Skocz do zawartości

karta dzwiękowa do mikrofonu pojemnościowego i słuchawek do ok. 100pln


Recommended Posts

Witam. Ponieważ z170 jest schrzaniony i są szumy w mikrofonie

zdecydowałem się na kupienie karty dźwiękowej. Będzie ona działać ze słuchawkami takstar hi2050 oraz mikrofonem pojemnościowym neewer NW-700.

karta za około 100pln, może być delikatnie drożej. używana oczywiście. jest tyle modeli ze nie wiem który będzie najlepszy.

 

z tego wątku wziąłem kilka modeli, http://forum.pclab.pl/topic/1237755-karta-d%C5%BAwi%C4%99kowa/ ale nie wiem który najlepszy.

 

Mam płytę główną asus maximus viii hero

Link to post
Share on other sites

Za 100 do pojemnika nic nie kupisz. Jak tak w tym mikrofonu jest zasilanie ogarnięte masz do niego zasilanie phantom?

Najtaniej będzie behringer hd202 o ile do rzeczy pamiętam cyferki. Potem Scarlett 2i2.

Link to post
Share on other sites

Masz mikrofon pojemnościowy więc potrzebujesz do niego zasilanie. Bez zasilania będzie cichy i właśnie zasumiony. Każdy mikrofon ma szumy własne których nie usniesz. Dobry układ ktory nie wnosi własnych szumów i redukuje poboczne swoje musi kosztować. Chciałeś coś do ts duscord to trzeba było kupić zalmana

Poza tym w dalszym ciągu nie odpowiedzialnej jak w tym mikrofonu jest ogarnięte zasilanie

Link to post
Share on other sites

akurat w moim przypadku winna jest płyta. miałem wcześniej asusa z170i pro gaming, to samo. teraz asus maximus viii hero, dalej to samo czyli szumy. nieważne czy na zalmanie mic, czy na mikrofonie creativa czy właśnie na tym. zresztą to akurat nie tylko mój problem tylko cał paleta plyt z170 miała ten problem a najszybsza zmiana jednostki szykuje mi się na wyjście zen2 więc do tego czasu wolę kupić coś przez co będę mógł przynajmniej normalnie rozmawiać.


zasilanie, z czasem na pewno kupię. ale chcę to odłożyć z czasem. chyba że jest coś używanego za około 150zł bo na ten moment więcej mi budżet nie pozwala :/

Link to post
Share on other sites

Nie ogarniam jak można kupić mikrofon pojemnościowy i używać bez dodatkowego zasilania to tak jak by kupić 911 bez silnika i żeby cię rodzina wnim pchała niby jedziesz ale gdzie tu sens i gdzie logika? Mikrofony pojembościowe ja projektowane tak iż muszą mieć zasilanie phantom działają bez niego ale nie powinno się ich tak używać hd202 używane powinieneś dostać w granicach 200zl możesz szukać jakiś inny interfejs. Trzeba było kupić pojemnik na usb

Link to post
Share on other sites

@bleck55

 

Najpierw trzeba coś mieć i się znać, a nie powtarzać regułki z neta. Polecam

 

@swiezak018

Wystarczy jak kupisz za 6zł kartę dźwiękową usb albo Xonara DGX to będzie lepiej dla słuchawek.

Na BM-ie nie będziesz mieć szumów, a słuchawki dobrze zyskają.

 

Używam BM-800 na tej dźwiękowce i jest świetnie. Temu mikrofonowi wystarczy 5v z usb a v48 to może i się przyda, ale do Samsona G Track albo MXL 440 a BM-om spokojnie wystarcza 5v. To świetny i tani mikrofon, ale elektronicznie cudo to nie jest mimo świetnego dźwięku jak za 50zł razem z koszykiem :)

 

http://allegro.pl/karta-muzyczna-dzwiekowa-na-usb-7-1-hurt-f-vat-i6453599436.html

 

Słuchawek nie polecam pod to podłączać bo akurat dźwięk ma bardzo słaby, ale do mikrofonu to idealne rozwiązanie.

A jak masz do wydania więcej to za ~100zł kupisz używanego Xonara DGX, który rozwiąże problem na jedno i drugie

Link to post
Share on other sites

@bleck55

 

Najpierw trzeba coś mieć i się znać, a nie powtarzać regułki z neta. Polecam

 

Nie to żebym coś ale może mondralo jeden z drugim zaczniecie czytać instrukcje obsługi do tego co kupujecie

 

Uwaga cytat

 

"The Set Includes: (1) Condenser Microphone, (1)Adjustable Suspension Scissor Arm Stand, (1)Table Mounting Clamp, (1)Metal Shock Mount, (1)Pop Filter, (1)Ball-type Anti-wind Foam Cap, (1)3.5mm Male to XLR Female Cable. NOTE: Sound Card, 48V Phantom Power, 1/4″ to XLR Cable & XLR to XLR Cable are needed to purchase additionally; If you want better sound effect, a sound card should be used; Please use a extra 48V phantom power adapter to connect it (phantom power adapter is not included"

 

Dziękuję dobranoc

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

rozumiem rozumiem. ale co mi da podłączenie zasilania do gniazda jack, które wydaje te dźwięki? tu nie chodzi o to czy mikrofon ma odpowiednio dużo mocy czy nie. Mam ten sam problem na mikrofonie za 150 jak i za 10zł.

czy neewer, czy zalman mic1, czy krawatowy mic od creativa jest to samo.

 

http://forum.pclab.pl/topic/1240287-szumy-z-mikrofonu/ mój temat z tym problemem.

Link to post
Share on other sites

Jak grochem o ścianę. Zasilanie idzie na obudowę pojemniki zbudowane za na zasadzie klatki faraday która czyści zakłócenia. Oczywiście jeśli układ audio jest do D. To różnica nie musi być zbyt duża. Jednak żeby wszystko działało jak należy Trzeba to podpiąć tak jak ma być więc kablem xlr do interfejsu z wbudowanym zasilaniem phantom. Dlatego polecam behringera hd202.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...