Skocz do zawartości

Monitor 1000- 1500 zł, Internet, gry- Dell U2415 czy coś innego?


Recommended Posts

Witam

Tak jak w temacie. Cas najwyższy wymienić mojego starego Neca 19WV, który swoje już przepracował.

Zależy mi na dobrej matrycy nie męczącej oczu na ile to możliwe oraz ogólnej bardzo dobrej jakości obrazu. Skłaniał bym się ku temu Dellowu ewentualnie innemu.

 

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Napisz coś więcej. Jaka karta, jakie gry, czy wolisz coś mniejszego czy coś większego. W skrócie mogę napisać - lepiej szukać coś 27 cali z wqhd. Np:

https://www.morele.net/monitor-benq-ew2770qz-1255747/


Przyszłościowo i na długie lata.

Link to post
Share on other sites

Obecnie grafika to Radeon Sapphire HD5850 ale na wiosnę planuję zmianę platformy (jak tylko ceny się unormują) na coś pokroju GTX 1060 6gb wraz z i7. Preferował bym po obecnych 19' ok 24-25. 27 będzie dla mnie za dużo na ten moment

Jak mówię gry to drugi plan i pokroju Mafia II/III, Call of Duty WWII. Głównie to Internet, Office więc zależy mi na dobrej matrycy jak i samej jakości monitora.

Z tego co widzę to na papierze jest to taki standard wszystko jeśli chodzi o czas reakcji (matryce IPS), jasność czy nawet kontrasty.

Rozważałem przez chwilę dopłatę do Eizo EV2455 tylko pytanie czy warto dopłacać aż tyle.

Dell U2518d mnie zaciekawił z tym że matryca 16:10 nie będzie wygodniejsza do pracy?

Edytowane przez grizzly1
Link to post
Share on other sites

Do pracy przede wszystkim wyższa rozdzielczość. Jeżeli ten co podałem wyżej, jest zbyt duży to możesz pomyśleć nad tym:

https://www.morele.net/monitor-benq-pd2500q-1457273/

Posiada wszystko co potrzebujesz.

E: Co do tego Della co napisałeś wyżej - to nie widzę aby posiadał on takie technologie jak Flicker-Free. Więc lepszym wyborem byłby ten BenQ co podałem.

Edytowane przez Kurlo1
Link to post
Share on other sites

Ten Dell posiada panel DC a nie marketingowy bełkot w postaci flicker-free nic nie mówiącego. Oczywiście że wygodniejsze będzie1440p niż 1920x1200. Eizo tak ale tylko w promocji, Komputronik miał ten monitor ostatnio w sensownej cenie. Normalne ceny tych monitorów nie są adekwatne.

 

http://www.eizo.pl/zmeczenie-oczu/zmeczenie-oczu-podswietlenie-led/

Edytowane przez vikingpl
Link to post
Share on other sites

Ten dell mnie zainteresował. Parametry wyglądają dobrze. Z tym że na ogół jest dostępny z gwarancją ale 3 letnią (komputronik, x-kom). Z tego co widzę to ma niby HDR ale ponoć to tylko marketing i nie odpowiada to prawdziwemu HDRowi.

 

A co powiecie na tego Neca?

https://www.komputronik.pl/product/184099/nec-ea244wmi-czarny-.html

 

Monitor chciał bym na min kilka lat więc dobrze by było kupić możliwie najlepszy

Edytowane przez grizzly1
Link to post
Share on other sites

W emag masz go za niewiele więcej niż w innych sklepach 3YW a zdarza się nawet że w promocji bywa tańszy. Jeśli chcesz korzystać z HDR w Windows to i tak nie ma się co nastawiać, bo walczą z tym od wielu miesięcy i efekt słaby. Jeden wielki bug. Jak dla mnie te wszystkie nec-i i eizo to przerost formy nad treścią. Parametry mają jak inne monitory rynkowe 5 lat temu a cenę jak nowoczesne monitory innych firm. Trzeba pamiętać że to są cały czas monitory biurowe i typowy Kowalski żadnej różnicy nie zobaczy. Jeszcze gdyby były jakoś szczególnie selekcjonowane i ta japońska technologia faktycznie coś dawała. Ale opinie jasno pokazują że możesz kupić śmieć który na rynek nie powinien trafić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...