Skocz do zawartości

Czy taki komputer do 6500zł bedzie dobry, i czy w ogóle będzie działał ten zestaw


Recommended Posts

Cześc,

 

Ostatnio bardzo mocno zastanawiałem się nad kupnem nowego komputera i wziąłem się za składanie go na morele.net ( Mój budżet to MAX 6500 może troche więcej ). Ostatecznie udało mi się złożyć coś takiego https://www.morele.net/inventory/info/e2e38a45/ ( uprzedzając nie znalem się na tym zbytnio ale przez ostatni tydzień starałem się nauczyć podstaw ).

Prosiłbym o rade czy to dobry zestaw z takim budżetem.. A! i czy to w ogóle będzie działać i nic mi nie umknęło!

 

Czy nie ma np. tańszych ale też prawie takich samych zamienników bo szczerze nie jestem pewny co do karty graficznej ale jak oglądalem sporo recenzji to spisywała się niezle. 

 

Bardzo proszę o wypowiedzenie się na ten temat jakiś ogarniętych osób w tej sprawie.   :(

-komputer oczywiscie do gier.

-nie będe raczej nic podkręcał.

- mam zamiar kupić gdzieś za 2,3 mies 

Edytowane przez alek121pl
Link to post
Share on other sites

Jeżeli komputer ma być składany za 2-3 miesiące, to nie warto teraz zawracać sobie głowy szukaniem części, ponieważ ceny mogą się zmienić, obecnie karty poszły bardzo w góre, do niedawna w tej cenie miał byś gtx 1070

 

Najlepiej napisz temat 2 tygodnie przed zakupem:-)

 

Miałem na myśli taki szablon (jakby ktoś mógł, to dajcie go w spoiler, jestem na telefonie:)

 

Zastosowanie komputera :

Maksymalna kwota :

Kiedy zamierzam kupić komputer? :

Których części potrzebuję :

Czy będę podkręcać sprzęt? :

Rozdzielczość mojego monitora i model :

Specjalne wymagania :

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

Własna propozycja zestawu :

Inne :

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=248432

 

Bez karty 4600zl, ssd na system starczy skoro w swoim zestawie dales tylko hdd, zasilacz z certyfikatem gold plus modularny gwarancja 10lat, procesor bez k skoro i tak nie bedzie oc wiec i plyta troszke tansza,

Co do karty albo przeczekasz na zintegrowanej albo kupujesz jakas uzywke z gwarancja i czekasz na lepsze czasy.

 

Jesli chcesz kupic za 3 miesiace to nie ma co liczyc na jakies wielkie obnizki, jedynie to bym patrzyl bo morelach x kom itp czy w tym czasie 3 miesiecy nie bedzie promocji na np ramy czy ssd.

Edytowane przez Tirell
Link to post
Share on other sites

Okej tak zrobie ale napisz mi tylko prosze jak sie znasz, czy ta konfiguracja podzespołów by ze sobą współgrała czy dobry socet czy pasowaly by ramy, procesor i karta graficzna do tej płyty głownej

 

 myślisz ze na początku maja / kwietnia te karty graficzne spadną dużo w dół ? Bo nie zapowiada się ze te koparki bitcoinów nie będą już sie zwracały ): 


https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=248432

 

Bez karty 4600zl, ssd na system starczy skoro w swoim zestawie dales tylko hdd, zasilacz z certyfikatem gold plus modularny gwarancja 10lat, procesor bez k skoro i tak nie bedzie oc wiec i plyta troszke tansza,

Co do karty albo przeczekasz na zintegrowanej albo kupujesz jakas uzywke z gwarancja i czekasz na lepsze czasy.

 

Jesli chcesz kupic za 3 miesiace to nie ma co liczyc na jakies wielkie obnizki, jedynie to bym patrzyl bo morelach x kom itp czy w tym czasie 3 miesiecy nie bedzie promocji na np ramy czy ssd.

