Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym zapytać który z tych procesorów będzie mocniejszy? Chciałbym zrobić upgrade Dell'a E5500. Obecnie siedzi tam Intel T4400.

 

X9100: 3.06 GHz, FSB 1066 MHz, L2 6 MB   mogę kupić za ok. 60zł, używany
 

Q9100: 2.26 GHz, FSB 1066 MHz, L2 12 MB     mogę kupić za ok. 110zł, podobno nowy

 

X9100 jest dwurdzeniowy ale ma wyższe taktowanie, Q9100 czterordzeniowy ale teoretycznie chyba ciut wolniejszy. 

 

 

Laptopa używam do offica, internetu i chciałbym od czasu do czasu zagrać w csa 1.6. 
Na obecnym procesorze rozgrywka jest raczej mało komfortowa.

Pozdrawiam

Edytowane przez Rembi
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że mało prawdopodobne, by którykolwiek z tych dwóch ruszył. Bo jeśli producent laptopa nie przewidział na rynek urządzenia z takim procesorem to nie zadziała, bo nie będzie mikrokodu zawartego w BIOS do jego obsługi.

Najmocniejszy na który jest szansa, że ruszy to Core2Duo P8700. Po drugie procesor i być może przyspieszy pracę, ale w grach poprawy jakieś wielkiej nie będzie gdyż zintegrowany układ GMA 4500MHD ma na dzień dzisiejszy problem z obsługą wideo FHD.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Pewnie masz rację ale tutaj bardziej w grę wchodzi przywiązanie do tego komputera. Jest w idealnym stanie, dołożyłem mu dysk ssd, 4gb ram teraz czekam na procesor i myślę że jeszcze trochę mi posłuży zwłaszcza że jest to mój drugi komputer. W zasadzie teraz spełnia swoje zadanie ale jestem ciekaw czy lepszy procesor coś zmieni w kwestii cs'a chodź mocno ogranicza go zintegrowana karta graficzna, po za tym jest to według mnie sprzęt idealny. 

Link to post
Share on other sites

Ciekawostka taka, ze pomimo tego ze te CPU nie byly w ofercie DELLa z tym lapkiem, to przynajmniej jeden  (X9100) jest na pewno kompatybilny z tym modelem. Jest spora szansa ze quad tez by zatem ruszyl, ale nie wiadomo jak z sekcja zasilania i chlodzenia.

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_%28chipsets%29/GM45_Express.html

Jest tez kilka informacji na chinskich forach od osob ktore go zamontowaly i smigaja na nim.

Edytowane przez CzOlO
Link to post
Share on other sites

Dokładnie informacjami z tej strony sugerowałem się szukając kompatybilnych procesorów ;) q9100 fajnie wypada w benchmarkach i jest tani, ale bałem się że z 4 rdzeniowym procesorem mogą być jakieś problemy i oba początkowo brane pod uwagę procesory mają większy pobór mocy - 45W w porównaniu do t4400 czy t9800 które ciągnął 35W. Mogłyby się przegrzewać, dlatego wybrałem bezpieczniejszą chodź ciut droższą opcję.

Aczkolwiek jeżeli będę się nudził i miał wolne pare złotych to spróbuję pobawić się z q9100 :) 

Link to post
Share on other sites

Ech... Jakbyś czytał ze zrozumieniem to napisałem że ten laptop służy mi jako drugi komputer typowo do pracy biurowej w której śmiga aż miło. Office, 3 otwarte karty w chrome, i kilka innych dupereli a laptop chodzi bez zająknięcia. Dla niektórych jednak liczą się chyba tylko cyferki.

 

Co do ramu i dysku miałem to za darmo z demontażu laptopów które nie przetrwały w naszej firmie. Więc kosztowało mnie to aż 0zł.

 

Procesor T9800 jest już na swoim miejscu, wszystko działa poprawnie. To były dobrze wydane pieniądze ;)

 

Temat można zamknąć

Pozdrawiam

Edytowane przez Rembi
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...