Skocz do zawartości

Cichy zasilacz ~500w oraz cichy wentylator do procesora


Recommended Posts

Zestaw, który niedawno zakupiłem

i3 8100

AS Rock Z370 PRO4

8gb ram 2666mhz

Silentium Regnum RG1 black

 

i połączyłem z moim sprzętem:

bequiet 600w

samsung evo ssd 250gb

radeon hd 7700 (w przyszłości pewnie kupię jakąś kartę w okolicy 1000zł)

 

Zasilacz niestety piszczy (ma 8 lat) więc chcę go wymienić na nowy. Tak jak napisałem kartę w przyszłości wymienię więc zasilacz musi dać radę. W polecanych zestawach jest Thermaltake TR2 450W, poradzi sobie ? Jak wypada jeśli chodzi o głośność? 

 

Zastanawiam się czy nie lepiej odłączyć kartę graficzną, bo ta zintegrowana jest i tak lepsza od tego radeona? Pogrywam czasami w Cities Skylines więc jakiejś tam grafiki potrzebuję...

 

Wydaje mi się, że box'owe chłodzenie procesora jest dość głośne, czy SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 z polecanych zestawów będzie cichszy czy tylko po prostu wydajniejszy od box'owego chłodzenia? 

Pytania są o zasilacz, kartę oraz chłodzenie procesora więc nie widziałem, w którym temacie umieścić pytanie...

Edytowane przez gucci
Link to post
Share on other sites

 

 

: silentiumpc vero l2 500w za 180zł

Szkoda pieniędzy, niska jakość wykonania, słabe kondensatory, krótka gwarancja. 

 

Za 200zł nie dostaniesz cichego zasilacza, tym bardziej ~500W.

Ja bym wstrzymał się z cichszym coolerem na CPU i zainwestował w lepszy zasilacz.

Jest BQ Pure Power 10 400W z dość cichym wentylem na przetwornicy DC-DC, ale tutaj znowu wchodzi opłacalność na tle CX550M równiez na DC-DC z 5 letnią gwarancją za 260zł.

Za 300zł jest jednostka o dwie klasy lepsza w postaci Seasonic Focus Gold 450W https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gold-450-ssr-450fm-80plus-gold-450w-p1170205

Takie 450W wystarczy spokojnie nawet gdybyś chciał kiedyś dorzucić GPU pokroju GTX 1070 i poszedł w procesor z odblokowanym mnożnikiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...