Skocz do zawartości

Wymiana chip'u BIOS'u. Parę pytań.


Recommended Posts

Witam. Jako, że nie mogłem podkręcić i5 2500K na AsRock'u Z77 Pro 4 to napisałem do support'u AsRock'a (nie mogłem ustawić wyższego mnożnika jak 37, nawet auto OC nie działało). Odpisali... Najprawdopodobniej coś poszło nie tak jak ktoś robił update BIOS (to ciekawe, bo na ich stronie jest tylko jeden BIOS P1.80, więc nie wiem jaki to update icon_wink.gif). Wiadomość oraz PDF'a i link, które umieścili w wiadmości wrzucam tutaj i mam pytanie. Tzn. Rozumiem, że trzeba kupić jakiś chip BIOS'u. Pytanie co to jest? Czy trzeba to jakoś "programować" czy tylko wymienić i ma działać? Czy to jest uniwersalne i pasuje do różnych płyt czy może trzeba konkretny model? Gdzie to można dostać? Czy jest to na tyle powszechne, że będą mieli w pierwszym lepszym serwisie? 

 

UQ79Rzt.png2UAPwrk.png

Edytowane przez bonusy4670
Link to post
Share on other sites

Sprawa jest prosta.

 

Kupujesz nowy lub używany pre-programowaną kostkę BIOS i wkładasz. Voila.

Kości są podobne u zdecydowanej większości producentów, jednak programowane są pod konkretny model i rewizję płyty głównej.

Z dostępnością nowych i używanych kości nie ma problemu, kosztuje to przeważnie 50-70 zł.

Problemów ze znalezieniem tego nie ma, nawet na alledrogo masz. http://allegro.pl/kosc-bios-chip-do-plyty-asrock-z77-pro4-i7153776193.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupujesz nowy lub używany pre-programowaną kostkę BIOS i wkładasz. Voila.

Aha. Dzięki. Czyli to nie jest jakoś lutowe z MB? Tylko wyjąć i włożyć.

 

BTW. Czy prawdopodobne jest aby przez tą kostkę komputer włączał się niekiedy z 5 min? (bo ostatnio jakoś rzadziej, ale czasami płyta ma taki kaprys, że włącza się z 4-5 min. Windows ładuje się normalnie, ale płyta dość długo potrafi boot'ować. Głównie jak dysk się zmienia jest taki problem). I czy prawdopodobne jest aby przez tą kostkę nie wszystkie porty USB działały? Bo mi nie wszystkie działają. To tak przy okazji pytam, czy po wymianie tej kostki BIOS, któraś z tych dolegliwości może zniknąć.

Edytowane przez bonusy4670
Link to post
Share on other sites

Aha. Dzięki. Czyli to nie jest jakoś lutowe z MB? Tylko wyjąć i włożyć.

 

BTW. Czy prawdopodobne jest aby przez tą kostkę komputer włączał się niekiedy z 5 min? (bo ostatnio jakoś rzadziej, ale czasami płyta ma taki kaprys, że włącza się z 4-5 min. Windows ładuje się normalnie, ale płyta dość długo potrafi boot'ować. Głównie jak dysk się zmienia jest taki problem). I czy prawdopodobne jest aby przez tą kostkę nie wszystkie porty USB działały? Bo mi nie wszystkie działają. To tak przy okazji pytam, czy po wymianie tej kostki BIOS, któraś z tych dolegliwości może zniknąć.

BIOS jest lutowany. Ponadto potrzebujesz programator do kości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...