Skocz do zawartości

Windows Vista- Avast wykrywa uszkodzenia rejestru


Recommended Posts

Witam. Zainstalowałem dziś po formacie partycji ,Windowsa Vistę, zgrałem sterowniki z pendriva, połączyłem się z netem i odpaliłem instalkę Avast free antywirus ( w sumie nie powinno się łączyć  netem bez zainstalowanego antywirusa , ale Avast ma tylko taka formę pobierania plików do instalacji ). Po przeskanowaniu partycji systemowej Avast wykrył 195 uszkodzeń rejestru ( na świeżo zainstalowanym systemie !). Dodam że laptop nieprzyjemnie zamula.

 

W Avaście pojawiła się opcja wykupienia licencji i naprawy tego, gdy rezygnowałem pojawiła się opcja że mogę dostać 60 dniową wersje za 0 zł. Gdy zaakceptowałem, chcą abym podał dane karty płatniczej, co mnie mocno zaniepokoiło. Skoro jest bezpłatne to poco im dane mojej karty ? To normalne ?

 

Sprawdziłem laptopa pod względem sprzętowym, i wszystko jest ok.

Skąd więc mogą się brać te uszkodzenia rejestru ? Możliwe że pobrany prze zemnie obraz Windowsa Visty jest w jakiś sposób uszkodzony/zawirusowany ? Może to ten Avast przekłamuje ? Może jednak znacie jakąś inną przyczynę ?

 

Link to post
Share on other sites

Mialem kiedys darmowa wersje Avasta przez bardzo dlugi okres czasu - sporo stron na ktore wchodzilem i niektore pliki wykrywal jako szkodliowe oprogramowanie.

Teraz "jade" na bezplatnej rocznej licencji Kaspersky Free Antivirus ktora swojego czasu byla do pobrania - nie wiem czy dalej mozna ja aktywowac.W porownaniu do Avasta to niebo a ziemia :)

Odinstaluj tego Avasta i ewentualnie zainstaluj jakis inny darmowy antywirus.

Link to post
Share on other sites

Zamula=Vista, laptop firmowy? Jak nie to ja się jeszcze dziwię, że masz Viste zamiast Windows 7 czy 10 "Student Edition" od Jacka Sparow-a. Avast to szrot czy płatny czy darmowy. Jak kolega wyżej radzi ale ten Kaspersky pewno zabije Twojego laptopa z tą Vistą.

Link to post
Share on other sites

Vista, Avast... co za kombinacja.  Nie wiem jakiego masz kompa, ale lepiej już jednak „siódemkę" postawić lub XP a Avasta to sobie podaruj.

Jest wiele innych lepszych , nawet darmowych rozwiązań.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...