Skocz do zawartości

Komputer do składania filmów/gier max 6000 pln


Recommended Posts

Jest inaczej to proszę o dowód, że tak nie jest.

 

Co to ma wspólnego z tym tematem ?

 

A coś bardziej konstruktywnego?

 

Opierasz się o jakiś tekst gościa który zapewne z pracą video nie miał styczności i nawet nie raczył poczytać na ten temat. Teraz chcesz coś bardziej konstruktywnego. Poczytaj na temat quick sync w obróbce w Sony Vegas czy Adobe. Szukaj lepiej porad na forach stricte związanych z tym softem, słuchaj się porad którzy w tym środowisku siedzą i pracują, którzy znają optymalizację softu i którzy potrafią dobrze wykorzystać to co mają w obudowie a nie byle kogo z łapanki typu "byle nie kupić Intela"

 

Darkling to chyba jeden z AMD z forum techliptona. Z forum które zostało zamknięte z racji raka jaki tam panował. 

Link to post
Share on other sites

Co to ma wspólnego z tym tematem ?

 

 

Opierasz się o jakiś tekst gościa który zapewne z pracą video nie miał styczności i nawet nie raczył poczytać na ten temat. Teraz chcesz coś bardziej konstruktywnego. Poczytaj na temat quick sync w obróbce w Sony Vegas czy Adobe. Szukaj lepiej porad na forach stricte związanych z tym softem, słuchaj się porad którzy w tym środowisku siedzą i pracują, którzy znają optymalizację softu i którzy potrafią dobrze wykorzystać to co mają w obudowie a nie byle kogo z łapanki typu "byle nie kupić Intela"

 

Darkling to chyba jeden z AMD z forum techliptona. Z forum które zostało zamknięte z racji raka jaki tam panował. 

@kajtek ie zrozum mnie źle, ale jeżeli polecamy jakiś zestaw, to dobrze, żeby autor wiedział, że intel nie robi procesorów idealnych a nie wiadomo czy luka bezpieczeństwa nie będzie miała tak na prawdę jakiegoś wpływu na użytkowanie tych procesorów. Do tego dochodzi glut oraz nie trzymanie zegarów. Ja będę składał komputer na przełomie kwietnia/maja i raczej intelowi podziękuję, chociaż od zawsze miałem procesory intela. Do tego dochodzą nowe procki ryzena na przełomie kwietnia/maja więc mam nadzieję, że się postarają z zegarami bo nie uśmiecha mi się płacić intelowi.

Link to post
Share on other sites

O jakim nietrzymaniu zegarów piszesz ? Luka bezpieczeństwa okazała się tylko noworocznym clickbaitem i nic ciekawego w tej materii się nie zmieniło. Temperatury czy glut ok. Niemniej obróbka video i brak quicksync Intela to pikuś przy tym.

Link to post
Share on other sites

Co to ma wspólnego z tym tematem ?

 

 

Opierasz się o jakiś tekst gościa który zapewne z pracą video nie miał styczności i nawet nie raczył poczytać na ten temat. Teraz chcesz coś bardziej konstruktywnego. Poczytaj na temat quick sync w obróbce w Sony Vegas czy Adobe. Szukaj lepiej porad na forach stricte związanych z tym softem, słuchaj się porad którzy w tym środowisku siedzą i pracują, którzy znają optymalizację softu i którzy potrafią dobrze wykorzystać to co mają w obudowie a nie byle kogo z łapanki typu "byle nie kupić Intela"

 

Darkling to chyba jeden z AMD z forum techliptona. Z forum które zostało zamknięte z racji raka jaki tam panował. 

 

Dzięki za wskazówkę.

Link to post
Share on other sites

Takie z brodą ale w przypadku intela aktualne:

 

