Skocz do zawartości

Nowy komputer , mało fps.


Recommended Posts

Witam. Mam pewien dziwny problem ... Otóż wczoraj przyszedł mi nowy komputer parametry w załączniku, po złożeniu i instalacji systemu oraz sterowników troszkę się zawiodłem .. po odpaleniu Minecrafta z jakimś podstawowym shaderem 10-15 FPS max, kiedy wywaliłem shader i pogrzebałem trochę w ustawieniach udało mi się uzyskać 255 FPS więc pomyślałem że to wina shaderow ale z innymi jest to samo... Macie jakieś pomysły ? 09ee79c0a110fb024c902780875cc4b2.jpg

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dziwny komp sobie złożyłeś. Mało optymalny. Odpal sobie jakiegoś 3dmarka i porównaj z podobnymi konfiguracjami. Ewentualnie podaj tu wynik. I standardowo obserwacja temperatur i obciążenia procesora i karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dziwny komp sobie złożyłeś. Mało optymalny. Odpal sobie jakiegoś 3dmarka i porównaj z podobnymi konfiguracjami. Ewentualnie podaj tu wynik. I standardowo obserwacja temperatur i obciążenia procesora i karty graficznej.
Ok , wrzucę ss wieczorem jak będę w domu Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

 

/ wyłącz podpis z TT / worm

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites

Kto składał ten komputer ? :rotfl:   Temperatury powinny być w normie. 1050 Ti nie grzeje sie mocno. Tak samo i5 na DR3  :D  Włącz inną grę i tam sprawdź fps-y. Wydać ponad 4k i grać w MInecrafta  :co:

Link to post
Share on other sites
Kto składał ten komputer ? :rotfl: Temperatury powinny być w normie. 1050 Ti nie grzeje sie mocno. Tak samo i5 na DR3 :D Włącz inną grę i tam sprawdź fps-y. Wydać ponad 4k i grać w MInecrafta :co:
Nie grać
Nie grać
Chciałem tylko sprawdzić jak to śmiga ... W nocy nic innego mi się nie chciało instalować, dzisiaj wieczorem wrzucę jakąś normalna gierkę. A co jest nie tak z nim ? W miarę ok .. gdyby to był komp dla mnie poczekał bym aż grafy stanieją trochę ... Ale cóż Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

Na temat zestawu się nie wypowiem wyżej już były wyszczególnione  ważniejsze spostrzeżenia.

Mam zapytanie do Autora tematu czy system na aktualizacje wgrane i sterowniki są najnowsze pobrane z internetu.

Sprawdził bym również czy nie ma najnowszego BIOS-u do płyty głównej.

A na początek zalecił bym reset ustawień BIOS i ustawianie profila XMP dla pamięci RAM.

Link to post
Share on other sites
Na temat zestawu się nie wypowiem wyżej już były wyszczególnione ważniejsze spostrzeżenia.

Mam zapytanie do Autora tematu czy system na aktualizacje wgrane i sterowniki są najnowsze pobrane z internetu.

Sprawdził bym również czy nie ma najnowszego BIOS-u do płyty głównej.

A na początek zalecił bym reset ustawień BIOS i ustawianie profila XMP dla pamięci RAM.

O co dokładnie chodzi wam w tym kompie ? Może ktoś rozwinac swoją myśl ? Sterowniki aktualne ewentualnie sprawdzę bios wieczorem .

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ludziom chodzi o cenę w stosunku do tego co komp oferuje, ale pewnie tak.

Generalnie można to było zrobić taniej / bardziej adekwatnie do tego co jest.

Procesor który spokojnie chodziłby na boxie dostał spory i drogi cooler (można było taniej kupić coś wydajniejszego ale mniej markowego) lub zostawić boxa. Edit: lub po prostu coś tańszego i dobrego bo i tak da radę.

Obudowa do tego zestawu to przerost formy nad treścią...

Procek bez odblokowanego mnożnika i płyta główna na Z270 która jest tu zbędna, wystarczyło by jakieś h270 lub b250 czy inny h110 w zależności od potrzeb użytkownika.

Zasilacz imo w tej samej cenie lub ciut więcej można było dostać coś lepszego jakościowo, ale naklejka bequiet +100 do lansu no i 600W z czego komputer maksymalnie pociągnie gdzieś ze 200-300. Nie mówię że musi być od razu 200-300w zasilacz ale tu by starczyła porządna 450-550w z jakimś większym certyfikatem i może nawet większą ilością zabezpieczeń. Choć tu jeszcze nie jest źle.

