Skocz do zawartości

Porada w składaniu komputera 5000 PLN


Recommended Posts

Witam!

Złożyłem taki oto zestawik i bardzo chciałbym prosić o poradę głównie w temacie karty graficznej.
Chodzi mi mniej więcej o to, że:

 

Czy ten zestawik w cenie 5153 to dobry interes i czy może można zmniejszyć koszty zmieniając jakąś część równocześnie nie tracąc na tym jeśli chodzi o wydajność i jakość? Zakładając, ze budżet to 5200.

Jeśli chodzi o kartę graficzną to wybrałem jedną z najtańszych 1050 jakie znalazłem gdyż podobno aktualne ceny kart to jakaś porażka. Celowałem w 1060 6GB do tego zestawu ale stoją teraz po 1800zł, z tego co wyczytałem to tragedia taka cena.

 

Wymyśliłem, że może to dobry pomysł zainwestować w jakąś tanią 1050 i za jakiś czas (nie wiem ile dokładnie ale np za rok) wymienić ją na 1080Ti która podobno może spaść ze swojej ceny już w maju tego roku.

-Czy chcąc wymienić tą 1050 zmieści mi się w środku 1080Ti?

 

-Czy takie samodzielne majsterkowanie to dobry pomysł czy może lepiej udać się z tym do kogoś bardziej obeznanego, jakiegoś "komputerowego mechanika"?

 

-Oraz, może lepiej jednak zapłacić te 1800zł za 1060 6GB i nie kombinować?

 

Zaplanowałem, że komputer ma mi posłużyć na bardzo długo, najprawdopodobniej do końca mojego życia :P bez wymieniania czegokolwiek bez potrzeby. Dlatego dylematem jest wybór pomiędzy 1050 i zmiana po jakimś czasie na 1080 lub inwestycja w 1060 6Gb i nie ruszanie w nim już nic aż do śmierci. 

 

Procesor 8700K bo mam zamiar go podkręcić (podobno to nie aż takie trudne).

Zestaw typowo do gier Wiedźmin 3, Arma 3 oraz streamingu i prawdopodobnie do obróbki filmów chociaż ciągle z większym naciskiem na gry.

Ponadto chciałem się zapytać jak to jest w tych obudowach z napędem (tak jestem strasznie zielony) czy znajduje się w nich miejsce na stację dyskietek czy trzeba kupić osobno napęd zewnętrzny czy jak to w końcu jest :D

Pozdrawiam :)
 

PC_6_V1.jpg

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy chcąc wymienić tą 1050 zmieści mi się w środku 1080Ti?

 

Tak

 

 

 

Czy takie samodzielne majsterkowanie to dobry pomysł czy może lepiej udać się z tym do kogoś bardziej obeznanego, jakiegoś "komputerowego mechanika"?

 

Wyglądasz na tyle pewnie, że spokojnie sobie poradzisz z wymianą karty graficznej. 

 

 

 

Oraz, może lepiej jednak zapłacić te 1800zł za 1060 6GB i nie kombinować?

 

 

Zaplanowałem, że komputer ma mi posłużyć na bardzo długo, najprawdopodobniej do końca mojego życia

 

Warto poczekać. Krpyto poleciało łeb na szyję. Oby zaraz rynek się uspokoił. Jeżeli mowa o graniu w FullHD, to i GTX 1080 w cenie ~ 2300 zł będzie dobrym wyborem. Wcale nie taka duża dopłata do obecnych cen GTX 1060

 

 

 

Ponadto chciałem się zapytać jak to jest w tych obudowach z napędem (tak jestem strasznie zielony) czy znajduje się w nich miejsce na stację dyskietek czy trzeba kupić osobno napęd zewnętrzny czy jak to w końcu jest

 

Jak nie ma zatoki wew 5.25 cala, to napęd tylko i wyłącznie zewnętrzny pod USB. 

 

Jeżeli chodzi o sam koszyk. SSD na Iridium Pro na kościach MLC. Dysk na P300 od Toshiby w tej samej cenie. Reszty bym nie zmieniał. Ewentualnie dbając bardziej o temperatury obudowa Meshify C. 

 

Zastanów się też na odpuszczeniem GPU. Póki co jazda na iGPU w jakieś mniej wymagające gry. Spadek krypto może szybko unormować sytuację na rynku kart. GTX 1050 nie poszedł i nie idzie w górę więc raczej tak czy siak masz tutaj takie zabezpieczenie. 

 

 

 

Czy ten zestawik w cenie 5153 to dobry interes i czy może można zmniejszyć koszty zmieniając jakąś część równocześnie nie tracąc na tym jeśli chodzi o wydajność i jakość?

 

O ile zestaw będzie służyć do gier FullHD, to oszczędność ~ 350 zł na zejściu do 8700 stock z zegarem 4,3 GHz dla obciążonych 6 rdzeni.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

 

Warto poczekać. Krpyto poleciało łeb na szyję. Oby zaraz rynek się uspokoił. Jeżeli mowa o graniu w FullHD, to i GTX 1080 w cenie ~ 2300 zł będzie dobrym wyborem. Wcale nie taka duża dopłata do obecnych cen GTX 1060

Słyszałem, że karty mogą tanieć pod koniec lutego/początku marca bądź w maju, ciekawe ile z tego jest prawdy. Jeśli będę mógł dostać 1080 za te kilka miesięcy w cenie 1060 to jasne, że mogę poczekać. Aktualny sprzęt z jakiego korzystam ma problemy z udźwignięciem Skype ale przyzwyczaiłem się na tyle, że wytrzymam jeszcze trochę czasu. Chciałbym złożyć bardzo dobry zestaw za jednym zamachem i już w nim nic nie kombinować, dlatego zależy mi na jak najlepszym sprzęcie, oczywiście w rozsądnej cenie, dlatego mogę uzbroić się w cierpliwość

 

Zabieg kupna 1050 i zamiany po czasie na 1080 to wyjście awaryjne gdyby okazało się, że stwierdzicie, że to bardziej opłacalne niż czekanie.

 

 

 

 

Jak nie ma zatoki wew 5.25 cala, to napęd tylko i wyłącznie zewnętrzny pod USB.    Jeżeli chodzi o sam koszyk. SSD na Iridium Pro na kościach MLC. Dysk na P300 od Toshiby w tej samej cenie. Reszty bym nie zmieniał. Ewentualnie dbając bardziej o temperatury obudowa Meshify C. 

 

Sprawdziłem i jednak napęd zewnętrzny.

Zmieniłem w koszyku SSD i HDD.

 

2323.jpg

 

O ile zestaw będzie służyć do gier FullHD

 

 

Jak już wspomniałem, zestaw który chce złożyć ma mi posłużyć na bardzo długie lata bez kombinowania w nim dlatego bardzo zależy mi na najwydajniejszych "najlepszych" częściach w +/- rozsądnej cenie (o ile to nie jest dopłata rzędu prawie dwóch tysięcy złotych do zawyżonej ceny produktu). Stwierdziłem, że najpierw złożę porządną jednostkę, następnie zakupię monitor oczywiście Full HD + myszka i klawiatura.

 

Zakupić cały sprzęt mam zamiar do początku Czerwca tj. jeśli ceny będą w porządku w Marcu zakupie sprzęt w Marcu jeśli w Kwietniu to w Kwietniu etc. Wiem, że nikt nie jest w stanie mi powiedzieć kiedy ceny będą najlepsze ale zawsze prognozy ludzi bardziej zaznajomionych z tematem są dla mnie ogromnie pomocne dlatego dzięki @@kajtek.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...