- Szefie! Nasze nielegalne praktyki utrzymania monopolu są nielegalne. Nie możemy ich ponownie zastosować, a coś trzeba zrobić, bo te Ryzeny...
- Wiem, słyszałem. Dobra. Wypuścić gołębie z informacją, że lada moment wydamy tanie 6-rdzeniowce dla mas, dostępne nawet dla matek, żon i kochanek.
- Ale szefie mamy dopiero 2017 rok! Czy takie przyspieszenie premiery 6-rdzeniowców o 10 lat nam nie zaszkodzi?
- Nie mamy wyjścia, tak trzeba. Ale niestety to i tak nie powstrzyma Ryzenów...
- No to co jeszcze zrobimy?
- Zrobimy 100 mega sampli inżynierskich chodzących na wszystkich 6 rdzeniach na 3,8GHz w cenie obecnych i3, w cenie maks. 200 dolarów.
- Szefie, z glutem nierealne! Góra 3,1GHz!!!
- Coś tam wymyślicie. Wytnijcie moduł MMX i 32-bitowe rejestry - nikt już z tego nie korzysta. Zresztą chodzi tylko o 100 sztuk i żeby chociaż 5-minutowe testy zaliczyły.
- No ale potem po tych testach wszyscy będą chcieli takie proce kupić i sztuczka wyjdzie na jaw!!!
- No wiem! Dlatego potem się powie, że gwarantujemy tylko 2,8GHz na wszystkich rdzeniach i te 3,1GHz, które będą robić w all-core turbo, będą musieli ludziska jakoś przełknąć hehe.
- Szef to ma łeb!
- I fanów! Fan kocha, to fan wybaczy!

 

Co do luk bezpieczeństwa to jeszcze zobaczymy czy to nie jest cisza przed burzą.

Link to post
Share on other sites

To co wkleiłem odnosi się do tego jak intel narobił "smaka" na procesory idealne a co ostatecznie z tego wyszło to już inna sprawa. Trzymanie turbo w coffee lake to bajka i tyle. Powyższe to oczywiście tylko homorystyczne podejście do tematu ale jest w tym coś...

Link to post
Share on other sites

Wg forów video, zaleceń Adobe, i7 jest bardziej wydajny niż Ryzen (niewiele ale jednak).

Bo intel nadal jest bardziej wydajny. Chodzi o przyszłość i o politykę intela co mnie odrzuciło i w kwietniu nie zamierzam wracać do intela.

Mam tylko nadzieję, że nowe ryzeny pojawią się w kwietniu jak zapowiadali i będą warte swojej ceny bo tak czy inaczej muszę najpóźniej w maju kupić komputer :)

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

Bo intel nadal jest bardziej wydajny. Chodzi o przyszłość i o politykę intela co mnie odrzuciło i w kwietniu nie zamierzam wracać do intela.

Mam tylko nadzieję, że nowe ryzeny pojawią się w kwietniu jak zapowiadali i będą warte swojej ceny bo tak czy inaczej muszę najpóźniej w maju kupić komputer :)

 

Możesz przytoczyć jakieś bardziej szczegółowe info nt. tych nowych Ryzenów - ceny, specyfikacja?

Link to post
Share on other sites

Podsumowując powyższe wypowiedzi - mimo wszystko intel będzie bardziej wydajny.

Warto zakupić kompa jak najszybciej czy może w najbliższym czasie planowane są jakieś wydarzenia/premiery, które wpłyną na ceny?

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-zapowiedz-nowych-procesorow-ryzen-2000-i-plyt-glownych-400.html

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-potwierdza-nowe-procesory-coffee-lake.html

Link to post
Share on other sites
Chodzi o przyszłość i o politykę intela co mnie odrzuciło i w kwietniu nie zamierzam wracać do intela.

Daruj sobie dalszy offtop bo nie dla siebie składasz sprzęt, jak do tej pory nie wniosłeś tutaj żadnej wartości merytorycznej tylko jakieś wypociny i bzdety w stylu

Trzymanie turbo w coffee lake to bajka i tyle.
Link to post
Share on other sites

Daruj sobie dalszy offtop bo nie dla siebie składasz sprzęt, jak do tej pory nie wniosłeś tutaj żadnej wartości merytorycznej tylko jakieś wypociny i bzdety w stylu

O wspaniałości intela wypowiadają się tylko fanboye. Rozumiem, że nigdy nie spotkałeś się/przeczytałeś o problemach z turbo w intelu?

Jeżeli tak to nie ma o czym pisać.

Link to post
Share on other sites

Problemy z tubro z tego co wiem i z tego co czytałem były na samym początku. Obecnie na nowych biosach owych problemów nie ma. Jeżeli jest inaczej, to po prostu wrzuć linki do źródeł. Będzie łatwiej. Nawet google tutaj nic nie wyrzuca na tapetę. 

 

O wspaniałości Intela wypowiadają się fanboye, o AMD oczywiście nie fanboye bla bla bla. Brakuje jeszcze tylko żebyś napisał, że AMD nie jest nastawione na zyski tak jak Intel. 

Link to post
Share on other sites

Problemy z tubro z tego co wiem i z tego co czytałem były na samym początku. Obecnie na nowych biosach owych problemów nie ma. Jeżeli jest inaczej, to po prostu wrzuć linki do źródeł. Będzie łatwiej. Nawet google tutaj nic nie wyrzuca na tapetę. 

