Skocz do zawartości

Pomoc w dobraniu taniej karty


Recommended Posts

Witam, dziś niestety skończyła swój żywot moja karta gtx 650ti, więc muszę kupić coś nowego jednak nie wiem na co się zdecydować, rozmyślam między 

-Zotac GeForce GTX 1050 Mini 2GB GDDR5 (128 Bit)

-Asus GeForce GTX 1050 OC Expedition 2GB GDDR5 (128 Bit)

-MSI GeForce GTX 1050 GAMING X 2GB GDDR5 (128 Bit)

-Gigabyte GeForce GTX1050 OC 2GB GDDR5 (128 Bit)

Fajnie by było jakby jednak karta nie była warta więcej niż 550zl, poniżej inne podzespoły mojego komputera: 

i5 -3470

8ram ddr3

zasilacz 580w 

msi b75ma-e33 (MS-7808)

z góry dzięki za pomoc  :)

Edytowane przez necsync73
Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się z MiK. 

Wejdź sobie np na xkom weź 4 karty 1050 i użyj funkcji porównaj i zobacz czym się różnią.

https://www.x-kom.pl/comparison/334783,334787,339687,343276

Ja bym brał 1 albo 4 ze względu na wyższe taktowanie.

I zależnie co chcesz pod nią podłączać to ta posiada 3x HDMI.
https://www.x-kom.pl/p/334783-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1050-g1-gaming-2gb-gddr5.html

Bo skoro masz jej używać do gier to chyba nie warto kupować kompletnie na pałę ;)


Ps. Nie mam nic wspólnego z X-Kom po prostu ładnie można tam porównać produkty ;)

 

Edytowane przez Bodzio89Rdk
Link to post
Share on other sites

Tyle tylko, że częstotliwość karty możesz podbić ręcznym OC. Poza tym różnica 40MHz to ile, 2 fpsy? Czyli nic co istotnie miałoby wpłynąć na wydajność karty. Nie dajmy się zwariować kilkoma cyferkami w tym przedziale cenowym.

 

650zł za 1050 to rozbój w biały dzień. 

 

https://www.x-kom.pl/szukaj?q=1050&sort_by=price_asc&f[groups][5]=1

 

Bierz najtańszego i ciesz się tym samym co karta za 100zł wiecej.

Edytowane przez Przemyslavxd
Link to post
Share on other sites

Tyle tylko, że częstotliwość karty możesz podbić ręcznym OC. Poza tym różnica 40MHz to ile, 2 fpsy? Czyli nic co istotnie miałoby wpłynąć na wydajność karty. Nie dajmy się zwariować kilkoma cyferkami w tym przedziale cenowym.

 

650zł za 1050 to rozbój w biały dzień. 

 

https://www.x-kom.pl/szukaj?q=1050&sort_by=price_asc&f[groups][5]=1

 

Bierz najtańszego i ciesz się tym samym co karta za 100zł wiecej.

Przemku czy mógłbyś przedstawić testy czy to na pewno 2 fpsy? Chętnie bym skorzystał z takiego testu...

 

Ja szczęśliwy posiadacz 1050 ti. W pracy posiadamy kilka różnych 1050 i różnica wcale nie jest taka mała ;) Ponieważ zapożyczałem sobie do sprawdzenia czy warto 100 zł dołożyć :)

Link to post
Share on other sites

@Up ale wiesz też, że praktycznie identyczne zegary jak na tej droższej mozess bez problemu ustawić na tej tańszej, prawda?

Tak wiem ale te karty OC one już są podkręcone a ich OC dodatkowe zajeżdża taką kartę. Ok kolega skorzysta z naszych uwag i sam coś dobierze.

 

Ja tylko mam delikatne doświadczenie odnośnie takich OC bo dwie już w moim towarzystwie padły przez używanie OC. To OC na tych kartach to tylko chwyt marketingowy żebyś kupił taką myślał że zrobisz z niej 1070 w rezultacie pochodzi 3 miesiące i kupisz druga 1050 bo tamta odejdzie w stan spoczynku:)

 

Lecz jeżeli ktoś ma coś do zaoferowania (mam na myśli, pomoc). To fajnie by było jakby to umotywował i pokazał że naprawdę różnicy nie ma a kasę można zaoszczędzić. Wtedy nawet nie będę się wdawał w dyskusję. 

 

Niech moc będzie z nami :)

Link to post
Share on other sites

Dyskutować można zawsze (czasami nawet trzeba!) ;)

 

Widzisz, a ja swoje wszystkie karty zawsze kręciłem i nigdy nie było problemu. Gdy zaś raz kupiłem kartę fabrycznie podkręcona (evga gtx 960 Ssc) to padła po 3 miesiącach, bez OC z mojej strony. Karma?

Link to post
Share on other sites

wydajnosc.png

 


"Wszystkie konstrukcje okazały się szybsze od naszego modelu referencyjnego. Niestety, nie są to duże różnice. Najwydajniejsza osiągnęła jedynie 107,74% wydajności modelu odniesienia. Nie jest to dużo, szczególnie że różnica w cenie pomiędzy najtańszym a najdroższym modelem wynosi 160 zł. Wydajność nie jest więc kluczowa, a żeby wyłonić zwycięzcę, należało przyjrzeć się także innym cechom, takim jak kultura pracy układu chłodzenia."

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Przemku czy mógłbyś przedstawić testy czy to na pewno 2 fpsy? Chętnie bym skorzystał z takiego testu...
 

 

7% różnicy w stosunku do najwolniejszej karty. 

 

30FPS * 1.07 = 32.1FPS   czyli różnica 2 klatek. 

Link to post
Share on other sites

te fabryczne OC o kilkadziesiąt Mhz to jest tani "chłyt marketingowy" gó**o to daje w grach, na zasadzie błędu pomiarowego, ja u siebie mam podkręconą o 130Mhz (żadna fabrycznie tyle nie jest podkręcona) i w niektórych grach może 2-3 fpsy różnicy, większa różnica jedynie z smarkach, no ale kto gra w benchmarki :D

Link to post
Share on other sites

@Up ale jak pięknie te cyferki wyglądają! Aż 107% wydajności!!! :D

 

@Bodzio Po to jest forum, żeby zapytać ludzi którzy sprzęt mają u siebie i mogą potwierdzić co i jak. Nie musisz im wierzyć, ale nie wmawiaj że widzisz 2-3 FPS...

 

We wszystkich recenzjach praktycznie jest info, że JEDYNE czym te karty się różnią to układ chłodzenia (kultura pracy, temperatury).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...