Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy z i7 8700 bez K


Recommended Posts

Dzień dobry. Planuje zakupić zestaw komputerowy do gier z procesorem i7 8700 bez k. Nie planuję oc. Czy mógłby mi ktoś pomóc dobrać do tego płytę główną, ram (16gb), zasilacz, chłodzenie, obudowa, ewentualnie dysk ssd? Chciałbym aby wszystko działało bezproblemowo, nie grzało się mocno, wykorzystalo całą moc procesora w grach. Co do karty graficznej póki co nie kupuję ponieważ mam z poprzedniego komputera gtx970 i mam w planach później wymienić na gtx1080. Czy w budżecie do 3000zł jest możliwość skonfigurowania coś fajnego i spełniającego powyższe wymagania? Czy w dalszym czasie montując 1080 będzie dalej w porządku? Jestem w tym temacie zielony więc poproszę o pomoc. Dziękuję.

Edytowane przez Kuki181993
Link to post
Share on other sites

Dzień dobry. Planuje zakupić zestaw komputerowy do gier z procesorem i7 8700 bez k. Nie planuję oc. Czy mógłby mi ktoś pomóc dobrać do tego płytę główną, ram (16gb), zasilacz, chłodzenie, obudowa, ewentualnie dysk ssd? Chciałbym aby wszystko działało bezproblemowo, nie grzało się mocno, wykorzystalo całą moc procesora w grach. Co do karty graficznej póki co nie kupuję ponieważ mam z poprzedniego komputera gtx970 i mam w planach później wymienić na gtx1080. Czy w budżecie do 3000zł jest możliwość skonfigurowania coś fajnego i spełniającego powyższe wymagania? Czy w dalszym czasie montując 1080 będzie dalej w porządku? Jestem w tym temacie zielony więc poproszę o pomoc. Dziękuję.

Jak Ci się nie spieszy to może warto poczekać? Intel planuje wypuścić odświeżone coffee lake a po drodze będzie też nowa generacja ryzen`ów :)

Też planuję zmianę komputera ale wolę poczekać, bo może akurat w kwietniu/maju karty pójdą w dół ;)

Link to post
Share on other sites

Na start nie zmieścisz się z 16 GB DDR4

 

1 x  Intel Core i7-8700 /3.2GHz, 12MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI Z370-A PRO /intel Z370, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 1 x  SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black 1 x  A-Data SP920 128GB SATA3 (540/160MB/s) MLC 1 x  Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX RED 1 x  XFX Black Edition XTR 550W 135mm Gold Modularny

 

Pamięci dokładasz z czasem. GTX 1080 do takiego zestawu jak najbardziej będzie pasować. 

Link to post
Share on other sites

Jak możesz to najlepiej poczekać oto kilka powodów teraz dostępne są tylko płyty na Z370 które są robione typowo pod OC i są drogie a jak nie planujesz podkręcać to taka płyta jest ci niepotrzeban, niedługo wyjdą płyty z pozostałymi chipsetami i odświeżone procki więc bardzo możliwe że cena tej i7 troszkę spadnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...