 

No i 8GB ramu... kiedyś to było nie wiadomo jak dużo, jeszcze 2 lata temu ludzie krzyczeli po co ci więcej ale prawda jest taka że od właśnie conajmniej 2 lat 8GB Ram to jest taki standard dnia wczorajszego. 16GB jest obecnym standardem od około 2 lat w komputerze do grania i na to warto było poświęcić pieniądze przepłacone w płytę, budę, chłodzenie.

A o ile dobrze pamiętam Z270 nie ma tak jak Z170 że dało się podkręcać procesor z zablokowanym mnożnikiem.
 

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Jak chce tylko bez marudzenia :)

A więc do chipsetu z 270 przydały by się pamięci co najmniej 2x4 GB DDR4 1500MHz CL15.

Zwykły procesor więc nie potrzebna płyta główna na Z 270 ( chyba że jest w planach przejście na odblokowany procesor I5/i7 z K czyli z O.C.).

HDD od najbardziej awaryjnego producenta dysków twardych.

Reszta to mniejsze spostrzeżenia jak wciskanie dysku SDD kosztem RAM dodatkowe chłodzenie ( ale tu się po części zgodzę bo sam mam takie które chłodzi mi aktualnie 4 procesor).

O dobraniu mało opłacalnej karty graficznej się nie wypowiem, bo może jest potrzebna do pracy i musowo była do kupienia, ale jeśli do gier to max co jest opłacalne to kupno GTX 1050 na przeczekanie tych chorych cen.

PS

Może to sprawa między Tobą a Mod-em, który prosił o usuwanie podpisów.

Edit:

Miałem na myśli dobranie RAM pod chipset Z 270, bo jest nie mała różnica w wydajności między 1066 MHz CL 14 a modułami 1500 MHz CL 15.

Na dziś 8 GB to minimum, a konfiguracja 2x4 GB daje możliwość pracy w wydajniejszym trybie Dual Chanel.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites
@up tam jest 8GB ramu jakbyś czytał dokładniej ;) .
Można bylo taniej doskonale o tym wiem , jednak jak wspomniałem komputer nie jest dla mnie ;) miało być tak no to tak jest ale odbiegamy od tematu panowie ...

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Co do samego działania kompa, jesteś pewien że zainstalowałeś na pewno WSZYSTKIE sterowniki, a nie tylko te co ci się wydawało że wystarczą i reszty nie trzeba?

Najczęściej z takimi problemami człowiek się budzi jak nie zrobił wszystkich aktualizacji windowsa i zainstalował "wszystkie" sterowniki czyli oczywiście grafika, dźwięk i to tyle bo rozdzielczość jest jak trzeba i w głośnikach gra.

Link to post
Share on other sites
Co do samego działania kompa, jesteś pewien że zainstalowałeś na pewno WSZYSTKIE sterowniki, a nie tylko te co ci się wydawało że wystarczą i reszty nie trzeba?

 

Najczęściej z takimi problemami człowiek się budzi jak nie zrobił wszystkich aktualizacji windowsa i zainstalował "wszystkie" sterowniki czyli oczywiście grafika, dźwięk i to tyle bo rozdzielczość jest jak trzeba i w głośnikach gra.

Chipset grafika itp wszystko zainstalowane Ewentualnie aktualizacje porobie wszystkiego

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

A BIOS jak pisałem wyżej był sprawdzany, jest dostępna nowsza wersja?

Co do innych działań można jeszcze sprawdzić na innych slotach PCI Express płyty głównej działanie karty graficznej.

Sprawdził bym jeszcze w GPU-Z  czy slot się przełącza w tryb PCI Ex, x 16 3.0  podczas testu 3D (tam gdzie jest tabelka z np PCIe x16 1.1@PCIe x16 3.0, jest obok znaczek zapytania wystarczy go kliknąć, w nowym okienku nacisnąć "Start Render Test").

Link to post
Share on other sites
A BIOS jak pisałem wyżej był sprawdzany, jest dostępna nowsza wersja?Co do innych działań można jeszcze sprawdzić na innych slotach PCI Express płyty głównej działanie karty graficznej.Sprawdził bym jeszcze w GPU-Z czy slot się przełącza w tryb PCI Ex, x 16 3.0 podczas testu 3D (tam gdzie jest tabelka z np PCIe x16 1.1@PCIe x16 3.0, jest obok znaczek zapytania wystarczy go kliknąć, w nowym okienku nacisnąć "Start Render Test").
Jeszcze nie sprawdzałem sprawdzę dzisiaj wieczorem i ewentualnie wrzucę aktualizacje biosu , porty również sprawdzę i dam znać Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Temat do zamknięcia :) winowajcą był sterownik od karty graficznej i stara Java , niby były ale za stare . Dzięki za pomoc Ps. "The forest" stałe 140fps full detale. Więc jest ok

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...