Skocz do zawartości

2 sloty ram przestały działać


Recommended Posts

Witam, mam problem tego typu, ze gdy wkładam pamięć do 1 lub 2 slotu ram, komputer nie chce odpalić. Włącza sie ale nie wyświetla nic na monitorze. Gdy przerzucę kości na 3 i4 slot, wtedy działają. W programie cpuz pokazuje mi single channel. A wszyTsko to zaczęło sie dziać jak zdemontowalem proc, zeby przeprowadzić delid. Pózniej zauważyłem ze 2 piny socketu były ze sobą złączone i zgięte, po czym je naprawiłem, ale problem nadal jest. Moje pytanie brzmi, czy wina lezy po stronie proca, czy tez pp stronie płyty ?? Komputer działa na 3i4 slocie ram, ale zauważyłem lekki spadek wydajności w grach. W planach miałem dokupić kolejne 8gb ram zeby miec 16gb. Czy 16gb na 2 slotach w single channel bedzie podobnie wydajne do quad 16gb lub dual 16gb ? I czy jest możliwość sprawdzić jakimś programem czy to aby nie procesor sie zepsuł ??. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co to za platforma? Jak to był s1150 i Haswell  to przy nieostrożnie wykonanym  delidzie mogłeś uszkodzić CPU, bo on ma na laminacie obok rdzenia dodatkowe układy pod IHS`em. Nie wiem czy tam właśnie nie jest umiejscowiony kontroler RAMu oraz kontroler napięć. Możesz jeszcze raz dokładnie sprawdzić piny w sockecie może jeszcze jakieś przeoczyłeś, w końcu jest ich 1150/1151 ;)

Link to post
Share on other sites

Ok sprawdzę jutro bo dzis w pracy jestem :). 1150 socket. 4770k. Delid wykonany 100% ok. Czuje ze to płyta główna, wiec obejrzę te piny jeszcze raz. Czyli zwarcie dwóch pinów, nie mogło wpłynąć na permanentne uszkodzenie slotów ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...