Skocz do zawartości

Montaż LED w komputerze.


Recommended Posts

Witam, od niedawna jestem posiadaczem nowo złożonego komputera. Chciałbym troszkę dodać mu modyfikacji, mianowicie pasków LED. Posiadam obudowę Zalman Z3 Plus, zasilacz chieftec 600W oraz płytę główną Gigabyte GA-Z270 GAMING K3. Mój post na forum napisany jest, w celu uzyskania następujących porad:

- Czy LEDy zwykłe (Do oświetlenia pokoju) po odpowiednim skróceniu będę mógł umieścić w komputerze i jak dokonać takiego montażu ?

- Czy będę musiał zakupić LEDy specjalne, które przeznaczone są do oświetlania obudowy komputera ? Jeżeli tak, to jakie ?

Jeżeli ktoś posiada jakieś najlepsze rozwiązanie bardzo bym prosił o pomoc.

 

Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi i poświęcony dla mnie czas. Pozdrawiam ;).

Link to post
Share on other sites

Cześć,

A więc kupujesz zwykłą taśmę led 12 v,

do wyboru masz diody smd 3528/2835 lub smd5050 zależny jak mocne chcesz oświetlenie,

robisz wtyczkę zasilania molex lub sata zależy na czym ci wygodniej,

podłączasz świeci,

taśmę przed montażem w kompie zawsze od tyłu warto podkleić taśmą izolacyjną oraz potem dwustronną by do czegoś ją przyczepić 

Edytowane przez sony21
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam, podepnę się pod temat. Zakupiłem taśmę led która jest zasilana przez USB, do tego kupiłem kabelek 4 PIN- USB A aby wyprowadzić wewnątrz komputera USB do zasilenia taśmy LED, niestety jak zauważyłem później na płycie głównej (ASROCK AB350 PRO4) złącze do podłączenia USB jest 9-pinowe. Dlatego proszę o pomoc i wskazówki gdzie mógłbym i w jaki sposób to podłączyć. Taśma na napięcie 5V. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...