Skocz do zawartości

AMD Ryzen - pomoc w wyborze CPU i płyty


Recommended Posts

Witam Wszystkich !

Wstępnie wybrałem procesor AMD Ryzen 1600x i potrzebuje do niego płytę główną, budżet max 500-600 pln. Co byście polecili ? 

Zastanawiam się czy jednak nie lepiej poczekać i kupić Ryzen 2400G. Który będzie lepszy Ryzen 1600x czy Ryzen 2400G ? Podobno od 12 lutego ma być dostępny ? 

Druga sprawa czy od razu będą w sprzedaży płyty głowne pod nowego Ryzena ?

Dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

To o co pytałem czyli, Ryzen 2400G, będzie dostępne 12 lutego. Nie pytałem o Ryzena 2600.

Więc ponawiam pytanie kupić teraz 
AMD Ryzen 1600x czy poczekać na Ryzena 2400G ?
Który będzie lepszy ? 


Jeżeli zdecydował bym się na Ryzena 2400G. Jaka płyta główna będzie odpowiednia dla tego APU ?

Edytowane przez woergi
Link to post
Share on other sites

Dziwny ten Twój dylemat. Dwa różne procesory do różnych zastosowań. 1600X to 6 rdzeni i 12 wątków bez IGPU a 2400G to znacznie mniej wydajne 4C/8T z IGPU czyli odpowiednik Ryzena 5 1400 z dołożoną kartą graficzną. Potrzebujesz iGPU czy wydajnego CPU ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiem że trochę zamotałem, może inaczej zadam pytanie. 
Czy do tej płyty głównej z procesorem Ryzen 1600, muszę kupić kartę graficzną ? Czy płyta ma wbudowaną grafikę ? bo widzę na płycie port hdmi i display-port

https://www.x-kom.pl/p/372564-plyta-glowna-socket-am4-asus-strix-b350-f-gaming-3xpci-e-ddr4-usb31-m2.html

Czy każda płyta która ma wyjście do podłączenia monitora, znaczy że ma zintegrowaną kartę graficzną ?

Link to post
Share on other sites

Błąd w opisie.

https://www.asus.com/us/Motherboards/ROG-STRIX-B350-F-GAMING/

 

"Ready for AMD AM4-socket Ryzen, 7th Generation A-series APUs and Athlon CPUs"

 

Integrated AMD Radeon™ R Series Graphics in the 7th Generation A-Series APU 
Multi-VGA output support : HDMI/DisplayPort ports 
- Supports HDMI 1.4b with max. resolution 4096 x 2160 @ 24 Hz / 2560 x 1600 @ 60 Hz
- Supports DisplayPort 1.2 with max. resolution 4096 x 2160 @ 60 Hz
Maximum shared memory of 2048 MB

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tylko po co te pytania na temat tej integry, wadzisz sobie ryzena i kupujesz cokolwiek z GPU i tyle .. 

Póki co kupie APU, bo ceny kart graficznych nie zachęcają. Jak ceny spadną będę myślał nad CPU + GPU

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...