 

no wlaśnie teraz jest niezła promocja na i7-7700K o 300zł mniej kosztuje od 7700 bez k    tez z K  jest mocniejsza I TAŃSZA :D więc myśle ze się chyba opłaca :/

Edytowane przez alek121pl
Link to post
Share on other sites

Nie spadna, nawet jak koparki przestana sie oplacac to zanim sklepy zejda z ceny to minie kilka miesiecy.
Przeciez jesli np taki sklep jak morele kupil 10 tysiecy kart graficznych juz po tych wysokich cenach to musi je sprzedac po mniej wiecej takich samych zeby sie to chociaz zwrocilo, przeciez nie obnizy ceny 1060 do 900 pln jak kupili za wiecej.

 

Co do karty to raczej szukalbym na alledrogo/olx starszych kart (moze uda sie z gwarancja) bo z nowych np 1050ti juz nawet po 1000pln kosztuja niektore wersje.

Link to post
Share on other sites

W tym zestawie co podales to tak, komputer sie wlaczy ale :

 

Po 1: Napisales ze nie masz zamiaru podkrecac procesora to po co wybrales procesor z litera K? Bez sensu

Po 2: Zaproponowalem Ci procesor wyzszej generacji ktory ma 6rdzeni/12watkow i kosztuje o 200 zl wiecej od twojego ktory ma 4rdzenie/8watkow.

Po 3. Zasilacz 10lat gwarancji, w pelni modularny.

Edytowane przez Tirell
Link to post
Share on other sites

kurcze tylko i7-8700  ma socet 1151 ale coffe lake   a ja własnie chciałem samo 1151 pod to wybierałem płyte główną :/ 

 

no ale faktycznie masz racje ze chyba sie opłaca 8700 ale coffe lake..........


W tym zestawie co podales to tak, komputer sie wlaczy ale :

 

Po 1: Napisales ze nie masz zamiaru podkrecac procesora to po co wybrales procesor z litera K? Bez sensu

Po 2: Zaproponowalem Ci procesor wyzszej generacji ktory ma 6rdzeni/12watkow i kosztuje o 200 zl wiecej od twojego ktory ma 4rdzenie/8watkow.

Po 3. Zasilacz 10lat gwarancji, w pelni modularny.

 

<script> //</script>chłodzenie które podałeś nie ma gniazda procesora jakim jest 1151 coffe lake :/ jest samo 1151 i inne 

Link to post
Share on other sites

okej dzięki za rady https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=248465    teraz ?

 

myślisz ze to będzie nie głupi zestaw ?    ( bez karty oczywiście ) 

 

i czy w ogóle bedzie działał!?  :rotfl:


zmieniłem chłodzenie i zasilacz      bedzie okej taki zestaw ( do gier tier 1 )  oczywscie jak bedzie dobra karta graficzna ale nie mam wgl pomysłu jaką kupić....

Edytowane przez alek121pl
Link to post
Share on other sites

Zasilacz dobry wymiarowo, ale polecają Ci lepsze zasilacze konstrukcyjnie :-)

 

Nie tylko moc ważna, ważne jest to jakie ma wnętrze, zabezpieczenia, certyfikaty.

 

<script> //</script>    mam jeszcze jedną prośbę, wyczaiłem MSI GTX 1070 GAMING X 8GB w bardzo dobrej cenie ale wlasnie moj zasilacz nie ma tych pinów 8 i 6 ktore są potrzebne do tej karty XD mogłbys mi polecic jakis dobry zasilacz z tymi pinami   bardzo prosze

Edytowane przez alek121pl
Link to post
Share on other sites

 

 

mam jeszcze pytanie czy karta

 

Oczywiście nie myśl o zakupie tej karty w takiej cenie i ogólnie patrz na ceny bo 1070 MSI Gaming X to cena GTX 1080 typu ZOTAC czy Palit. 

 

 

 

okej dzięki za rady https://www.morele.n...onfigId=248465   teraz ?
 

 

Obudowa nic szczególnego. Brak piwnicy przy pełnym oknie to dość kiepskie rozwiązanie. Patrz Fractal Define C czy Meshfiy. 

SSD na TLC warto podmienić na TLC. Zasilacz jak wcześniej pisali. Dopłata do Dark Rock 3 trochę na siłę przy 8700 stock. 

 

Chłodzenie - SPC Fortis 3

Zasilacz - Seasonic Focus 550W

SSD - ADATA SP 920

Obudowa - Define C / Meshify C

 

Cenowo będzie praktycznie tak samo. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...