 

O wspaniałości Intela wypowiadają się fanboye, o AMD oczywiście nie fanboye bla bla bla. Brakuje jeszcze tylko żebyś napisał, że AMD nie jest nastawione na zyski tak jak Intel. 

Czytałem na kilku forach takie ciekawostki o problemach z turbo po przegrzaniu się procesora i tyle. Nie chodzi mi o jakieś pyskówki itd tylko szlak mnie trafia, że wydajemy swoje ciężko zarobione pieniądze na niedorobione procesory. Nie mówię, że AMD jest idealne bo nie jest i do tego nawet pomimo lutu jest wolniejszy. Chciał bym po prostu, żebyśmy dostawali sprzęt adekwatny do wydanych pieniędzy. Sam za 2 miesiące będę wymieniał komputer i płakać mi się chce, że nie dość że procesory są jakie są to jeszcze karty są absurdalnie drogie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czytałem na kilku forach takie ciekawostki o problemach z turbo po przegrzaniu się procesora i tyle

 

Jeżeli ktoś na boxie zapętlał obciążenie w masywnym syntetyku, to jest to całkiem możliwe. Mowa tutaj jednak o obciążeniu nieosiągalnym podczas domowego czy nawet profesjonalnego zastosowania. Druga sprawa, to bios. Pierwsze biosy nie trzymały taktowań turbo. 

 

 

 

Chciał bym po prostu, żebyśmy dostawali sprzęt adekwatny do wydanych pieniędzy.
 

 

Niestety takie mamy czasy i są to zjawiska w znacznie szerszym obszarze, który otacza nasze codzienne życie.  

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś na boxie zapętlał obciążenie w masywnym syntetyku, to jest to całkiem możliwe. Mowa tutaj jednak o obciążeniu nieosiągalnym podczas domowego czy nawet profesjonalnego zastosowania. Druga sprawa, to bios. Pierwsze biosy nie trzymały taktowań turbo. 

 

 

 

 

 

Niestety takie mamy czasy i są to zjawiska w znacznie szerszym obszarze, który otacza nasze codzienne życie.  

Najgorsze jest to, że w kwietniu/maju muszę kupić komputer i to jeszcze w jednym kawałku bez kombinowania z późniejszym zakupem karty graficznej więc przepłacę o co najmniej 1000zł. Co mnie strasznie denerwuje to jak bym miał dopłacać na początku roku to za 1000zł miał bym dużo lepszy procesor a teraz jeżeli chcę gtx 1080 to zostaje mi ryzen 5 1600 chyba że AMD pokaże coś zacnego w kwietniu.

Link to post
Share on other sites

Najgorsze jest to, że w kwietniu/maju muszę kupić komputer i to jeszcze w jednym kawałku bez kombinowania z późniejszym zakupem karty graficznej więc przepłacę o co najmniej 1000zł. Co mnie strasznie denerwuje to jak bym miał dopłacać na początku roku to za 1000zł miał bym dużo lepszy procesor a teraz jeżeli chcę gtx 1080 to zostaje mi ryzen 5 1600 chyba że AMD pokaże coś zacnego w kwietniu.

 

Mam ten sam problem, budżet 6k i zostaję niestety przy 1060 bo nie będzie mnie stać na nic więcej.

Chyba, że pokuszę się o zakup używanej GPU - co o tym myślicie? Warto?

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem, budżet 6k i zostaję niestety przy 1060 bo nie będzie mnie stać na nic więcej.

Chyba, że pokuszę się o zakup używanej GPU - co o tym myślicie? Warto?

Jak znajdziesz model na gwarancji to czemu nie.

Ja już znalazłem kilka modeli gtx 1080 na olx za mniej jak 3000 tylko problem w tym, że nie mogę kupić używki bo potrzebuję fakturę ;(

Pojawiła się nadzieja, że Turingi od Nvidii wejdą przez kwietniem to może coś się ruszy w interesie z kartami. Ale znając moje szczęście to raczej nie więc pozostanę ze starym kompem i tyle.

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

Jak znajdziesz model na gwarancji to czemu nie.

Ja już znalazłem kilka modeli gtx 1080 na olx za mniej jak 3000 tylko problem w tym, że nie mogę kupić używki bo potrzebuję fakturę ;(

Pojawiła się nadzieja, że Turingi od Nvidii wejdą przez kwietniem to może coś się ruszy w interesie z kartami. Ale znając moje szczęście to raczej nie więc pozostanę ze starym kompem i tyle.

 

Ten sam problem, potrzebna faktura :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...