Skocz do zawartości

i3 8100 czy ryzen 5 1600 +zestaw z płytą główną


Recommended Posts

Witam, ogólnie stoję przed problemem wyboru procesory + płyty. Koszt jaki chce ponieść za procesor i płytę nie może przekraczać 1200 złotych. W kwestii procesorów zastanawiałem się nad i3 8100 oraz nad ryzen 5 1600, tylko nie potrafię ocenić, który z nich bedzie lepszy. Podsyłajcie wasze propozycje zestawień, zaznacze jeszcze, że zestaw będzie wykorzystywany do grania z 16 GB ramu i grafiką 1060 6gb ewentualnie GTX 1070.

Link to post
Share on other sites

Polecasz zakupy na tym Hardpc bo szczerze nigdy nawet nie brałem pod uwagę tej strony ?

Dokładnie, poczekać jeszcze chwilę i przytulić i5-8400 i jakiegoś taniego mobasa. Jedyne pytanie jak ze wsparciem szybkiego ramu tam będzie...

Myślisz, że warto poczekać ? Ceny mobasów spadną ? Bo mimo wszystko te płytki pod coffe lake są niesamowicie drogie ;(

Kurde no szkoda super cena, ale przynajmniej powiedz mi, jak sie sprawował ten zestaw i z jakim GPU ??

Link to post
Share on other sites

 

 

Kurde no szkoda super cena, ale przynajmniej powiedz mi, jak sie sprawował ten zestaw i z jakim GPU ??
 

 

Karta z jaka pracowal to GTX 1050 2GB. Sprawowal sie zestaw calkiem OK. W sumie szkoda takiej plyty pod ten procesor. Nie da sie nic podkrecic, nie liczac minimalnie +3MHz na BCLK. Wydajnosc porownywalna z i5-6600k z z170, tyle ze podkreconym. 

Link to post
Share on other sites

@Morf

 

Kupujac zablokowany 8400 nie wykorzystasz potencjału Z370 (o ile w tańszych mobasach ruszy ram wyżej niż 2400 Mhz, bo tu może być jedyny problem).

 

Tyle że sensowny Z370 to koszt 700-750 pln, podczas gdy najtańsze płytki pod kawę maja być za 200-250.

 

Zestaw od kolegi @Cz0I0 ciekawy, dokładnie w takiej cenie powinno się dostać coś na budżetowych mobasach :D

Link to post
Share on other sites

@Morf

 

Kupujac zablokowany 8400 nie wykorzystasz potencjału Z370 (o ile w tańszych mobasach ruszy ram wyżej niż 2400 Mhz, bo tu może być jedyny problem).

 

Tyle że sensowny Z370 to koszt 700-750 pln, podczas gdy najtańsze płytki pod kawę maja być za 200-250.

 

Zestaw od kolegi @Cz0I0 ciekawy, dokładnie w takiej cenie powinno się dostać coś na budżetowych mobasach :D

Czyli proponujesz poczekać na te "budżetowe" mobasy ? wiesz może kiedy mają sie te plytki pojawić na rynku ?

Edytowane przez Morfeusz2
Link to post
Share on other sites

czekając dostaniesz siwych włosów

na dziś amd nie jest złe/cena

jutro może być lepsze

coffe jest zajefistą opcja tylko że drożej

może tańsze płytki pod coffe coś zmienią

tylko co potem?

mając i5 nie wiem na co zmienię

zen kusi,szczególnie ta nowsza wersja ;)

ala coffe scenariusz już napisano

Link to post
Share on other sites

Ja zdecydowałem się na Ryzena ze względu mimo wszystko na wsparcie AM4 jeszcze kilka lat. Wiadome jest, że Intel lepiej wypada w grach ale nie jest to jakaś przepaść która dyskwalifikuje na stracie. Wszystko zależy od zapotrzebowania danego użytkownika :) moze jak wyjdzie Ryzen 5 2600 to zje Intela? Kto wie :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...