Np. gdyby coś było nie tak z 12V lub chyba 3,3V to może się coś takiego dziać.
Poza tym na płycie obok ramu masz diody diagnostyczne, co one pokazują?

Link to post
Share on other sites

A czym chcesz wyświetlić ten bios bez procesora ( w którym znajduje się zintegrowana grafika ) ?
Albo inaczej, Taki graficzny czy jaki kolwiek bios czy komunikat na ekranie wymaga sprawnego CPU + Ramu. Bo jeśli CPU + Ram są sprawne, i nic innego nie przeszkadza to znaczy to dla biosa że można uruchomić komputer ( w sensie do takiego stopnia by był chociaż bios ).

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Nawet BIOS się nie włączy ?

Są 2 możliwości płyta lub procesor

Dziś może uda mi się skombinować płytę pod 1150 to wrzucę procesor na szybko jak włączy się bios no to już wiaodmo płyta ...

Mam nadzieję że ProLine przyjmie sprzęt

Jak płytę pod 1150 jak masz platformę na 1151?

Link to post
Share on other sites

Dziękuje dziś podrzucam płytę do serwisu w celu diagnostyki 
Sprawdzałem na stronie MSI okres gwarancji dla płyt to 36msc 

W sumie dobrze by było dostać taki sam model bo nie widzi mi się stawiać od nowa systemu !
No i mam profil OC zapisany pod tą konfigurację :P 

Tylko dziwne bo płyta padła podczas renderowania wideo 
Od roku nie gram już tak intensywnie na PC bo kupiłem PS4 swojego czasu mocno kręciłem procesor i udało się stabilnie uzyskać 4,5Ghz testowane w OCCT a tu nagle program do obróbki wideo wykończył płytę ?

Najwidoczniej to była kwestia czasu 

 

Grzesiek1010

Z  doświadczenia wiem ze jak nie świecą przyciski to płyta martwa a wyswietlacz oszukuje ,to nie cpu

Płyty msi masowo padają ;)


Dostaniesz pewnie naprawioną po  kimś i od nowa gw ;)

 

Edytowane przez Grzesiek1010
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...