Skocz do zawartości

Dla babci do 450 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bufeq,

Recommended Posts

Cześć,

 

Poszukuję telefonu dla babci gdyż poprzedni uległ wypadkowi (MyPhone Fun 5) - pęknięty wyświetlacz. Nowy kosztuje 110 zł, doliczając robociznę w postaci wymiany wyszedłby koszt drugiego takiego samego telefonu. Ta opcja odpada.

 

Do rzeczy:

 

  • budżet: 400-450 zł
  • gdzie zamierzasz dokonać zakupu: Media expert, Media Markt,  Komputronik, Morele, Sferis, X-kom, Rtv Euro AGD (wszystko jedno, byle sklep znany i najtaniej)
  • nowy czy używany: Nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza: 5-5.5 cali
  • preferowany system mobilny: Android
  • do czego będziesz używać urządzenia: Dzwonienie, pojedyńcze sms, czasem zrobienie zdjęcia. Aparat to nie priorytet
  • najważniejsze wymagania: Podświetlane przyciski, dobra jakość rozmów(głośnika) oraz długi czas działania na baterii. 

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje ;)

 

Pozdrawiam

Bufeq

Edytowane przez bufeq
Link to post
Share on other sites

@badi2 

Nie chciałbym podarować babci "cegły" mimo, że wiem, że zastosowania telefonu które wymieniłem mogłyby sugerowac tego typu rozwiązanie. Jednak gdy miała (nadal ma, bo tel działa) troche lepszy smartfon z duzym wyswietlaczem byłoby słabą opcją dawać jej teraz cegłopodobne coś ;)

 

@Bartek5035

Byłby to oczywisty wybór gdyby nie jeden mankament - brak podświetlenia klawiszy. To samo jest w modelu 5a i niestety to dyskwalifikuje obydwa modele z listy rozpatrywanych.

 

Myślałem nad MyPhone Prime Plus który może nie jest jakis rewelacyjny ale ma podświetlenie klawiszy, 2gb ram/16gb rom. Jedyna obawa to słabej jakości głośnik. Za tym modelem przemawia też to, że babcia miała właśnie niższy model z tej serii.

 

 

@Edit

Zakupiłem model MyPhone Prime Plus

 

Nie mniej jednak dzięki za propozycje ;)

Edytowane przez bufeq
Link to post
Share on other sites

Nigdy nie zrozumiem po co wciskać seniorom na siłę smartfona. Babcia tego na pewno potrzebuje? Może wolałaby zwykły telefon, prosty w obsłudze, pytałeś jej? Np. Nokia 230 - wyświetlacz 2.8' więc jak na tego typu telefon wcale nie taki mały.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Przesiadka z dużego ekranu 5" na ekran dużo mniejszy tj. 2.8" nie wydaje mi sie dobrym rozwiązaniem.

 

Nie pytałem babci czy potrzebuje takiego telefonu, bo to prezent urodzinowy. Babcia i tak odpowie "wszystko jedno jak będzie byle działał". Znam ją na tyle, że zdaje sobie sprawę, że mniejszy nie przydałby już tak do gustu.

 

Nie chciałbym żeby miała pod tym względem gorszy od poprzedniego, bo wizualnie tak właśnie by się prezentował ten z mniejszym ekranem.

 

Tak czy inaczej temat do zamknięcia - tel zamówiony.

Edytowane przez bufeq
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...