Skocz do zawartości

Nowa myszka ~100-150 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wid3l3c,

Recommended Posts

§  Budżet: ~100-150 zł (nie dyskwalifikuję rynku wtórnego)


§  Jakiej myszki obecnie używasz: Logitech G502 / wcześniej 2x G5 przez prawie 10 lat


§  Jaką masz obecnie podkładkę: Steelseries QCK+


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 1200


§  360° w grach FPS: ~32 cm


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): CS:GO


§  Ile przycisków używasz w myszce: 4 + rolka (w tym 2 kciuk, LMB, RMB)


§  Chwyt: palm / claw


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 13,5-14 cm


 


 


Dlaczego chcę zmienić mysz:


 


O ile G502 kształtem dość dobrze mi pasuje do codziennego użytkowania, jakoś nie sprawdza za bardzo się ona przy claw gripie jak gram w CSa.


Jest za ciężka. Dodatkowo podczas grania drażni mnie kabel w oplocie - potrafię go sobie ułożyć by nie był zanadto kłopotliwy, ale uciążliwa jest dla mnie jego dodatkowa waga.


 


Na czym mi zależy?


W G502 bardzo mi pasują gumowe boki. Raczej nie mam problemu z pocącymi się dłońmi, obecność gumy sprawia fajne wrażenie.


Bardzo istotne jest dla mnie czucie LMB, w G502 klik jest rewelacyjnie precyzyjny i nie trzeba przykładać jakoś wielkiej siły by go wcisnąć.


Gładki kabel, niska waga.


Potrzebuję 2 przyciski pod kciuk.


W kwestii sensora - brak akceleracji.


Bezawaryjność.


 


 


Swojego czasu byłem w Euro i macałem sobie produkty Roccata, a dokładnie Roccat Kova.


Bardzo mi się spodobała na pierwszy rzut oka i dotyk ręki, mogłem sobie nią poszurać po ichniej podkładce Roccat Kanga i bardzo mi się podobał ślizg.


Jednakże sporo negatywnych opinii się o niej naczytałem w kwestii dużej awaryjności.


 


Siostra Kiro okazała się być dla mnie już za mała - to tak apropos wymiarów.


 


Jak byłem w euro cyknąłem fotkę jak ręka leży na Kova - i jak pisałem, ten chwyt na niej bardzo mi odpowiadał.


37334217_20171219_2027401.jpg


 


Może się wydawać za krótka, ale jak słowo daję, byłem zaskoczony wygodą.


Lecz wiadomym jest, w domu na swoim stanowisku będzie co innego i zaczną wychodzić kwiatki - jak ze wszystkim :)


 


 


W kwestii używek nie mam żadnych oporów przed zakupem takowej - oczywiście w granicy rozsądku, oczekuję co najmniej stanu bardzo dobrego, nie nówka z pudełka ale uszanowana.


 


Ma ktoś jakieś sugestie/podpowiedzi - jeżeli nie Kova, to na co zwrócić uwagę?


Po tym jak poślizgałem się na podkładkach Roccata i pomacałem innych producentów w porównaniu do mojego QCK Plus - ten jest zdecydowanie bardziej szorstki i chyba pomyślę nad wymianą również podkładki... ale powiedzmy że nie to jest obecnie przedmiotem dyskusji :)


Dzięki!


Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Głównie widzę tutaj DM1 Pro, która niestety się wyprzedała.

Model wyższy (Pro S) ma najlepszy obecnie sensor - PMW3360, ale jej cena to okolice 200zł, choć doszukałem się:

https://www.olx.pl/i2/oferta/gamingowa-myszka-dreammachines-dm1-pro-s-CID99-IDrySq9.html#:376dd223b7

 

Jeżeli chcesz sprawdzić jej kształt, szukaj Sensei'a 310.

DM to refresh starszej partii Steelseries, czyli wszelakich odmian Sensei'a.

Głównie, nie ma przycisków po prawej stronie i silikonowych boków.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za sugestię, ciekawa propozycja.

 

Co do DM1 Pro / S

"Do poprawki nadal kwalifikuje się przewód USB, który jest bardzo sztywny."

To ją niestety automatycznie dyskwalifikuje, jestem obecnie śmiertelnie obrażony na kable w oplocie :)

 

Dałeś mi nieco do myślenia, ale to za chwilę.

 

Czy orientujesz się w kwestii różnic pomiędzy Pro S a wersją Pro? Bo tę drugą mogę mieć za ponad połowę ceny podanej przez Ciebie Ski.

Na pewno przy okazji zapoznam się z kształtem i ergonomią wskazanego Senseia.

 

 

Wracając, teraz  się zastanowiłem, czy z ciekawośći po prostu nie spróbować wymienić kabla w G502 (albo w przypadku zakupu DM1) na taki z "myszki z marketu" której jego giętkość po prostu będzie mi odpowiadać - w końcu wszystkie są takie same :)

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Recenzje radzę czytać tutaj:

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/dm1-pro-s/

 

Różnica to głównie sensor i brak sterowników w Pro.

Nie ma co zarzucić PMW3310 w podstawowej wersji, oprócz "feelingu", ale nie każdy go odczuwa - niuans.

Pro S z ogłoszenia wydaje się być solidnym wyborem, starałem się zmieścić w 150 złotych.

 

Wagi G502 nie zmienisz samym kablem :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Póki co zrobiłem jak pisałem z tym kablem.

 

Kupiłem uszkodzonego Razer Deathadder 2013 i wyciągnąłem z niego przewód.

Wcisnąłem go do swojej G502 i.... odmieniło to myszkę niebotycznie.

Wystarczyło jedynie przełożyć piny we wtyczce.

 

Jeżeli chodzi o te "złącze elastyczne" które zabezpiecza kabel przed ułamaniem przy wyjściu z obudowy oraz jego gniazdo - spasowało wszystko idealnie. Jest lekka szczelina powyżej, ale całość siedzi na mur beton sztywno - tak jak powinno.

 

Od owego złącza do wtyczki kabla jest nieco za dużo, ale idzie go upchnąć pod PCB.

 

Kabel dużo lżejszy i elastyczniejszy.

W końcu zniknęło odczucie ciągnięcia kabla za sobą przy długich ruchach - po prostu wrażenie jak na myszce bezprzewodowej :D

 

Tylko coś popierdzieliłem ze scrollem przy składaniu, bo przycisk rolki podniósł się na sprężynkach i nieco przeskakuje na nich przy wciskaniu - jakby się lekko blokowało na sprężynkach przy ściskaniu.

 

Nie mniej jednak myszka zyskała drugie życie i jestem bardzo zadowolony z tej wymiany.

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...